Jump to content
gpl caraudio

Big Turbo Setup

Recommended Posts

Την βοηθεια σας!θελω να προχωρησω σε μια αναβαθμηση σε ενα s3 μοτερ το οποιο εχω στην golfo μου ΜΚ4

Δεν υπάρχει ούτε ένας μηχανικός που να λεει τα ιδια με καποιον αλλο!

ο καθένας τον χαβά του!εχω απελπιστεί!

υπαρχει καποιο αυτοκινητο με big turbo setup για να ξεκαθαρίσει λιγο την κατασταση???

Edited by gpl caraudio
Link to comment
Share on other sites

γραψε τι εχεις αλλαξει,τι σκοπευεις να κανεις,ποσα αλογα θελεις ναβγαζει βαλε καμια φωτο...δεν βγαζουμε και πολλη ακρη ετσι οπως το θετεις...προγραμμα εχεις σκεφτει να φορεσεις?ειναι 50αλογα πανω....

Link to comment
Share on other sites

γραψε τι εχεις αλλαξει,τι σκοπευεις να κανεις,ποσα αλογα θελεις ναβγαζει βαλε καμια φωτο...δεν βγαζουμε και πολλη ακρη ετσι οπως το θετεις...προγραμμα εχεις σκεφτει να φορεσεις?ειναι 50αλογα πανω....

φιλαρακι εχω ηδη προγραμμα!

το setup μου ειναι το εξής!

κινητηρας s3 225 bam με σφυριλατες μπιελες carillo ,πιστονια wosner ,και βαβιδες supertech titanium.

σασμαν s3 6ταχυτο ιντερκουλερ μεγαλο hercules υπαρχει εξατμηση απο εμπρος εωσ πισω 70 αρα

to το αυτοκινητο φοραει πρόγραμμα e-tuners kai εβγαλε καλο νουμερο!

απλα λογο δουλειας (ηχοσυστήματα),μεγαλες ζαντες ,φρενα,κτλ,το αμαξι εχει βαρος και πλεον δεν φτανουν τα αλογατα!!!

σκεφτομαι να φτασω περιπου τα 450 - 500 στροφαλο μιας και το μοτερ επιτρεπει αυτο το νουμερο

αυτα.........βασικα εχο καταληξει σε καποιο setup πιστευω καλο αλλα θα ηθελα να ακουσω και γνωμες μελων

πιστευω να καταφέρω κατι !!!

help guys!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by Speedy
επιδιορθωση κωδικα quote
Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι εχω ηδη προγραμμα!

το setup μου ειναι το εξής!

κινητηρας s3 225 bam με σφυριλατες μπιελες carillo ,πιστονια wosner ,και βαβιδες supertech titanium.

σασμαν s3 6ταχυτο ιντερκουλερ μεγαλο hercules υπαρχει εξατμηση απο εμπρος εωσ πισω 70 αρα

to το αυτοκινητο φοραει πρόγραμμα e-tuners kai εβγαλε καλο νουμερο!

απλα λογο δουλειας (ηχοσυστήματα),μεγαλες ζαντες ,φρενα,κτλ,το αμαξι εχει βαρος και πλεον δεν φτανουν τα αλογατα!!!

σκεφτομαι να φτασω περιπου τα 450 - 500 στροφαλο μιας και το μοτερ επιτρεπει αυτο το νουμερο

αυτα.........βασικα εχο καταληξει σε καποιο setup πιστευω καλο αλλα θα ηθελα να ακουσω και γνωμες μελων

πιστευω να καταφέρω κατι !!!

help guys!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για να φτασεις τα 450+ΗΡ απο τον 18αρη και να ειναι εντος χαρτων λειτουργιας ο στροβιλοσυμπιεστης , μην σκεφτεις κατι μικροτερο απο GT3076R ή αντιστοιχο σε αλλη εταιρια . Μπεκ 630cc/min τουλαχιστον , με σωστο συστημα τροφοδοσιας καυσιμου . μεγαλο intercooler με σωστες σωληνωσεις , ειναι απαραιτητα , οπως επισης και ηλεκτρικα ( μαφ , πολλαπλασιαστες , κλπ ) πρεπει να ειναι σε αριστη κατασταση . Καλη επιτυχια !

Link to comment
Share on other sites

πολλα αλογα ζητας φιλε μου και θα το χασεις το νοημα του αυτοκινητου σου.....γιατι μεχρι τις 3500rpm θα εισαι ψοφιος και μετα θα εχεις ενα ξεσπασμα μεχρι τις 6500-7000rpm περιπου το οποιο πιστεψε με οτι το δοκιμασα και δεν με τρελανε παρολο που ειχα δωσει και 8000ευρωπουλα!!!και το κυριοτερο οτι θα μπλεξεις με πολους αρχιμηχανικους και ο καθενας θα λεει οτι αυτος ειναι τελειος και οι αλλοι μλκ και αντε να βρεις ακρη εσυ για να δουλεψει το αμαξι!!!αυτα............

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.