Jump to content
tasos_tsal

Τριξιμο Ταπετσαριας Σε Golf Mk4

Recommended Posts

ειμαι κατοχος ενος Golf 1.6 MK4 Generation , και απο οταν το αγορασα μεταχειρισμενο βεβαια, εχω προβλημα με τριξιμο στις ταπετσαριες...τριζει υπερβολικα μεσα και μου την δινει...γνωριζει καποιος που θα απευθυνθω για να μου λυσουν το προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα το πηγαινα ποτε να μου βαλουν χερι στις ταπετσαριες αστο οπως ειναι κατα τη γνωμη μου προσπαθησε να σφιξεις καμια βιδα και αγορασε και ενα καλο γαλακτωμα και περνα ολα τα πλαστικα συνεχεια.πιστευω οτι θα κανεις καλυτερη δουλεια ετσι απο ενα φαναρτζη και προσεξε και καμια λακουβα

Link to comment
Share on other sites

ειναι ξαναβαμμενο ολο το αυτοκινητο και απο οτι μου εχουν πει δεν εχουν κουμπωσει σωστα τα πλαστικα και γιαυτο τριζει...δεν ειναι μονο απο το ταμπλω, περισσοτερο ακουγεται απο τους πισω χωρους...

Link to comment
Share on other sites

εμενα ρε μαστορα ενος χρονου αμαξη και τριζουν τα παντα και οι παντες μεσα χαχαχαχαχαχα vw σου λει μετα new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

Μηπως χτυπαει επειδη θες αμορτισερ γιατι και εγω μολις εβαλα αμορτισερ εξαφανιστικαν ολοι οι τριγμοι κατι ψιλα μονο

Link to comment
Share on other sites

λες? ειναι ανυποφορος ο θορυβος...τριζει υπερβολικα το πισω μερος...μακαρι να σταματησει οταν αλλαξω αμορτισερ...αν και χλωμο το κοβω...

Τι κάνεις φίλε Τάσο, όλα καλά? Δοκίμασε να βγάλεις την εταζιερα (ή όπως αλλιώς λέγεται)και κάντο μια βόλτα. Είναι ο πιο συχνός τριγμός από πίσω στα τεσσάρια μας και δυστυχώς δε λύνεται. Εγώ απλά το έχω συνηθήσει τόσα χρόνια. Αλλιώς δοκίμασε να ξεκουμπώσεις τα πλαστικά και να τα ξανακουμπώσεις προσεκτικά μόνος σου. Χρησιμοποίησε και σπρει σιλικόνης.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εβαψα πριν δυο εβδομαδες και ο λαμαρινας που το ελυσε αλλαξε ολα κλιπς στις πορτες με καινουργια. δεν ειναι μεγαλο το εξοδο πειπου 30 ευρω. το αμαξι τωρα δεν κανει κιχ. εσυ που εντοπιζεις τον θορυβο?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος ενος Golf 1.6 MK4 Generation , και απο οταν το αγορασα μεταχειρισμενο βεβαια, εχω προβλημα με τριξιμο στις ταπετσαριες...τριζει υπερβολικα μεσα και μου την δινει...γνωριζει καποιος που θα απευθυνθω για να μου λυσουν το προβλημα??

στην αντιπροσωπεία πουλάνε μια τσόχα αυτοκόλλητη (5 ευρώ το μετρο αν δεν κάνω λαθος)που μπορείς να βάλεις όπου εντοπίζεισ το τρίξιμο.Αρκει βέβαια να πιάνουν τα χέρια σου.

Edited by blackbeard
Link to comment
Share on other sites

απο τα πισω καθισματα νομιζω..

Μηπως δεν κουμπωνουν καλα? κοιτα τα πλαστικα στο πορτ μπαγκαζ διπλα στην εταζιερα και επισεις αν εχεις πισω πορτες τις ταπετσαριες. το σπρευ σιλικονης δεν κανει τιποτα. σε μενα παντως τον πιο ενοχλητικο θορυβο τον ακουγα απο το χειροφρενο που ειχε χαλαρωσει η βιδα του λες και ειχα παιδικες κουδουνιστρες μεσα

Link to comment
Share on other sites

:D εχει καμοια βδομαδα+ που μου κανει θορυβο στην μεση πισω απο το χειροφρενο οταν παταω σε λακουβες, και παρατηρησα οτι το χειροφρενο μου σηκωνετε τελευταια ποιο ψηλα απο οτι παλαιοτερα...αρα βρηκαμε τι ειναι.!

Βαλε ενα κοματι τσοχας αναμεσα στην βαση του και το χειροφρενο και φωναξε τον τρομαρα να το βιδωσει... Δεν θα χαλαρωσει ποτε!!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι διπορτο το αυτοκινητο....βασικα νομιζω πως ακουγεται απο τα πισω πλαστικα....μπορει και απο την εταζιερα...

δοκιμασε να βαλεις τσοχα πανω στο πλαστικο εκει που παταει η εταζερα.και εμενα μου το εκανε και μετα σταματησε!εγω εχω βαλει σε ολη την κονσολα και τις πορτες τσοχα και νομιζα οτι μπηκα σε καινουργιο αμαξι.ετριζαν παντου μετα απο βλακειες που μου ειχαν κανει "μαστορες" που δεν ηξεραν να βγαλουν τα πλαστικα και και μου εσπασαν μερικα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.