Jump to content
Guest Karaman

Aa

Recommended Posts

Εχω ακουσει κατι τετοιο, αλλα ισχυει?? Σκοπος ειναι να μου στηλουν την εισαγωγη να ανεβασουμε κανα αλογο.!! ;)

Ναι , ισχύει .

Μετά από 2-3 εβδομάδες τα χρήματα θα είναι πίσω . Εκτός από τα μεταφορικά . Μόνο την αξία του προϊόντος σου επιστρέφουν (από εμπειρία μου μέσω ebay, για άλλα site δεν ξέρω )

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν τα χανεις ,το paypal ειναι πολυ καλο

αν κανεις claim θα τα παρεις πισω, εγω εχω παρει 2 φορες πισω λεφτα, εισαι safe απλα θα περιμενεις λιγο

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε μονο γιατι ειναι μεχρι 45 ημερες, αν περασουν και γινουν 46 τα εχασες τα χρηματα.

Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι μεσα στις 45 ημερες να ανοιξεις dispute στο paypal και οχι email.

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε μονο γιατι ειναι μεχρι 45 ημερες, αν περασουν και γινουν 46 τα εχασες τα χρηματα.

Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι μεσα στις 45 ημερες να ανοιξεις dispute στο paypal και οχι email.

Σωστός !! Ειναι αμερικάνοι ... δεν σηκώνουν καθυστερήσεις όπως εδω στο Ελλαντα ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ...σφιξαν οι κωλοι με το dispute.

Παντως ειναι τρελο...για να παρεις εγγκριση για συνεργασια με Paypal ειναι δυσκολο και πρεπει να εχεις καλα records σαν εταιρια.

Αν χασει το Paypal certificate θα χασει και πολυ business.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σημερα το πρωι τους εκανα στο paypal την σχετικο Dispute, μεχρι το μεσημερι μου απαντησε και ο Αγγλος στο email που του ειχα στηλει χτες, λεγοντας μου οτι τακτοποιηθηκε το θεμα και οτι αυριο η μεθαυριο θα το παραλαβω.!!

Νωριτερα ελαβα και email απο το paypal που μου εδωσε προθεσμια 20 μερες να επικινωνησω και αν δεν βρω λυση με τον πωλητη να τους ενημερωσω για να διεκδικησω το ποσον.

Τωρα απλα περημενω.! ;)

Αν δεν έρθει σε 10 ημερες γύρνα το σε claim, αν έρθει ακύρωσε το dispute.

Link to comment
Share on other sites

οταν κανεις dispute τον ενημερωνει το paypal και τον προειδοποιει παραλληλα οτι... upyours.gif

επισης λαμβανει και email απο την δικη σου καταγγελια.μια φορα μου εκανε ενας πωλητης dispute επειδη νομιζε οτι δεν τον πληρωσα ενω ειχε κανει αυτος λαθος και μου ηρθε αμεσως ειδοποιηση. new_lol.gif

ειχα πει οτι θα σφιξουν οι πισινοι.. :D

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

Με το που εκανα το dispute, μαλλον οπως λενε εφτασε το αυγο στον κ....!! Ο αγγλος την αλλη μερα οχι μονο απαντησε σε εμενα με email αλλα και στο pay pal δεινοντας μου τον αριθμο του πακετου, τωρα μαλλον ζοριζετε δεν ξερω μηπως φενετε καπου οτι τον εχω κανει dispute, και με ρωταει στο Paypal αν το παρελαβα διοτι το πακετο συμφωνα με το αριθμο εφυγε απο αγγλια στης 15/10 και εφτασε Ελαδα στις 18 και ειναι 4 μερες στα αργοσχολα χερια του ταχυδρομιου.!!

3 μερες Αγγλια-Ελλαδα και μεχρι στιγμης εχουμε 4 μερες το δεμα στην Ελλαδα.! sillyhorse1rb5.gif

....φιλε μου δεν ξερω τι εγινε με το δεμα σου....αλλα σε μενα μια φορα μου καθηστερισε κατι(υποψιν οτι κανω αρκετες αγορες...αλλα παντα μεσω ebay και paypal)ειχε κολλησει στο ταχυδρομειο!ελπιζω να σου εχει ερθει....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.