Jump to content
Nikos_Golfw

Golfw 6 Tsi 160(215,4Bhp)E-Tuners

Recommended Posts

Καλησπερα,νεος στο φορουμ...σημερα εβαλα το προγραμματακι της e-tuners στο γκολφακι μου και θελω να αναφερω οτι ειμαι απολητα ευχαρηστημενος!υστερα απο 1.5 χρονο με το γκολφακι μου ηρθε η ωρα να το βελτιωσω...μου ειπε ο κριττωνας(σορρυ αν το γραφω λαθος) οτι χρειαζεται μπουζι,τι μπουζι να βαλω?Αν το βαλω εκτος αντιπροσωπειας θα εχω προβλημα?επισης αν παω να αλλαξω τα τακακια στην vw και συνδεσουν το αμαξι με υπολογιστη θα το πειραξει το προγραμμα...παιζει να ξερυθμηστει?Σορρυ αν λεω χαζομαρες αλλα δεν γνωριζω και πολλα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,νεος στο φορουμ...σημερα εβαλα το προγραμματακι της e-tuners στο γκολφακι μου και θελω να αναφερω οτι ειμαι απολητα ευχαρηστημενος!υστερα απο 1.5 χρονο με το γκολφακι μου ηρθε η ωρα να το βελτιωσω...μου ειπε ο κριττωνας(σορρυ αν το γραφω λαθος) οτι χρειαζεται μπουζι,τι μπουζι να βαλω?Αν το βαλω εκτος αντιπροσωπειας θα εχω προβλημα?επισης αν παω να αλλαξω τα τακακια στην vw και συνδεσουν το αμαξι με υπολογιστη θα το πειραξει το προγραμμα...παιζει να ξερυθμηστει?Σορρυ αν λεω χαζομαρες αλλα δεν γνωριζω και πολλα..

Bosch F5DP0R

http://www.auto-essentials.co.uk/ecomm/catalog/abosch-super-spark-plug-f5dp0r-p-308.html?osCsid=b8d98a7e4d97bfcbce96a8146f8c0a1b

Link to comment
Share on other sites

ok και μπορω να τα βαλω μονος,με ενα φιλαρακι μου μηχανικο?δεν χρειαζεται να παω στην vw?...και κατι αλλο ξερει κανενας αν μου αλλαξουν οι ρυθμησεις αν παω και το συνδεσουν με υπολογιστη στη vw as πουμε για ενα σερβις ή μια αναβαθμηση?

ευχαριστω Karaman!

Link to comment
Share on other sites

ωραια...μονο τακακια θελω να αλλαξω τωρα δεν χρειαζεται να βγαλω το προγραμμα για να παω να μου αλλαξουν τακακια?Εχω 34500 χλμ...εχω κανει προσφατα το σερβις τω 30.000 και δεν αλλαξα τοτε τακακια γιατι δεν χρειαζοταν...τωρα ομως πρεπει να παω!

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε καλως...σ'ευχαριστω για τις συμβουλες....παω τωρα να την πεσω για υπνο γιατι το πρωι ''μπαινω'' ειμαι φανταρος και βγηκα για να βαλω το προγραμμα...καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,νεος στο φορουμ...σημερα εβαλα το προγραμματακι της e-tuners στο γκολφακι μου και θελω να αναφερω οτι ειμαι απολητα ευχαρηστημενος!υστερα απο 1.5 χρονο με το γκολφακι μου ηρθε η ωρα να το βελτιωσω...μου ειπε ο κριττωνας(σορρυ αν το γραφω λαθος) οτι χρειαζεται μπουζι,τι μπουζι να βαλω?Αν το βαλω εκτος αντιπροσωπειας θα εχω προβλημα?επισης αν παω να αλλαξω τα τακακια στην vw και συνδεσουν το αμαξι με υπολογιστη θα το πειραξει το προγραμμα...παιζει να ξερυθμηστει?Σορρυ αν λεω χαζομαρες αλλα δεν γνωριζω και πολλα..

Kαλημερα Νικο .

Αν και τα μπουζι προτεινεται να αλλαζουν καθε 60000χλμ απο τον κατασκευαστη ,εχουμε παρατηρησει οτι οταν αλλαζονται σε τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα η φθορα τους ειναι αρκετη ( σε εργοστασιακο αυτοκινητο ή σε αναβαθμισμενο ) . Οποτε καλο ειναι να αλλαζονται ανα 30000 χλμ . Για εφαρμογη σαν τη δικη σου ( ΦΠΕ με 95αρα βενζινη ) μπορουν να χρησιμοποιηθουν τα εργοστασιακα .

Οοον αφορα τα updates , προς το παρον φορας το τελευταιο λογισμικο , αλλα και αν στους επομενουν μηνες βγει νεοτερο και στο αναβαθμισουν , η αποδοση του αυτοκινητου σου θα ξαναγινει εργοστασιακη . Δεν ειναι προβλημα , επικοινωνουμε και το ξαναπρογραμματιζουμε ( φυσικα χωρις κοστος ) .

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις Denso IK22-Vk22. Τα πρώτα είναι ιριδίου, τα δεύτερα πλατίνας ιριδίου. Εγώ τα έχω ένα εξάμηνο περίπου και δεν έχω κανένα πρόβλημα, είναι ένα βαθμό ψυχρότερα απο τα μαμά και έχουν καλύτερη απόδοση-καύση. Σε διάφορα καταστήματα στην Αθήνα κοστίζουν απο 50-75 €. Για τα συγκεκριμένα έστειλα mail στη DENSO και μου πρότειναν τα συγκεκριμένα.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα και μου ειπαν τα denso IK24....ιριδιου...γιατι ειναι παραπανω απο 160 αλογα μου ειπε και η εταιρια προτεινει για εργοστασιακο τα ΙΚ22..Τελικα αγορασα τα ΙΚ24....και περιμενω να τα βαλω με ενα φιλαρακι που ξερει.

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα Ιk22 τα βαζουν και σε πολλα gti βλεπω σε forum εξωτερικου...Μηπως ειναι καλυτερα για τα golf απο τα αλλα?

με το διακενο τι γινεται?

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει να μου πει κανενας αν μπορω να βαλω τα denso iridium IK24 μπουζι που αγορασα,το μαγαζι που τα αγορασα μου ειπε οτι αφοθ το αμαξι ειναι 215 αλογα πρεπει να ωαλω αυτα και οχι τα ΙΚ22....Εχει κανενας καμια αποψη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.