Jump to content
playmaker

Golf Iv Λαδι Σε Λαθος Μερος

Recommended Posts

για σας παιδια σενα golf Ιv ειδα λαδι λιγο στο ενα μπουζι.μου βαλαν κατι και ελπιζουν να στεγανοποιηθη το λαστιχο που εχει τη διαροη.αλλιως πρεπει να ανοιξεις καπακι και να το αλλαξεις.αλλα αξιζε για τοσο λιγοι?μπορει και ποτε να μη δημιουργησει προβλημα η ναι εφτιαξε να δουμε στην επομενη αλλαγη.αλλα δεν ειναι κατι κακο ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Λαδια στο μπουζί δεν γίνεται από διαρροή σε κάποιο λάστιχο.περνάει λάδια από ελατηρια και πρέπει να γίνει επισκευή.

Αν είναι σίγουρος ότι είναι λάδι.σου καιει λαδια εσένα?

Link to comment
Share on other sites

τα λαδια στο επανω μερος του μπουζι ,γιατι περει αυτου προκειται, ειναι απο την φλατζα του ψευτοκαπακου αν σταματησε εχει καλως αν οχι πρεπει να βγει το καπακι και να γινει στεγανοποιηση γιατι σε λιγο το απανω μερος του μπουζι μεχρι τον πολλαπλασιαστη γεμιζει λαδι και βραχυκυκλωνει το μπουζι (διακοπες καυσης)

Link to comment
Share on other sites

τα λαδια στο επανω μερος του μπουζι ,γιατι περει αυτου προκειται, ειναι απο την φλατζα του ψευτοκαπακου αν σταματησε εχει καλως αν οχι πρεπει να βγει το καπακι και να γινει στεγανοποιηση γιατι σε λιγο το απανω μερος του μπουζι μεχρι τον πολλαπλασιαστη γεμιζει λαδι και βραχυκυκλωνει το μπουζι (διακοπες καυσης)

+1000 καμια σχεση με με τα ελατηρια στα εμβολα. Πρεπει να βγει το ψευτοκαπακο και αλαχθει η φλατζοκολλα που εχει τιποτα αλλο.Να γινει ομως συντομα οπως προανεφερε και ο φιλος ο BlackTSI

Link to comment
Share on other sites

+1000 καμια σχεση με με τα ελατηρια στα εμβολα. Πρεπει να βγει το ψευτοκαπακο και αλαχθει η φλατζοκολλα που εχει τιποτα αλλο.Να γινει ομως συντομα οπως προανεφερε και ο φιλος ο BlackTSI

ποσο κοστιζει αυτο περιπου?γιατι μου ειπαν οτι θα συνεφερε με αλλαγη ιμαντα αλλα εχω αλλαξει μου βαλε λιγη κολλα?δεν ξερω τι και βλεπουμε ηταν παρα πολυ λιγο!λεω να περιμενω μεχρι επομενη αλλαγη μπουζι 15.0000κμ

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, αλλα μονη παρατηρηση οτι τα 16.16v μεσα στο ψευτοκαπακο ειναι και οι εκκεντροφοροι, οποτε για να βγει και να αλαχτει η φλατζοκολα που εχει γιατι δεν νωμιζω να εχει φλατζα εκει, πρεπει να βγει και ο ιμαντας χρονιζμου...οποτε μην το κανεις μονος νωμιζοντας οτι ξεβιδονοντας τις βιδες θα βγαλεις ενα απλο καπακι βλεποντας απο κατω τους εκκεντροφορους...

+1

Κάνε το στην αλλαγή ιμάντα αντέχει, βέβαια όταν το ανοίξεις θα το δεις να κολυμπάει στο λάδι.

Link to comment
Share on other sites

σε 60.000κμ δηλαδη!

Δεν ξέρω με τι ρυθμό κάνεις χλμ. Μπορεί σε 1 χρόνο να τα έχεις διανύσει.

Αναλόγως την κατάσταση βλέπεις και κάνεις. Αν χρειαστεί άλλαξε ιμάντα λίγο πιο νωρίς.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με τι ρυθμό κάνεις χλμ. Μπορεί σε 1 χρόνο να τα έχεις διανύσει.

Αναλόγως την κατάσταση βλέπεις και κάνεις. Αν χρειαστεί άλλαξε ιμάντα λίγο πιο νωρίς.

ηταν πολυ λιγο και ειχα να αλαξω 40.000κμ μπουζι περιπου τωρα εβαλα αυτα π κρατανε 15.000 καλα δεν εκανα?οταν τα αλλαξω θα δω πως θα ειναι.φιλε δες λιγο και το αλλο θεμα με το φιλτρο αν μπορεις που εκανα...

Link to comment
Share on other sites

ηταν πολυ λιγο και ειχα να αλαξω 40.000κμ μπουζι περιπου τωρα εβαλα αυτα π κρατανε 15.000 καλα δεν εκανα?οταν τα αλλαξω θα δω πως θα ειναι.φιλε δες λιγο και το αλλο θεμα με το φιλτρο αν μπορεις που εκανα...

Το διάβασα, δες αν έχεις διαρροή πάνω και γύρω από το καπάκι.Στο μοτέρ εννοώ.

Δοκίμασε να βγάλεις ένα πολλαπλασιαστή να δεις αν έχει ίχνη λαδιού.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.