Jump to content
xplicit

Αγορά Vw Polo 1.2 Tsi!

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες. Επιτέλους μέσα στο Φεβρουάριο θα πάω να παραγγείλω το πρώτο μου αμάξι. Ήθελα golf αλλά δυστυχώς δεν φτάνω μέχρι εκεί. Θα αρκεστώ στο polo 1.2 tsi highline 3d με bixenon και πανοραμική που βγαίνει στα 17.000 με 18.000 euros. Anyway, το ψάχνω ακόμα και ερωτώ, αξίζουν τόσα χρήματα για το polo? Έχει κανείς παράπονο μέχρι στιγμής από το συγκεκριμένο αμάξι ( κύλιση, τριγμούς, κατανάλωση, ποιότητα και ότι σκεφτεί ο καθένας )? Γενικότερα θέλω να ακούσω απόψεις και παράπονα από τους έχοντες polo και γενικότερα απ' όλους τους κατόχους vw, μιας και απ' ότι βλέπω, το κατέχεται γερά το θέμα με τα αυτοκίνητα! Ευχαριστώ εκ των προτέρων guys!!! :);):blush:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πρόβλημα με κυβικά και οικονομικά, θα σου πρότεινα να ανέβεις λίγο και να πάρεις το GTI

διαφορετικά στα χρήματα αυτά παίρνεις και το Ibiza Fr που για μένα είναι value for money..!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πρόβλημα με κυβικά και οικονομικά, θα σου πρότεινα να ανέβεις λίγο και να πάρεις το GTI

διαφορετικά στα χρήματα αυτά παίρνεις και το Ibiza Fr που για μένα είναι value for money..!! ;)

Για το ibiza fr φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει ιδιαίτερα ο σχεδιασμός του (προσωπική μου άποψη). Μου φαίνεται πολύ φτωχό. Ίσως εάν ήμουν μικρότερος κατά 2-3 χρόνια να το έπαιρνα με κλειστά μάτια αλλά πλέον αναζητώ όλο το πακέτο.

Χωρίς παρεξήγηση, φιλικά πάντα! :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα έχω διαβάσει όλα αυτά τα topics που μου έστειλες. Εγώ ζητάω γενικότερες πληροφορίες από ιδιοκτήτες polo και μη, πιο πολύ να μα΄θω τις εντυπώσεις τους και αν μέχρι στιγμής έχουν κάποιο παράπονο όπως τριγμούς, πέρασμα εξωτερικών θορύβων στην καμπίνα, γενικότερα για την ποιότητα. thx anyway! :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα έχω διαβάσει όλα αυτά τα topics που μου έστειλες. Εγώ ζητάω γενικότερες πληροφορίες από ιδιοκτήτες polo και μη, πιο πολύ να μα΄θω τις εντυπώσεις τους και αν μέχρι στιγμής έχουν κάποιο παράπονο όπως τριγμούς, πέρασμα εξωτερικών θορύβων στην καμπίνα, γενικότερα για την ποιότητα. thx anyway! :)

τότε το θέμα που πρέπει να διαβάσεις είναι ένα .... Vw Polo 2009: Μεγαλώνοντας θα γίνει Golf!

;)

Link to comment
Share on other sites

τότε το θέμα που πρέπει να διαβάσεις είναι ένα .... Vw Polo 2009: Μεγαλώνοντας θα γίνει Golf!

;)

