Jump to content
emmanouil

Οθονη 2Din Για Golf5 Dnx520Vbt

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF 5 GTI ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΟΘΟΝΗ,ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΕΠΩΝΥΜΕΣ (KENWOOD,ALPINE,PIONEER)KAI ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΙ ΟΕΜ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΙΣΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΕΧΟΥΝ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ?

Edited by emmanouil
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF 5 GTI ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΟΘΟΝΗ,ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΕΠΩΝΥΜΕΣ (KENWOOD,ALPINE,PIONEER)KAI ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΙ ΟΕΜ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΙΣΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΕΧΟΥΝ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ?

Γραφε μικρα για να διαβαζονται πιο ευκολα!

Οι ΟΕΜ ειναι ΟΕΜ οπως και να το κανεις!

Εχουν καλύτερη ενσωμάτωση στο αυτοκίνητο καλο ραδιοφωνικό δεκτή αλλα σε ολα τα αλλα υστερούν, οι επώνυμες που αναφερεις εχουν τα πάντα εκτος της καλής ενσωμάτωσης.

Για ποια ΟΕΜ μιλάς και για ποια επώνυμη, εχεις καταλήξει?

Link to comment
Share on other sites

Απο επώνυμη εχω δει την KENWOOD DNX520VBT η οποία ταιριάζει άψογα πανω σε VW.Απο ΟΕΜ είδα μια ELEM που έχει τα μισά λεφτα.Μάλλον θα καταλήξω στο KENWOOD,τα φοβάμε τα ΟΕΜ.

http://www.thivaios.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_centiva.tpl&product_id=87&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=56

http://www.thivaios.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_centiva.tpl&product_id=993&category_id=70&option=com_virtuemart&Itemid=56

Link to comment
Share on other sites

Το KENWOOD DNX520VBT ειναι το καλυτερο ολων, οπως θα διαπιστώσεις αν ψαξεις λιγο την υπογραφή μου.

Μάλιστα σου εχω και μια προσφορά για αυτο το μηχάνημα

http://www.caraudio.gr/site/product.php?pid=1974

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το kenwood DNX520VBT πολύ καλό μηχάνημα. Σε λίγες θα ανεβάσω και φωτογραφίες.

ποσα εδωσες?

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα αλλού.1100 μαζί με την εγκατάσταση.Το έβαλα χωρίς can bus μου ειπε οτι δεν χρειαζεταί.

Αυτοι οι μαστοράντζα φοβεροι!! και τρομεροι!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια η οθονη φιλαρακι.. μεγιες!! και εγω kenwood εχω εδω και ενα χρονο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.. η συγκεκριμενη που εβαλες ολα τα λεφτα.. μπραβο!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια η οθονη φιλαρακι.. μεγιες!! και εγω kenwood εχω εδω και ενα χρονο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.. η συγκεκριμενη που εβαλες ολα τα λεφτα.. μπραβο!!

Ευχαριστώ φίλε μου.Ειλικρινά τα αξίζει τα λεφτά της.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εω και εγω το συγκεκριμενο μοντελο της kenwood. Προσφατα αλλαξα τιμονι σε πολυλειτουργικο οπως και επισης καντραν με μεγαλη οθονη. Ηθελα να ρωτησω επειδη δεν μου εμφανιζει στοιχεια στο καντραν στο audio μενου οχ σταθμο κομματι στο cd ενω τα πληκτρα στο τιμονι λειτουργουν μπορει καποιος που εχει την συγκεκριμενη οθονη αν δειχνει πληροφοριες στο καντραν; ευχαριστω

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν , nilasgr said:

Καλησπερα. Εω και εγω το συγκεκριμενο μοντελο της kenwood. Προσφατα αλλαξα τιμονι σε πολυλειτουργικο οπως και επισης καντραν με μεγαλη οθονη. Ηθελα να ρωτησω επειδη δεν μου εμφανιζει στοιχεια στο καντραν στο audio μενου οχ σταθμο κομματι στο cd ενω τα πληκτρα στο τιμονι λειτουργουν μπορει καποιος που εχει την συγκεκριμενη οθονη αν δειχνει πληροφοριες στο καντραν; ευχαριστω

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Φιλαράκι την kenwood DNX 520VBT έχεις?

 

Πως σου φαίνεται σαν μοναδα? Την εχεις καιρό,  και απο λειτουργίες ειναι οκ.

Ειχες ποτέ κανένα θέμα με την συγκεκριμένη?

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Φιλαράκι την kenwood DNX 520VBT έχεις?
 
Πως σου φαίνεται σαν μοναδα? Την εχεις καιρό,  και απο λειτουργίες ειναι οκ.
Ειχες ποτέ κανένα θέμα με την συγκεκριμένη?
 
 
Καλησπερα . Ναι την DNX 520vbt εχω την εχω σχεδον 8 χρονια σαν ποιοτητα δεν το συζητω ειναι πολυ καλη. Σε αλλα θεματα με εχει απογοητευσει. Γενικα οταν δινεις 1200 μονο για την αγορα και ενα μοντελο που ειναι συμβατο για τA VAG ειναι απαραδεκτο να δινεις σχεδον 400 ευρω παραπανω για διαφορσ περιφερειακα. Επισης επειδη εχει κλεισει η KENWOOND απο το 2014 και μετα δεν αναβαθμιζονται οι χαρτες. Και τωρα που εβαλα ποκυκειτουργικο τιμονι ειδα οτι δεν εμφανιζει στοιχεια στο καντραν.

