Jump to content
Sdvoudouris

Polo Gti Κατανάλωση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Θελοντας ένα καλό μικρό για την γυναίκα μου αλλά και ζωντανό (για να παίζουμε κι εμείς...) κατέληξα στο Polo gti. Μπορεί κάποιος κάτοχος να μου δώσει τάξη μεγέθους πραγματικής κατανάλωσης, υπό συνθήκες οδήγησης φυσιολογικές προς σβελτες;

Επίσης, καθ΄ ολη την διάρκεια της Εκθέσεως Αυτοκινήτου (δηλ. μεχρι τις 10.12) η Karenta προσφέρει δωρεάν service (εργασία και ανταλλακτικά) για πέντε (5) χρόνια σε όλα τα μοντέλα! Νομίζω ότι είναι καθοριστικό κριτήριο επιλογής, δεδομενης και της ανελαστικότητας όλων των dealers σε εκπτώσεις σε χρήμα.

Παρεμπιπτόντως, η έκθεση ειναι εξαιρετικά περιορισμένη κι εάν εξαιρέσεις την SLS και το Α7 (για την περίπτωση μου και την προσφορά των service για το Polάκι!!!) είναι απογοητευτική...

Edited by Voudouris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θελοντας ένα καλό μικρό για την γυναίκα μου αλλά και ζωντανό (για να παίζουμε κι εμείς...) κατέληξα στο Polo gti. Μπορεί κάποιος κάτοχος να μου δώσει τάξη μεγέθους πραγματικής κατανάλωσης, υπό συνθήκες οδήγησης φυσιολογικές προς σβελτες;

Επίσης, καθ΄ ολη την διάρκεια της εκθέσεως αυτοκινήτου (δηλ. μεχρι τις 10.12) η Karenta προσφέρει δωρεάν service (εργασία και ανταλλακτικά) για πέντε (5) χρόνια! Νομίζω ότι είναι καθοριστικό κριτήριο επιλογής, δεδομενης και της ανελαστικότητας όλων των dealers σε εκπτώσεις σε χρήμα.

9,5 - 10 λιτρα με ψιλο βαρύ πόδι.

Ναι ειναι καλη προσφορά αυτή της Καρέντα

Link to comment
Share on other sites

Άρα με μάλλον χαλαρό στυλ και χάρη στο dsg με 1500-2000 σαλ ένα 8-8,5 είναι εφικτό, απ´ ό,τι καταλαβαίνω;

Σε αμιγώς αστική χρήση και χωρίς απότομες επιταχύνσεις;

Edited by Voudouris
Link to comment
Share on other sites

¶ρα με μάλλον χαλαρό στυλ και χάρη στο dsg με 1500-2000 σαλ ένα 8-8,5 είναι εφικτό, απ´ ό,τι καταλαβαίνω;

Σε αμιγώς αστική χρήση και χωρίς απότομες επιταχύνσεις;

Παιδιά, νομίζω πως δεν ισχύουν αυτά που λέτε.

Εγώ στο golfaki με πρόγραμμα και χαλαρή οδήγιση, είχα γράψει ακόμα και 4,8....

Με σκίσιμο έγραφε το πολύ 10. Η κατανάλωση ήταν από 7 μέχρι 9 στην χειρότερη.

Με χαλαρή οδήγιση μπορείς να πετύχεις καλές καταναλώσεις. Το Polo έχει λιγότερα άλογα και είναι λιγότερο πιεσμένο και έχει και dsg. Απλά δεν παίζει.... closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.