χεχε και αυτό το έχω διαβάσει αλλά δεν αναφέρει κανείς αναλυτικές εντυπώσεις και απόψεις μετά από ένα μεγάλο χρονικό διάστημα χρήσης του. thx again :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήμουν στη φάση που είσαι του υποψηφιου αγοραστεί τον οκτώμβριο θα σου πω τις εντυπώσεις από την δικη μου ερευνα μέχρι να καταλήξω στο polo. Αφού κατέληξα ότι θα αγοράσω καινούργιο μικρό αυτοκίνητο (σκεφτόμουν αυτόματο),(φόροι,κατανάλωση,τέλη k.t.l)άρχισα να ψάχνομαι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα και δεν ξέρουμε ποτε θα αλλάξουμε αυτοκίνητο, έβαλα σαν κριτήριο για την αγορά μου εκτος τα παραπάνω την ποιότητα,διαχρονικότητα και την μεταπολιτική αξια(εδώ κάποιοι διαφωνούν). Είδα το corsa 1,2 70ps αρχικά και μου φάνηκε λίγο, σε ότι αφορά τις επιδόσεις. Μετά είδα την fabia 1,2 TSI μεγάλη απογοητεύσει ποιοτικά το εσωτερικό της, φτηνότερη κατά πολύ από το polo και ακόμα και αν το βρήκα ετοιμοπαραδωτο δεν το σκέφτηκα καθόλου. Όταν πήγα στην VW να δω το polo 1,2 TSI εντάξει για εμενα καμια σχέση με τα προηγούμενα, ποιότητα πλαστικών, χώροι για το μέγεθος του, κινητήρας, όταν το οδήγησα ήμουν πλέον σίγουρος. Παρήγγειλα το polo 1,2 TSI DSG COMFORTLINE και σε 1 μηνα και κάτι θα το έχω. Σαν μειονεκτήματα για να είμαστε και αντικειμενικοί αναφέρω τα ακριβά service σε σχέση με αλλα τις κατηγοριας, ΧΡΟΝΟΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ 3-3,5 μήνες υπολόγιζε(1 μηνα μετά την ημερομηνία παραγωγής στην θα είναι στην Ελλάδα). Έκπτωση με χίλια ζόρια μου έκαναν 770 ευρώ (σε εξοπλισμό extra)και το χρώμα.

Σου εύχομαι να κάνεις την καλύτερη επιλογή. Η ηλικία παίζει ρόλο πιστεύω(π.χ. εγώ ειμαι 21 αν ήμουν 30 αλλιώς θα επέλεγα).

Ευχομαι να κάνεισ την καλύτερη δυνατή επιλογή! :)

Edited by TSI.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήμουν στη φάση που είσαι του υποψηφιου αγοραστεί τον οκτώμβριο θα σου πω τις εντυπώσεις από την δικη μου ερευνα μέχρι να καταλήξω στο polo. Αφού κατέληξα ότι θα αγοράσω καινούργιο μικρό αυτοκίνητο (σκεφτόμουν αυτόματο),(φόροι,κατανάλωση,τέλη k.t.l)άρχισα να ψάχνομαι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα και δεν ξέρουμε ποτε θα αλλάξουμε αυτοκίνητο, έβαλα σαν κριτήριο για την αγορά μου εκτος τα παραπάνω την ποιότητα,διαχρονικότητα και την μεταπολιτική αξια(εδώ κάποιοι διαφωνούν). Είδα το corsa 1,2 70ps αρχικά και μου φάνηκε λίγο, σε ότι αφορά τις επιδόσεις. Μετά είδα την fabia 1,2 TSI μεγάλη απογοητεύσει ποιοτικά το εσωτερικό της, φτηνότερη κατά πολύ από το polo και ακόμα και αν το βρήκα ετοιμοπαραδωτο δεν το σκέφτηκα καθόλου. Όταν πήγα στην VW να δω το polo 1,2 TSI εντάξει για εμενα καμια σχέση με τα προηγούμενα, ποιότητα πλαστικών, χώροι για το μέγεθος του, κινητήρας, όταν το οδήγησα ήμουν πλέον σίγουρος. Παρήγγειλα το polo 1,2 TSI DSG COMFORTLINE και σε 1 μηνα και κάτι θα το έχω. Σαν μειονεκτήματα για να είμαστε και αντικειμενικοί αναφέρω τα ακριβά service σε σχέση με αλλα τις κατηγοριας, ΧΡΟΝΟΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ 3-3,5 μήνες υπολόγιζε(1 μηνα μετά την ημερομηνία παραγωγής στην θα είναι στην Ελλάδα). Έκπτωση με χίλια ζόρια μου έκαναν 770 ευρώ (σε εξοπλισμό extra)και το χρώμα.

Σου εύχομαι να κάνεις την καλύτερη επιλογή. Η ηλικία παίζει ρόλο πιστεύω(π.χ. εγώ ειμαι 21 αν ήμουν 30 αλλιώς θα επέλεγα).

