Jump to content
freak107

Πιθανό Πρόβλημα Στο Ρελαντι, Mk5 Tsi 140Bhp Tuned

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

προχθές παρατήρησα κάτι το περίεργο στο αμάξι μετά από ταξίδι (50-60km)

Κατά τη διάρκεια του ταξιδιού, το αμάξι σήκωσε στιγμιαία και πίεση 1,8 και θα συνέχιζε να ανεβαίνει αν το πίεζα. Το αμάξι έχει over 1,6 και σταθερή 1,5

Στο τέλος του ταξιδιού, στο ρελαντί και το αμάξι να "κρυώνει" από 0,65-0,7 πίεση που έβλεπα σταθερή (υποπίεση) ξαφνικά πάει 0,4 στιγμιαία και μετά πάλι 0,65-0,7.

Από εκείνο το στιγμιότυπο, συμβαίνει στο ρελαντί το παραπάνω γεγονος (μεχρι στιγμής 3 φορές).

Μετά από έλεγχο με vagcom τίποτα το ιδιαίτερο δεν έδειξε.

Εμένα πήγε το μυαλό μου σε n249 αλλά στο vagcom τίποτα...

Όποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η υποπίεση δεν αυξομειώνεται μόνο μετά από ταξίδι αλλά και σε πιο τακτικά χρονικά διαστήματα π.χ στο φαναρι... 10 λεπτά μετά το ξεκίνημα του κινητήρα

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος???

Link to comment
Share on other sites

κοιτα δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι η σταθερη σου 1,5 αλλαξε μπαρομετρο τι να σου πω εγω πχ δουλευω 1,4μαξ και σταθερη 1,1 σχεδον ....Κ δεν μας λες πιο ειναι αυτο το θανατηφορο προγραμμα ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το μπαρομετρο δεν έχει θέμα. Defi blue racer είναι και δοκιμασμένο! Το μετρήσαμε και live με vagcom και έδειχνε τα ίδια νούμερα

Το πρόγραμμα είναι custom όπως προείπα από Γερμανία μεριά

Όσο αν είχε κάτι άλλο πρόβλημα δεν θα το έδειχνε στο vagcom???

εμένα αυτό με προβληματίζει.πως στο vagcom δεν έχει ούτε ένα error

Όσον αφορά αυτόν που μου έβαλε το πρόγραμμα, το πήγα το αμάξι... αλλά τίποτα δεν βρήκαμε

Ακούω προτάσεις μήπως και δω φως

Παρεπιπτόντως, αυτό το πρόγραμμα το φοράω εδώ και 15000km χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα...

new_killpc.gifnew_killpc.gifnew_killpc.gif

(Εσύ κτύπα τον υπολογιστή να κτυπήσω εγώ ξύλο για το πρόγραμμα και το αμαξάκι μου :drinks: )

Edited by freak107
Link to comment
Share on other sites

Φίλε peolinio να σου πω την αληθεια... εγω δεν ειμαι και τοοοσοοο ευχαριστημενος... δεν ξερω... ειμαι και λίγο... τελειομανης...

δεν έχω βρεθει και σε άλλα 1.4 tuned για να συγκρινω.

Δεν το έχω μετρήσει αλλά το έχω στο πρόγραμμα τώρα με τα "προβληματα" που έχουν προκυψει

Edited by freak107
Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο να το τεσταρεις και ολα να ειναι καλα !!! Αντε πες μας τι εβαλες και που ? Μηπως κανα oettinger ? Καλα εχει γεμησει ο τοπος γρηγορα tsi απο που εισαι ?

Link to comment
Share on other sites

Κυπρο.και σου ειπα παραπάνω.είναι custom το προγραμμα.και οταν λεω Γερμανια μεριά, απλά αυτος που το εφτιαξε.

οχι εταιρειες γνωστες και τετοια

custom-custom :p

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ακου τι θα κανεις.

Θα πας σε αυτον που σου εβαλε το προγραμμα και θα το βγαλεις προσωρινα να δεις αν συνεχιζεται το προβλημα να τσεκαρεις πιεσεις κλπ. Αν το προβλημα συνεχιζεται θα πας σε αντιπροσωπεια (εννοειται οτι το προγραμμα θα ειναι ακομα βγαλμενο) και εκει πλεον ελπιζω να βρεις ακρη.

Αρχισε παντως με το να βγαλεις το προγραμμα. Αν οι πιεσεις που λες ειναι σωστες το πιθανοτερο οπως εχει ειναι να παθεις καποια ζημια συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.