Jump to content
yositosi

Κατανάλωση Καυσίμου Passat Cc

Recommended Posts

Εδώ όμως είναι Ελλάντα και έχουμε φουλ ζέστες και τα αμάξια πάνε σφαίρα... :frantics::rolleyes:

Πάλι καλά που έβαλα I/c από s3. Φέτος 37-38 με κλίμα αναμένο θα βράση το μοτέρ.

Link to comment
Share on other sites

Αν πιάσει το καμίνι φίλε μου... ΤΙΠΟΤΑ δεν το σώζει το Turbo! Αυτό να το ξέρεις :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Εσένα τζουτζούκο προχθες που το είδα η μέση σου είναι στα ταβάνια... Πάλι χαριεντίζεσαι μου φαίνεται :blush::thumbsup: :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Εσένα τζουτζούκο προχθες που το είδα η μέση σου είναι στα ταβάνια... Πάλι χαριεντίζεσαι μου φαίνεται :hyper: :hyper: :hyper:

.....μπαααααααααα οπως ειδες μονο καταναλωση...... :blush::blush:

Link to comment
Share on other sites

Guest tanasi

.....μπαααααααααα οπως ειδες μονο καταναλωση...... :hyper::hyper:

Πάντα ήσουν σεμνός.... και όταν πήρες το πτυχίο σου και όταν πήρες το δίλιτρο και πάντα,,,,πάντα......(α στο καλό συγκινήθηκα βραδυάτικο)

Link to comment
Share on other sites

Θανάση, ΟΤΙ και να κάνεις, ΟΣΟ χαμηλά και αν ξεπέσεις, αυτό που ανακοίνωσες χθες ΔΕΝ το ξεπλένεις με τίποτα φίλε μου! Και όχι πως σε ρουφιάνεψα, αλλά ένα πουλάκι μου είπε ότι ο ντοτόρε θα είναι αμείλικτος!!! :p

Link to comment
Share on other sites

8) Από βδομάδα το cc μου θα είναι το ποιο οικονομικό cc σε κατανάλωση.... :drool:
Link to comment
Share on other sites

Πάντα ήσουν σεμνός.... και όταν πήρες το πτυχίο σου και όταν πήρες το δίλιτρο και πάντα,,,,πάντα......(α στο καλό συγκινήθηκα βραδυάτικο)

:angry2:

Θανάση, ΟΤΙ και να κάνεις, ΟΣΟ χαμηλά και αν ξεπέσεις, αυτό που ανακοίνωσες χθες ΔΕΝ το ξεπλένεις με τίποτα φίλε μου! Και όχι πως σε ρουφιάνεψα, αλλά ένα πουλάκι μου είπε ότι ο ντοτόρε θα είναι αμείλικτος!!! :whistling:

:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

:angry2: Από βδομάδα το cc μου θα είναι το ποιο οικονομικό cc σε κατανάλωση.... :whistling:

Θα βαλεις και υγραεριο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα βάλω πετάλια, να κάψουμε και καμία θερμίδα γιατί τελικά ο μόνος μοσχαροποιημένος της παρέας έμεινα :angry2::whistling::thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Θα βαλεις και υγραεριο;

Όχι αλλά μια κ04. Θα σπουλάρι ποιο ψηλά και στο ταξίδι με 140χλμ θα είναι ποιο οικονομικό. :angel:

Εγώ θα βάλω πετάλια, να κάψουμε και καμία θερμίδα γιατί τελικά ο μόνος μοσχαροποιημένος της παρέας έμεινα :blush: :blush: :blush:

Άμα δεν δούλευες 25ωρα θα σου Έλεγα να πας γυμναστήριο. Τι να πω. Πάρε κανένα στεπ να κάνεις στο γραφείο ενώ συνομιλάς με κανέναν κινέζο..... :)

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω στο Dancing with the falling-stars να γίνω πρώτη μούρη! :angel:

Link to comment
Share on other sites

ελα παιδια.....μη το ψαχνετε!!!!!τη λυση μας την εχουν οι αγγλοι δοκιμασμενη σε αυτοκινητο του ομιλου.........My link :clapping::unsure::goodjob::laugh:

Σε λίγο θα αποκτήσουν αξία. Οποίος θέλει πουλαω το περιεχόμενο του βόθρου σε καλή τιμή. Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

140 χλμ 8.0/100χλμ

Καλά είναι? Ακόμα δεν έβαλα το πρόγραμα.

