Jump to content
Andreasf2

Ηχοσυστημα Στο Πολο Gti

Recommended Posts

Παιδια αποφασισα να βαλω το παλιο μου ηχοσυστημα στο πολακι. Επειδη εχει αρκετα ηλεκτρονικα ψιλοφοβαμαι , διοτι μια σταβη να γινει.. Εσεισ τι λετε να βαλω η οχι ? Τα εχω τα εξαρτηματα σπιτι και καθονται λεω να το τολμησω.. :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αποφασισα να βαλω το παλιο μου ηχοσυστημα στο πολακι. Επειδη εχει αρκετα ηλεκτρονικα ψιλοφοβαμαι , διοτι μια σταβη να γινει.. Εσεισ τι λετε να βαλω η οχι ? Τα εχω τα εξαρτηματα σπιτι και καθονται λεω να το τολμησω.. :thumbsu:

Δεν υπάρχει τίποτα να φοβάσαι. Η φίσα είναι τυποποιημένη. Ενδεχομένως να χρειαστείς αντάπτορα, αυτό είναι όλο. Καλό θα ήταν να βρεις κάποιον με VCDS (VAG COM) ή να πας στην αντιπροσωπεία ώστε να διαγραφεί το ράδιο από το gateway του αυτοκινήτου για να μη γράφει σφάλματα, αλλά και αυτό δεν αποτελεί ουσιαστικό πρόβλημα.

Εάν έχεις ενδοιασμούς να το κάνεις μόνος σου πήγαινε σε ηλεκτρολόγο (αυτό με επιφύλαξη γιατί έχω δει ηλεκτρολόγους...Παναγία να φυλάξει).

Link to comment
Share on other sites

Τι ανταπτορα τωρα δεν φοραω το rcd 310 αλλα ενα κινεζικο που πηρα και μοιαζει με το rns 510. εχει υποδοχη για να βαλω το γοοφερ κτλπ. Κολλαω ομωσ στο γεγονοσ οτι θα βγαλει σφαλαματα οπωσ ειπεσ.. :/

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα γραφεις μας μπερδεψες!!

Τι ακριβως θελεις να κανεις και τι εχεις επανω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα γραφεις μας μπερδεψες!!

Τι ακριβως θελεις να κανεις και τι εχεις επανω τωρα.

Και εγώ έχω μπερδευτεί λιγάκι. Όπως και ν' έχει πάντως τα σφάλματα θα τα αποφύγεις αν βρεις κάποιον με VCDS για να σου διαγράψει το ράδιο από τη λίστα των controllers του αυτοκινήτου.

Edited by A-Polo
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω ενα κινεζικο navigator πανω απο τα γνωστα που κυκλοφορουνε.. Απο το παλιο αμαξι εχω 2 ενισχυτεσ + διαιρουμενα ηχεια + γουφερ. Εγραφα λιγο οπωσ νανε γιατι ημουν κουρασμενοσ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιa και τι θελεις να κανεις, αν θελεις να προσθεσεις sub ριξε τον ενα ενησχυτη στα ηχεια και τον αλλο στo sub

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο θελω να κανω απλα μην εχω τιποτα (ηλεκτρικα) προβληματα(ενδειξεων κτλπ).. Για αυτο το λεω μηπωσ εβαλε καποιοσ και ξερει :growl:

Edited by Andreasf2
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο θελω να κανω απλα μην εχω τιποτα (ηλεκτρικα) προβληματα(ενδειξεων κτλπ).. Για αυτο το λεω μηπωσ εβαλε καποιοσ και ξερει :growl:

Παίρνεις ρεύμα κατευθείαν από τη μπαταρία του αυτοκινήτου για τον ενισχυτή και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με ηλεκτρικά, ενδείξεις και.λ.π. που φοβάσαι.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις ρεύμα κατευθείαν από τη μπαταρία του αυτοκινήτου για τον ενισχυτή και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με ηλεκτρικά, ενδείξεις και.λ.π. που φοβάσαι.

Εγινε ευχαριστω ολουσ για την βοηθεια! :thumbsup:

Edited by Andreasf2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.