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , nilasgr said:

Καλησπερα . Ναι την DNX 520vbt εχω την εχω σχεδον 8 χρονια σαν ποιοτητα δεν το συζητω ειναι πολυ καλη. Σε αλλα θεματα με εχει απογοητευσει. Γενικα οταν δινεις 1200 μονο για την αγορα και ενα μοντελο που ειναι συμβατο για τA VAG ειναι απαραδεκτο να δινεις σχεδον 400 ευρω παραπανω για διαφορσ περιφερειακα. Επισης επειδη εχει κλεισει η KENWOOND απο το 2014 και μετα δεν αναβαθμιζονται οι χαρτες. Και τωρα που εβαλα ποκυκειτουργικο τιμονι ειδα οτι δεν εμφανιζει στοιχεια στο καντραν.

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

αν σου πω ότι ζαχαρώνω μια τετοια οθόνη και δεν μπορώ να βρω!:aggressive: 

 

ειναι πολύ τουμπανο !!

 

όταν λες ότι έκλεισε η kenwood τη εννοεις? από την Ελλάδα φαντάζομαι εννοείς       

Link to comment
Share on other sites

 
αν σου πω ότι ζαχαρώνω μια τετοια οθόνη και δεν μπορώ να βρω!:aggressive: 
 
ειναι πολύ τουμπανο !!
 
όταν λες ότι έκλεισε η kenwood τη εννοεις? από την Ελλάδα φαντάζομαι εννοείς       
Λογικα ναι απο την ελλαδα. Στο ebay εχεις κοιταξει; FB_IMG_1593008918090.jpg

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Λογικα ναι απο την ελλαδα. Στο ebay εχεις κοιταξει; FB_IMG_1593008918090.thumb.jpg.a604d91bbcdcc9e0bf9568b6c6ad332a.jpg

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επισης πιστευω οτι η dnx525dab πρεπει να ειναι κορυφη

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

αχχχ το ξέρω και της 2 της γλυκοκοιτάζω :frantics:

kenwood DNX 520VBT

 

kenwood DNX 521VBT

 

 maxresdefault.thumb.jpg.0ede0877df1e9e7d710c75bac1562334.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

αχχχ το ξέρω και της 2 της γλυκοκοιτάζω :frantics:
kenwood DNX 520VBT
 
kenwood DNX 521VBT
 
 maxresdefault.thumb.jpg.0ede0877df1e9e7d710c75bac1562334.jpg
 
 
 
Και η 521 αλλα εγω λεω για αυτην



Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2020 at 10:24 ΜΜ, nilasgr said:

Καλησπερα . Ναι την DNX 520vbt εχω την εχω σχεδον 8 χρονια σαν ποιοτητα δεν το συζητω ειναι πολυ καλη. Σε αλλα θεματα με εχει απογοητευσει. Γενικα οταν δινεις 1200 μονο για την αγορα και ενα μοντελο που ειναι συμβατο για τA VAG ειναι απαραδεκτο να δινεις σχεδον 400 ευρω παραπανω για διαφορσ περιφερειακα. Επισης επειδη εχει κλεισει η KENWOOND απο το 2014 και μετα δεν αναβαθμιζονται οι χαρτες. Και τωρα που εβαλα ποκυκειτουργικο τιμονι ειδα οτι δεν εμφανιζει στοιχεια στο καντραν.

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Φιλέ μου καλησπερα.

 

Πλεον ειμαι και εγω κάτοχος της kenwood dnx520vbt,  θελω να σε ρωτήσω κάτι σχετικά με το  menu.

 

Ξέρεις μπορώ να βαλω ελληνικό menu στην οθόνη??

 

Γιατί απο το menu με της γλώσσες δεν μου εχει επιλογή στα ελληνικά.

 

Όπως και με GPS δεν μου βγαζει με ελληνικά της οδούς. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Φιλέ μου καλησπερα.
 
Πλεον ειμαι και εγω κάτοχος της kenwood dnx520vbt,  θελω να σε ρωτήσω κάτι σχετικά με το  menu.
 
Ξέρεις μπορώ να βαλω ελληνικό menu στην οθόνη??
 
Γιατί απο το menu με της γλώσσες δεν μου εχει επιλογή στα ελληνικά.
 
Όπως και με GPS δεν μου βγαζει με ελληνικά της οδούς. 
 
 
 
Καλησπερα στο μενου με τις γλωσσες θα κατεβεις τερμα κατω δεν θυμαμαι ακριβως την επιλογη και θα βαλεις και εκει ελληνικα. Επισης ποιου χαρτες εχεις βαλει γιατι τα city navigator μεχρι καποια εκδοση ειχαν greeklish

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πιο χάρτη εχει ???

 

Απο μια πρόχειρη ματιά που έριξα,  βρήκα μια Επιλογή  software  information 

 

Version  1.4.0

 

Bluetooth module version 3.80.

 

 

Δεν ξερω αν βοηθάει???

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτο ειναι το firmware της οθονης και το firware του bluetooth τον χαρτη θα το δεις στο μενου χαρτες στο πληροφοριες

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.