Link to comment
Share on other sites

140 χλμ 8.0/100χλμ

Καλά είναι? Ακόμα δεν έβαλα το πρόγραμα.

Μια χαρα ειναι, κι εγω εχω 7,5 με 8,2 αναλογα με τον ανεμο...

Link to comment
Share on other sites

140 χλμ 8.0/100χλμ

Καλά είναι? Ακόμα δεν έβαλα το πρόγραμα.

Γιωργο τωρα με το προγραμμα πως ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο τωρα με το προγραμμα πως ειναι;

Μικτη 8-9 Δεν το πηγα ακομα χαλαρα για να ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Με cruise control 100 χλμ με 6η 5,3 l/100km.

Σε ένα μικρό ισιάδη για καμία 20 δευτερόλεπτα έκανα το τεστ,θέλει να πάω Εγνατία για να έχω σίγουρα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Με cruise control 100 χλμ με 6η 5,3 l/100km.

Σε ένα μικρό ισιάδη για καμία 20 δευτερόλεπτα έκανα το τεστ,θέλει να πάω Εγνατία για να έχω σίγουρα αποτελέσματα.

Εδω που φτασαμε ετσι θα καταντησουμε να πηγαινουμε ολοι, με cruise control και 100 χλμ/ω...

Σε ταξιδι με κοντρα ανεμο, 32 'C (κλιματισμος ενεργος φυσικα) και 140 στο cruise control εφτασα στον προορισμο μου με μεση 8 l/100 χλμ.

Στην επιστροφη με τις ιδιες συνθηκες και πατημενος απο 160 χλμ/ω ως 230 (περισσοτερο στα 180) εφτασα με μεση 9 l/100 χλμ, που σημαινει οτι αυτες οι ταχυτητες ειναι πια απαγορευτικες για την τσεπη μας λογω της τιμης της 100αρας βενζινης!

Μικρο το κερδος σε χρονο σχετικα με την απωλεια χρηματων σε βενζινη... :blink:

Για μικρες αποστασεις (150 χλμ) η διαφορα σε κοστος ειναι μικρη αλλα για μεγαλο ταξιδι δεν συμφερει να το πατας τοσο πολυ επειδη και κοστιζει αρκετα περισσοτερο και κινδυνευεις να σε γραψουν αλλα και να πεσεις σε κανεναν ξεχασμενο στην αριστερη λωριδα...

Edited by vg1912
Link to comment
Share on other sites

Α!!! Το ξεχασα, σε λιγες μερες θα εχουμε και διοδια στην Εγνατια απο Καβαλα προς Θεσ/κη αλλα και αναποδα (στις λιμνες, καπου στη Νυμφοπετρα αν θυμαμαι καλα).

Ολα εγιναν στα γρηγορα για να προλαβουν και τους εκδρομεις που πηγαινουν Θεσ/κη - Ασπροβαλτα καθε ΣΚ αλλα και για τους Τουρκους της διασπορας που γυρνανε στη χωρα τους το καλοκαιρι για διακοπες.

Οταν ειναι για εισπραξεις ολα γινονται στο αψε σβησε, οταν ειναι για κατι αλλο που θα βοηθησει τον κοσμακη να ζει καλυτερα ολα πανε με ρυθμο χελωνας...

Σημεια των καιρων! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ας καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου για το τελευταιο ταξιδι μου προς θεσσαλονίκη για το θέμα της κατανάλωσης.

Ξεκίνησα ξημερώματα γύρω στις 4 με σκοπό να είμαι μόνος μου στο δρόμο και να μπορώ να το πατήσω όσο θέλω.

4:29 πέρασα τα διόδια της Θήβας ενώ είχα γεμίσει το ρεζερβοάρ λίγα χιλιόμετρα πιο πριν.

6:56 πέρασα τα διόδια των μαλγάρων και ο υπολογιστής ταξιδίου έδειχνε οτι σε 0 (μηδέν) χιλομετρα θα μείνω από βενζίνη.

Η μέση κατανάλωση για τα 400 αυτά περίπου χιλιόμετρα ήταν γύρω στα 17 λίτρα/100 χιλόμετρα.

Εννοείται οτι το αυτοκίνητο το έλιωσα για να φτάσω σε 2 ώρες και ενα τεταρτο στη Θεσσαλονίκη

(προηγήθηκε και μια στάση στα flocafe ης Κατερίνης για καφέ και φαγητό κανένα τέταρτο καθυστέρηση)

και τώρα περιμένω τις φωτογραφίες στο σπίτι .... :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.