Jump to content
thodorispolo

Μιξη Tsi Gti

Recommended Posts

Γεια σας παιδια,μολις προσφατα ενας φιλος αλλαξε τα φρενα στο golf gti του μοντελο του 2010 και παρελαβα τα παλια μπροστινα του (δισκοπλακες-δαγκανες-τακακια).Εγω εχω το polo tsi.Θα χρειαστουν πολλα για να τα βαλλω στο δικο μου???δεν θελω να μπω στο τριπακι για κιτ γιατι τα οικονομικα δε το επιτρεπουν και θεωρω τα φρενα του gti υπεραρκετα για το μικρο μου.απο ζαντες φοραει 17" ultraleggera οποτε απο δε νομιζω οτι θα εχω προβλημα με το μεγεθος της ζαντας.ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρη απο μεγεθος δισκοπλακας δεν εχεις προβλημα με τις ζαντες που φορας.

Θα πρεπει μονο να δειτε μην τυχον χρειαστουν ακρα καινουρια για να ταιριαξουν στο δικο σου.Τι καρε εχει εσενα το αμαξι?

Link to comment
Share on other sites

δεν ταιριαζουν..5χ112 το γκολφ 5 χ 100 το πολο...θες αλλες δισκοπλακες λοιπον με 5χ112 καρε και 312 δισκο.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το πω με σιγουρια γιατι δεν θυμαμαι αλλα 5Χ100 νομιζω.Ας παμε με βαση οτι οι δισκοι δεν κανουν,βρισκω δυο που να μου κανουν (aftermarket πχ)εχω δαγκανες κ τακακια σε αριστη κατασταση (15000χλμ εχουν περιπου),αρα εχω ξανα ολο το σετ.Τα ερωτηματα μου ειναι τα εξης,ειναι αξιοπιστο να φτιαξω αναπτορες (με ανησυχει λιγο αυτο το θεμα του χειροποιητου),υπαρχει πιθανοτητα να βρω απο καποια εταιρια,brembo,tarox κτλ?θα βρω δισκους απο καποιο αλλο του group vag (cupra s3 κτλ) για να τα συνδυασω με τις δαγκανες???Και κατι τελευταιο αν,λεμε αν μου κανουν τα ακρα απο το gti (που δε το νομιζω) μπορω να τα βαλω με απλες διαδικασιες?με εχει μπερδεψει πολυ το θεμα φρενα και το ψαχνω γιατι ειναι ευκαιρια να βαλω πολυ μεγαλυτερα φρενα σε σχεση με αυτα που φοραει το μικρο μου με πολυ λιγα χρηματα...

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις 5χ100 καρε,πρεπει να βρεις ακρα(βασεις,ανταπτορες) το ιδιο πραγμα ειναι απο το αμαξι που εχεις τα φρενα.

Υπαρχουν αρκετα συνεργεια που φτιαχνουν τετοια χωρις κανενα απολυτως προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα,θα ρωτησω τον μαστορα μου αυριο να δω τι θα μου πει και θα σας πω.δισκους απο αλλο vag με 5χ100 καρε εχετε υπ οψιν???

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο ψαξιμο ημερων η τιμη βγαινει πολυ ψιλα για να το φτιαξω ολο.ετσι αποφασισα να περιμενω και να κανω αποταμιευση να βαλω ετοιμο σετακι απο τις αγαπημενες μου εταιριες (D2 η brembo) γτ αλλιως δε βλεπω προκοπη με τους μαστορες απο δω και απο κει...

Edited by thodorispolo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.