Jump to content
ΓΙΩΡΓΟΣ-VAGARIOUS

Προβλημα 1.8Τ

Recommended Posts

καλησπερα εχω ενα προβλημα εδω και μηνεσ.εχω ενα 1.8τ agu και μου κανει αρρυθμιεσ στο ρελαντι.ανεβαζει 1100 κραταει λιγο μετα πεφτει.ξαναανεβαζει παλι και ξανα το ιδιο.το προβλημα ειναι οτι αυτο δεν το κανει συνεχεια το αμαξι.μπορει να το πιασει στα καλα καθουμενα να το κανει δυο με τρεισ μερεσ και μετα παλι μετα απο κανα μηνα.δεν ειναι καθημερινο το προβλημα.ξερεισ καποιοσ να βοηθησει?σκαστρα πεταλουδα μαφ αισθητηρα λ τα εχω αλλαξει.μου πε ο ηλεκτρολογοσ οτι πρεπει να ναι εγκεφαλοσ.περιμενω να μου φερουν εναν να το δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που μου λες για ΜΑΦ θα ελεγα αλλα αφου αλλαξες παω πασο!Ειναι ο ιδιος κωδικος μαφ με αυτον που ειχες?Περα απο εγκεφαλο που φαινετε ευκολα αν ειναι προβληματικος να ελενξεις και την ηλεκτρονικη!Πες το στο μαστορα σου..

Link to comment
Share on other sites

δεν την εχω καθαρισει την πεταλουδα τωρα κοντα.παει κανα τετραμηνο που την καθαρισα.μαφ τον εχω παρει απο την Bosch.μου πε ο μαστορασ μου οτι ειναι ο ιδιοσ με το γνησιο που εχει η αντιπροσωποια.ηλεκτρονικη δεν εχω δοκιμασει καποια αλλη για να δω αν το κανει.ενασ φιλοσ μου που ειχε χαλασει η ηλεκτρονικη δεν επαιρνε μπροστα.πιστευω πωσ αν δεν ητανε ενταξει δεν θα επαιρνε.για εκεφαλο τι λετε?πωσ μπορω να δω αν ειναι προβληματικοσ?

Edited by ΓΙΩΡΓΟΣ-VAGARIOUS
Link to comment
Share on other sites

Για εγκέφαλο δεν νομίζω πάντος . Ασε που για να κάνεις αλλαγεί εγκεφάλου θα μπλέξεις λίγο .

Link to comment
Share on other sites

Κανε πρωτα εναν καθαρισμο πεταλουδας και πιστευω θα ερθει στα ισια του το αυτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

εκανα και καθαρισμο τησ πεταλουδασ αλλα τιποτα.τα ιδια.ητανε και καθαρει η πεταλουδα.καποια βλαβη δεν βγαζει στον εγκεφαλο.δεν μπορω να βγαλω ακρη.

Link to comment
Share on other sites

εκανα και καθαρισμο τησ πεταλουδασ αλλα τιποτα.τα ιδια.ητανε και καθαρει η πεταλουδα.καποια βλαβη δεν βγαζει στον εγκεφαλο.δεν μπορω να βγαλω ακρη.

Τον καταλύτη τον έλεγξες??

Link to comment
Share on other sites

Εγω επιμενω για μαφ!Δοκιμασε καποιον αλλο!Αυτος δεν βγαζει σφαλμα και αν δεν εχεις βαλει ακριβως τον ιδιο κωδικο με τον μαμα δεν στρωνει και συνεχιζει τα δικα του!

Link to comment
Share on other sites

μου το εκανε και με τον παλιο μαφ αυτο το προβλημα.γι αυτο λεω οτι δεν ειναι.μολισ το κανει θα το βγαλω απο τη φισα.αλλα δεν πιστευω.λ εχω αλλαξει αλλα δεν ειναι ο γνησιοσ.απο χτεσ δεν μου ξανακανε τιποτα ουτε σημερα.

Link to comment
Share on other sites

που ειναι αυτο που λεσ για το ρελαντι?τα εχω αλλαξει τα σωληνακια που ειναι κατω απο την εισαγωγη με σιλικονουχα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το προηγούμενο αμάξι που είχα ατμοσφαιρικο group vag μου έκανε αριθμίες και μερικές φορές ήθελε και γκάζι για να ανάψει!! Δεν είχε ούτε ρελαντί! ¶λλαξα είχα αλλάξει πεταλούδα αθσθητήρες αλλα τίποτα!! Ώσπου το πήγα σε έναν ηλεκτρονικο και μου είχε "πηδήξει" ένας διάδρομος στον εγκέφαλο αν θυμάμαι καλά το πλήν από τον επιτηριτή στροφών! Μου το έφτιαξε και όλα κομπλέ!!

Link to comment
Share on other sites

σημερα αλλαξα εγκεφαλο.περιμενω να δω αν θα κανει τιποτα.μεχρι ωρασ καλα δουλευει.

Edited by ΓΙΩΡΓΟΣ-VAGARIOUS
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ακομα παραμενει.δεν μπορουμε να βγαλουμε ακρη.θα αλλαξω μια φλατζα απο την εισαγωγη μηπωσ τραβαει απο κει αερα.οποι μου λενε εφοσον στο κανει μον0 σρο ρελαντι καπου τραβαει αερα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αλλαξατε εγκεφαλο,ενω δεν εβγαζε καποιο σφαλμα?Ελπιζω να μην στον χρεωσε και να εγινε απλα για δοκιμη.

Η σκαστρα σου σε τι κατασταση ειναι?Μηπως εχει μαλακωσει υπερβολικα ή εχει σκιστει με αποτελεσμα να μην μπορει να σου κρατησει καλα το ρελαντι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.