Jump to content
Guest super sayian

1ο σταδιο βελτιωσης

Recommended Posts

Guest arci_20VT4

Popey είπες όλα καλά λοιπόν.... να σου πω την αλήθεια μου το revo σε ατμοσφαιρικά δεν με εντυπωσιάζει...απτην άλλη όμως είναι σχετικά φτηνό και με σταθερή απόδοση. ρώτα σε καμια σεατ...δε μπορώ να σου προτείνω κάτι γιατί δεν έχω ο ίδιος δοκιμάσει κάτι. θεωρητικά ένα πρόγραμμα φτιαχτό πχ tuning faster θα απέδιδε περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

Popey είπες όλα καλά λοιπόν.... να σου πω την αλήθεια μου το revo σε ατμοσφαιρικά δεν με εντυπωσιάζει...απτην άλλη όμως είναι σχετικά φτηνό και με σταθερή απόδοση. ρώτα σε καμια σεατ...δε μπορώ να σου προτείνω κάτι γιατί δεν έχω ο ίδιος δοκιμάσει κάτι. θεωρητικά ένα πρόγραμμα φτιαχτό πχ tuning faster θα απέδιδε περισσότερο...

Δεν διαφωνώ μαζί σου αλλά επειδή δεν έχω οδηγήσει κανένα αυτοκίνητο που να έχει βάλει πρόγραμμα tuning faster έχω μια απιφίλαξη. Δεν θέλω να γίνει καμιά πατάτα. Δεν λέω οτι δεν είναι καλό το προγραμμά του απλά αμα δεν το δοκιμάσω δεν το βάζω!!!

Link to comment
Share on other sites

Eγω πάντως δε θα έβαζα της revo.Aν κρίνω από το top gun .. πολύ φτωχό το πρόγραμμα για μένα,καθώς βγάζει 113 άλογα τη στιγμή που το μαμα ιμπιζα είναι γύρω στα 107.

δηλαδή φίλτρο+πρόγραμμα+τελικό = 6άλογα(περίπου πάντα) και ροπή της τάξης του 0.5 kgm.

Μπορεί να είναι αξιόπιστο αλλά κατα τη γνώμη μου δεν είναι πολύ δυνατό

Αντιθέτως, αυτό..........

Edited by polo123ps
Link to comment
Share on other sites

Super sayian teliko kit filkh timh 300eyrw kanonika eixe 400,mesaio 80eyrw kai xtapodi kapou 300eyrw eixa dwsei!file mou kale ama den valeis to xeri vathia sthn tseph den prokeite na ftiakseis kalo kai grhgoro autokinhto1!!!!that's life.........Dr.Montoya.

Link to comment
Share on other sites

Guest arci_20VT4

το οτι μαμά το Ιμπιζα είναι 107 δεν το πιστεύω τα πρώτα ναι έβγαζαν τόσα αλλά κάθε νέα γενιά τα φιμώνουν.Τώρα ένα καλοστρωμένο αμάξι με 100άρα βενζίνημπορεί και να βγαλε τόσα δε λέω, άλλωστε τα τοπ gun που μετρήθηκαν ήταν όλα με 1000- 2000 χμ δλδ κλειστά ακόμα... Να μην δώσει 6 να δώσει 10 άλογα πόσα περίμενες να πάρεις με φίλτρο(καν σκούπα) κ πρόγραμμα... απλά το revo είναι για πιο ελέυθερη εισαγωγή, για να εκμεταλλευτείς ότι έχεις βάλει πρέιπει να ψαχτείς πιο πολύ. Απόσο είχα μιλήσει με τον MR tuning faster ήταν πού εξυπηρετικός και σίγουρος γι αυτό που πούλαγε λέγοντας μου αν δεν μείνεις ικανοποιημένος εδώ είμαι εγω.... Συζήτατο μαζί του!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε polo123ps δεν διαφωνώ μαζί σου. Εμένα δεν με ενδιαφέρει τόσο η υποδύναμη που θα μου δώσει το πρόγραμμα όσο το που δίνει την ροπή. Της REVO ξέρω οτι μετά της 4500 στροφές τις καταπίνει λες και έχει 20 άλογα παραπάνω. Εκει δηλαδή που κρεμάει ο κινητήρας μου κατά τις 5700 αυτό δίνει ακόμα μέχρι τον κόφτη. Αυτό θέλω εγώ από το πρόγραμμα. Εσυ ποιανής εταιρίας πρόγραμμα έχεις βάλει?