Ευχομαι να κάνεισ την καλύτερη δυνατή επιλογή! :goodjob:

Έτσι ακριβώς είμαι και γω φίλε μου και κάτι παραπάνω! Είμαι δάσκαλος στο επάγγελμα και πέρσυ ήμουν Πελοπόννησο. Με ένα φίλο και συνάδελφο εκεί που έχει το golf 1.4τσι 122πς, το αμάξι κυριολεκτικά το έζησα για 9 μήνες. Μόνο που δεν το οδήγησα. Απίστευτο στα πάντα του και αθόρυβο μέχρι αηδίας. Δεν περνούσε τίποτα μέσα στη καμπίνα. Έτσι είπα θα το πάρω και γω αλλά από τη στιγμή που οικονομικά δεν μπορώ είπα να πάρω από την ίδια εταιρία, το μικρότερο μοντέλο, το polo. Ρωτάω εδώ μέσα γιατί απ' ότι βλέπω μπορώ να λύσω πλήθος αποριών μου! thx man for the post! ;)

Link to comment
Share on other sites

χαχα... τι είσαι εσύ βρε παιδί μου? εγκυκλοπαίδεια εύγε, ειλικρινά και φιλικά μιλώντας! :goodjob:

χαχα, να είσαι καλά ! :goodjob:

Φίλε speedy μπορούμε να βρούμε prospectus με τιμές από extra (να έχει μέσα bixenon και πανοραμική) για polo? ;)

Στο θέμα: Polo Κατάλογος Εξτρά Εξοπλισμού θα δεις πολλούς καταλόγους ... ο τελευταίος που ανέβηκε ήταν ο παρακάτω : Καταλογος Εξτρά Εξοπλισμού-30/06/2010

Link to comment
Share on other sites

χαχα, να είσαι καλά ! ;)

Στο θέμα: Polo Κατάλογος Εξτρά Εξοπλισμού θα δεις πολλούς καταλόγους ... ο τελευταίος που ανέβηκε ήταν ο παρακάτω : Καταλογος Εξτρά Εξοπλισμού-30/06/2010

:goodjob: :goodjob: :goodjob: :goodjob: :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Nομίζω οτι εαν κάνεις ένα test drive θα λύσεις ολες σου της απορίες και θα δείς αν σου πάει το αυτοκίνητο.

Το έχω μέσα στο πρόγραμμα και μάλλον το βλέπω για Παρασκευή. :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήμουν στη φάση που είσαι του υποψηφιου αγοραστεί τον οκτώμβριο θα σου πω τις εντυπώσεις από την δικη μου ερευνα μέχρι να καταλήξω στο polo. Αφού κατέληξα ότι θα αγοράσω καινούργιο μικρό αυτοκίνητο (σκεφτόμουν αυτόματο),(φόροι,κατανάλωση,τέλη k.t.l)άρχισα να ψάχνομαι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα και δεν ξέρουμε ποτε θα αλλάξουμε αυτοκίνητο, έβαλα σαν κριτήριο για την αγορά μου εκτος τα παραπάνω την ποιότητα,διαχρονικότητα και την μεταπολιτική αξια(εδώ κάποιοι διαφωνούν). Είδα το corsa 1,2 70ps αρχικά και μου φάνηκε λίγο, σε ότι αφορά τις επιδόσεις. Μετά είδα την fabia 1,2 TSI μεγάλη απογοητεύσει ποιοτικά το εσωτερικό της, φτηνότερη κατά πολύ από το polo και ακόμα και αν το βρήκα ετοιμοπαραδωτο δεν το σκέφτηκα καθόλου. Όταν πήγα στην VW να δω το polo 1,2 TSI εντάξει για εμενα καμια σχέση με τα προηγούμενα, ποιότητα πλαστικών, χώροι για το μέγεθος του, κινητήρας, όταν το οδήγησα ήμουν πλέον σίγουρος. Παρήγγειλα το polo 1,2 TSI DSG COMFORTLINE και σε 1 μηνα και κάτι θα το έχω. Σαν μειονεκτήματα για να είμαστε και αντικειμενικοί αναφέρω τα ακριβά service σε σχέση με αλλα τις κατηγοριας, ΧΡΟΝΟΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ 3-3,5 μήνες υπολόγιζε(1 μηνα μετά την ημερομηνία παραγωγής στην θα είναι στην Ελλάδα). Έκπτωση με χίλια ζόρια μου έκαναν 770 ευρώ (σε εξοπλισμό extra)και το χρώμα.

