Jump to content
geo.petin

Mb C 63 Amg Coupe "Black Series"2012 Vs Panamera 4.8 S Turbo

Recommended Posts

Ποιό από τα δύο supercar είναι πιο monster;; (Καμιά φορά η απόλυτη δύναμη δε λέει όλη την αλήθεια) Ποιό είναι το τέλειο δολοφονικό GT,αυτό με το οποίο μπορείς να "δέρνεις" ανελέητα άλλα "αντίπαλα" αυτοκίνητα (όσο δυνατά κι αν είναι! :aww: )καλύτερα για πολλά χιλίομετρα,χωρίς να κουράζεται τόσο το ίδιο όσο και σύ;;(Καλά τα "αντίπαλα" σίγουρα θα "κουραστούν",αφού δε μιλάμε για φαναρομαχία, όπου το υπερβελτιωμένο μπορεί να "κουνηθεί" και πρόσκαιρα να ξεφύγει) Με ποιό θεωρήσαι πιο "άγριος" "street killer" θεωρητικά τουλάχιστον; [Να λάβετε υπόψη πως η Panamera δεν είναι το καθαρόαιμο coupe (όπως θα ήταν η ακραιφνής ΑΛΛΑ χωρίς καμιά άνεση νέα 911 GT3 RS 4.0 500HP limited edition)αλλά τρόπο τινά μια πυραυλοκίνητη "μπερλίνα". Δύσκολά σας βάζω εεεεε;;;;!!! :whistling:

THE...BATTLE!

C 63 AMG Coupe "black series"

κυβισμός: 6.2 λίτρα

Ισχύς: 517ΗΡ :devil:

0-100Κm/h: 4,2sec :bug:

Ροπή: 62Κm.m

Mετάδοση:7gear,σειριακό.

Μέγιστη ταχύτητα:> 300Κm/h (με "sport pack")

άλλως (για "κουλούς") 250 limited :(

PANAMERA 4.8 S Turbo

Κυβισμός: 4.8 λίτρα (με "σαλίγκαρο!")

Ισχύς: 550ΗΡ :super:

0-100Km/h: 3,8sec :alien:

Μετάδοση: :alien::alien::alien:

Pοπή: 81,5Κg.m :startle::gym:

Μέγιστη ταχύτητα: 306Κm/h

AΝD THE WINNER IS.... (YOUR OPINION PLEASE...)

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύεις να αγοράσεις κανένα απο τα δυο? Αν ναι βάλε τιμή και στα δυο για να ξερουμε αν οι παπαριές που θα πουμε εμεις σαν γνωμη θα σε επιρεάσουν οικονομικά και ποσο... :devil:.

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύεις να αγοράσεις κανένα απο τα δυο? Αν ναι βάλε τιμή και στα δυο για να ξερουμε αν οι παπαριές που θα πουμε εμεις σαν γνωμη θα σε επιρεάσουν οικονομικά και ποσο... :devil:.

<<Dum spiro spero...>>

Kαι τώρα μπορείς να πεις ό,τι π@π@ρι@ θέλεις αλλά θέλω τεκμηρίωση (είναι το βίτσιο μου!!!! :aww::( )

Link to comment
Share on other sites

<<Dum spiro spero...>>

Kαι τώρα μπορείς να πεις ό,τι π@π@ρι@ θέλεις αλλά θέλω τεκμηρίωση (είναι το βίτσιο μου!!!! :aww::devil: )

Ααα πολύ ωραία...

Λοιπόν από ήχο βρηκα μόνο το merc στο option auto το οποίο ειναι εκνευριστικα υσηχο...

Το porschiko το οδηγεί ενας γκασμάς αλλά δεν μπορώ να πω πως και αυτό ακούγεται...

Προσωπικά μου αρέσει κάτι τέτοιο...

http://www.youtube.com/watch?v=HFnipoL6VFI

Αρα από ποιότητα κύλισης πέρνουν άριστα αλλα απο ηχο χάλια :(.

Από επιδόσεις το porschiko φαίνεται να υπερέχει αλλα το merc ειναι η χαρά την πάντας και της σβούρας οπότε ψηφίζω merc.

Απο εμφάνιση μπορώ να πω πως η μερσεντα ειναι λιγουλακι καγκούρικη για αμαξι τόσων χρημάτων ενώ η porsche δείχνει σοβαρή και μαζεμένη αν και σε στυλ νεκροφόρας!

Οπότε ψηφίζω C 63 AMG Coupe "black series"!! Ειδικά σε mat black ειναι αψογη!! Αυτό ηταν πάω αυριο να παίξω μια περιουσία στο tzoker!! Γαμωτ!

Link to comment
Share on other sites

εγώ ψηφίζω panamera γιατί το έχω δει και να πηγαίνει,και πάει καλά!!!

αλλα γιατί να δώσεις τόσα λεφτά για να πάρεις ένα απ τα 2 έστω και μεταχειρισμένα όταν με τα ίδια λεφτά παίρνεις ferrari που σκοτώνει?

είναι ανούσιο το λέω σε όλους οσουs λένε για mercedes porsche κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

εγώ ψηφίζω panamera γιατί το έχω δει και να πηγαίνει,και πάει καλά!!!

αλλα γιατί να δώσεις τόσα λεφτά για να πάρεις ένα απ τα 2 έστω και μεταχειρισμένα όταν με τα ίδια λεφτά παίρνεις ferrari που σκοτώνει?

είναι ανούσιο το λέω σε όλους οσουs λένε για mercedes porsche κτλπ.

Γιατί η Ferrari -πλην μιας καινούριας 4θυρης 4WD- είναι "GT" για...τοπικές βόλτες γύρω από το γκαράζ της! Πώς να ταξιδέψεις και τί αποσκευές να πάρεις μαζί σου όταν δε χωράει ούτε το νεσσεσέρ με τα ξυριστικά;;; Κατά τα άλλα δε το συζητώ: η τεχνολογία των κινητήρων της είναι από το διάστημα! :notfair::alien::alien:

Link to comment
Share on other sites

Koita tin scaglieti kai pes mou! !! Sovara koita Ti!!miazei me ti maranelo ala tetrathesia kai pio psili kai metaxirismeni pio fthini!!!!des exei kai mia sto *μη επιτρεπόμενο @ URL*

Soz gia Ta greeklish eime apo kinito

Edited by ιωνας
Link to comment
Share on other sites

Koita tin scaglieti kai pes mou! !! Sovara koita Ti!!miazei me ti maranelo ala tetrathesia kai pio psili kai metaxirismeni pio fthini!!!!des exei kai mia sto *μη επιτρεπόμενο @ URL*

Soz gia Ta greeklish eime apo kinito

Ναι αν είναι για μετάχειρη...Όμως και πάλι πολύ πιο ειδικό αυτοκίνητο: χαμηλό (σαύρα), με "δύσκολα" σέρβις αν πάθει κάτι (πρέπει να μεταφερθεί μόνο στη Genesis) και πάει λέγοντας. Σπάνια ομορφιά, τρομερά γρήγορο, "κεφαλόγυρίστρα" αλλά υπερβολικά executive :notfair: βρε παιδί μου... Θα βάλω σύντομα για σχόλια ένα παρόμοιο "δίδυμο" πισωμήχανων supercars...

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.