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Φίλε arci_20VT4 όταν λες θα προτιμούσες πρόγραμμα για ποιά εταιρεία εννοείς γιατι και εγω ψάχνομαι για ένα πρόγραμμα για το POLO 9N 101 ps. Έχω εμπιστοσύνη στην REVO αλλά δεν μπορώ να βρω αντιπρόσωπο που να το φέρνει. Έχω ακούσει επίσης και για την TUNING FASTER αλλά είμαι λίγο επιφυλακτικός γιατι δεν έχω ακούσει να την έχουν προτιμήσει πολλοί ενω το πρόγραμμα της REVO το φοράνε όλα τα ΙΒΙΖΑ και το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό και το έχω δει με τα μάτια μου.

Όσον αφορά το συγκεκριμμένο πρόγραμμα, το έχω βάλει καί εγώ , καί ο pappous, κάτοχοι 2 αρκετά "καλών" ibiza.

Και εγώ στην αρχή σκεφτόμουνα πάρα πολύ την name λύση, αλλά στο τέλος, βρήκα αυτό που μου ταίριαζε.

Ο κος Δημόπουλος, είναι ένας επαγγελματίας, ο οποίος ξέρει καλά την δουλειά του, και δεν θα μείνετε απογοητευμένοι.

Την έκφραση "το revo το φοράνε όλα τα Ibiza" δέν θα την σχολιάσω, αφού υπάρχουν άτομα τα οποία ξηλώνανε τα revo για να βάλουν το "tuning faster".

Αυτά..απορίες και λοιπά, μέσω pm , για να μη θεωρηθεί και διαφήμηση. :D

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το συγκεκριμμένο πρόγραμμα, το έχω βάλει καί εγώ , καί ο pappous, κάτοχοι 2 αρκετά "καλών" ibiza.

Και εγώ στην αρχή σκεφτόμουνα πάρα πολύ την name λύση, αλλά στο τέλος, βρήκα αυτό που μου ταίριαζε.

Ο κος Δημόπουλος, είναι ένας επαγγελματίας, ο οποίος ξέρει καλά την δουλειά του, και δεν θα μείνετε απογοητευμένοι.

Την έκφραση "το revo το φοράνε όλα τα Ibiza"  δέν θα την σχολιάσω, αφού υπάρχουν άτομα τα οποία ξηλώνανε τα revo για να βάλουν το "tuning faster".

Αυτά..απορίες και λοιπά, μέσω pm , για να μη θεωρηθεί και διαφήμηση. :D

Έχω ακούσει και πολύ καλά λόγια και από τον Κοστόπουλο για το "tuning faster". Μπορεί να έχετε δίκιο δεν διαφωνώ αλλά δυσκολεύομαι να πάω έτσι στα τυφλά και να το βάλω. Θα τα πούμε πιο αναλυτικά στο Olympico. Θα είσαι εκεί έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

το οτι μαμά το Ιμπιζα είναι 107 δεν το πιστεύω τα πρώτα ναι έβγαζαν τόσα αλλά κάθε νέα γενιά τα φιμώνουν.Τώρα ένα καλοστρωμένο αμάξι με 100άρα βενζίνημπορεί και να βγαλε τόσα δε λέω, άλλωστε τα τοπ gun που μετρήθηκαν ήταν όλα με 1000- 2000 χμ δλδ κλειστά ακόμα... Να μην δώσει 6 να δώσει 10 άλογα πόσα περίμενες να πάρεις με φίλτρο(καν σκούπα) κ πρόγραμμα... απλά το revo είναι για πιο ελέυθερη εισαγωγή, για να εκμεταλλευτείς ότι έχεις βάλει πρέιπει να ψαχτείς πιο πολύ. Απόσο είχα μιλήσει με τον MR tuning faster ήταν πού εξυπηρετικός και σίγουρος γι αυτό που πούλαγε λέγοντας μου αν δεν μείνεις ικανοποιημένος εδώ είμαι εγω.... Συζήτατο μαζί του!

Eγω εβαλα της powerlogic και εαν βαλεις το διαγραμμα μου ροπής και ιπποδυναμης δίπλα μ'ένα του top gun θα καταλάβεις γιατι στο λέω.Kαι ειδικά μετα τις 5500στροφές είναι πολύ πίσω του top gun.Κάποια στιγμή θα τα περάσω και τα δύο με φώτο να τα δεις

Link to comment
Share on other sites

Eγω εβαλα της powerlogic και εαν βαλεις το διαγραμμα μου ροπής και ιπποδυναμης δίπλα μ'ένα του top gun θα καταλάβεις γιατι στο λέω.Kαι ειδικά μετα τις 5500στροφές είναι πολύ πίσω του top gun.Κάποια στιγμή θα τα περάσω και τα δύο με φώτο να τα δεις

Θέλεις να δείς βίντεο απο το δικό μου με μόνο σκούπα-πρόγραμμα(tfr), χωρίς ούτε κάν εξαγωγή, versus Top Gun ??..Καμμία σχέση..(3,5 κενές σε 1300m)

Edited by Van Gerokost
Link to comment
Share on other sites

File polo123hp pote tha ta pame mia filikh kontra?etsi thelw na dw pws paei ena 9n me 123aloga?ine dhladh san gti me 125aloga???

kalh magkia!!!!Dr.Montoya.