Σου εύχομαι να κάνεις την καλύτερη επιλογή. Η ηλικία παίζει ρόλο πιστεύω(π.χ. εγώ ειμαι 21 αν ήμουν 30 αλλιώς θα επέλεγα).

Ευχομαι να κάνεισ την καλύτερη δυνατή επιλογή! :getlost:

Σοβαρά τώρα, 770 ευρώ έκπτωση που σου κάνανε??? Έχω ρωτήσει 6 αντιπροσωπίες και μέχρι 300 ευρώ μου έχουν πει

ανεξάρτητα τα έξτρα που έχω ζητήσει (πχ RCD 510)

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα, 770 ευρώ έκπτωση που σου κάνανε??? Έχω ρωτήσει 6 αντιπροσωπίες και μέχρι 300 ευρώ μου έχουν πει

ανεξάρτητα τα έξτρα που έχω ζητήσει (πχ RCD 510)

Φίλος πήρε το προηγούμενο πόλο από Αλεξανδρούπολη και του έκοψε κοντά στα 1000+ euro (από extra και έξοδα φακέλων), λόγω αγοράς της μετρητής.... :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα, 770 ευρώ έκπτωση που σου κάνανε??? Έχω ρωτήσει 6 αντιπροσωπίες και μέχρι 300 ευρώ μου έχουν πει

ανεξάρτητα τα έξτρα που έχω ζητήσει (πχ RCD 510)

Φιλε ναι με χίλια ζόρια, μετά από 2 ώρες διαπραγμάτευση :getlost: . Και τα λεφτά μετρητά(έδωσα προκαταβολή)!. Στην αρχή μονο χρώμα δωρεάν μου έλεγαν. Extra RCD 310, cruice control-αισθητήρες παρκαρίσματος, χρώμα (κόκκινο). Να διαπραγματευτεί οποιος πάει με μετρητά ειδικά τώρα τα έχουν ανάγκη πιέστε τους όσο μπορείτε αν δείτε ότι δεν σας δίνουν τίποτα πείτε τους η τάδε αντιπροσωπεία (εκτος vw) μου έκανε αυτή την προσφορα η κάντε πως φεύγετε σίγουρα θα αρχίσουν συζήτηση , θα πάρετε σίγουρα extra η έκπτωση!.

Edited by TSI.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ναι με χίλια ζόρια, μετά από 2 ώρες διαπραγμάτευση ;) . Και τα λεφτά μετρητά(έδωσα προκαταβολή)!. Στην αρχή μονο χρώμα δωρεάν μου έλεγαν. Extra RCD 310, cruice control-αισθητήρες παρκαρίσματος, χρώμα (κόκκινο). Να διαπραγματευτεί οποιος πάει με μετρητά ειδικά τώρα τα έχουν ανάγκη πιέστε τους όσο μπορείτε αν δείτε ότι δεν σας δίνουν τίποτα πείτε τους η τάδε αντιπροσωπεία (εκτος vw) μου έκανε αυτή την προσφορα η κάντε πως φεύγετε σίγουρα θα αρχίσουν συζήτηση , θα πάρετε σίγουρα extra η έκπτωση!.

Θα μπορούσες να μας πεις την αντιπροσωπία? Είναι εντός Αττικής? Αν έχεις πρόβλημα στείλε μου pm...

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μας πεις την αντιπροσωπία? Είναι εντός Αττικής? Αν έχεις πρόβλημα στείλε μου pm...

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ είναι φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Sry παίδες αν σας ακυρώνω αλλά πήγα χθες και έκλεισα αυτοκίνητο! Vw scirocco 1.4 122ps με sport and style πακέτο, εντέλη.. Μην ρωτήσετε πως προέκυψε απλά ήταν απόφαση στιγμής και δεν το μετανιώνω καθόλου!!! thx anyway for the posts :roadrage:^_^;):D :D

Link to comment
Share on other sites

Sry παίδες αν σας ακυρώνω αλλά πήγα χθες και έκλεισα αυτοκίνητο! Vw scirocco 1.4 122ps με sport and style πακέτο, εντέλη.. Μην ρωτήσετε πως προέκυψε απλά ήταν απόφαση στιγμής και δεν το μετανιώνω καθόλου!!! thx anyway for the posts :rolleyes::D :D :D :D

Καλοτάξιδο! :D

Πόσο σου βγήκε τελική τιμή αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.