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να δείς βίντεο απο το δικό μου με μόνο σκούπα-πρόγραμμα(tfr), χωρίς ούτε κάν εξαγωγή, versus Top Gun ??..Καμμία σχέση..(3,5 κενές σε 1300m)

Γυρω στα 400 θα το βρεις.

δεν πάει ρε σαν το gti-αυτο ελειπε. αυτο ειναι 1600 κ εχει αρκετα παραπάνω ροπή και είναι και πιο ελαφρύ.να τα πάμε όποτε θες.ετσι για να δουμε.

έχεις μηχανικό γκάζι?εχεις αλλάξει και σασμαν αν δεν κάνω λάθος?θέλω να σε ρωτησω κάποια στιγμη γιαυτό.

οσο για το βιντεο που λεει ο φίλος,τι είναι αυτό και τι δείχνει

Link to comment
Share on other sites

Guest golfmania
File polo123hp pote tha ta pame mia filikh kontra?etsi thelw na dw pws paei ena 9n me 123aloga?ine dhladh san gti me 125aloga???

kalh magkia!!!!Dr.Montoya.

Για πες ρε Πετράκη στα παιδιά τη διαφορά που διαπίστωσες στο Golf μετά το πρόγραμμα.... και μάλιστα σε έπιασε "τρέμουλο" ότι τώρα πλέον μπορεί να σε "πατάω"!!!! :):D

Tuning Faster... Καλή δουλειά αν και το είχα ξαναπεί στο παλιό forum με λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 400 θα το βρεις.

δεν πάει ρε σαν το gti-αυτο ελειπε. αυτο ειναι 1600 κ εχει αρκετα παραπάνω ροπή και είναι και πιο ελαφρύ.να τα πάμε όποτε θες.ετσι για να δουμε.

έχεις μηχανικό γκάζι?εχεις αλλάξει και σασμαν αν δεν κάνω λάθος?θέλω να σε ρωτησω κάποια στιγμη γιαυτό.

οσο για το βιντεο που λεει ο φίλος,τι είναι αυτό και τι δείχνει

File mpes sto msn kai kane me add na poume kamia malakia.......polomaniak@hotmail.com

ela re...

Link to comment
Share on other sites

Για πες ρε Πετράκη στα παιδιά τη διαφορά που διαπίστωσες στο Golf μετά το πρόγραμμα.... και μάλιστα σε έπιασε "τρέμουλο" ότι τώρα πλέον μπορεί να σε "πατάω"!!!! :thumbsup:  :thumbsup:

Tuning Faster... Καλή δουλειά αν και το είχα ξαναπεί στο παλιό forum με λεπτομέρειες.

Μπορείς σε παρακαλώ να μαυ ξαναπείς με λεπτομέρειες γιατι το Tuning Faster κάνει καλή δουλειά γιατι ενδιαφέρομαι να το βάλω απλά σκέφτομαι μην γίνει καμιά *μη επιτρεπόμενη λέξη* ανεπανόρθωτη.

Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα Xtreme Chips, χταπόδι & τελικό, twister της Green. Ολα από την www.amt.com.gr και η αύξηση κυμαίνεται από 15 έως 18 PS!

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
Πρόγραμμα Xtreme Chips, χταπόδι & τελικό, twister της Green. Ολα από την www.amt.com.gr και η αύξηση κυμαίνεται από 15 έως 18 PS!

και κοστος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι σωστή η εντύπωση που μου έχει δημιουργηθεί δηλ. ότι ο προκαταλύτης κόβει αρκετά και από την βελτίωση του 1ου σταδίου. Δηλαδή είναι σχεδόν επιβεβλημένη η αλλαγή χταποδιού ή αφαίρεση του προκαταλύτη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι σωστή η εντύπωση που μου έχει δημιουργηθεί δηλ. ότι ο προκαταλύτης κόβει αρκετά και από την βελτίωση του 1ου σταδίου. Δηλαδή είναι σχεδόν επιβεβλημένη η αλλαγή χταποδιού ή αφαίρεση του προκαταλύτη.

ο προκαταλύτης στο πολο πάει μαζί με το χταπόδι-είναι σχεδόν μέσα στο χταπόδι.

Δηλαδή αποκλείεται να αλλάξεις χταπόδι και να μη βγάλεις τον υπάρχοντα προκαταλύτη

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό ρε συ. ¶λλο θέλω να πω. Ότι πλέον δεν αρκεί ένα πιο ελεύθερο τελικό για να δεις σοβαρή διαφορά, πρέπει και κάτι να κάνεις με το θέμα του προκαταλύτη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.