Jump to content
billys1864

Βενζινη Σε Gti

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, είναι το πρώτο μου topic στο forum. και είμαι πολύ χαρούμενος που έγινα μέλος εδώ.

Λοιπόν, μια ζωή είχα ατμοσφαιρικά αυτοκίνητα και πάντα τουότα. :roadrage:

Σκέφτομαι να αλλάξω αυτή τη φορά και με ενδιαφέρει το νέο polo gti.

Οπότε μελλοντικά σας "απειλώ" ότι θα κάνω και άλλα posts με σκοπό να ενημερωθώ καλύτερα και να είμαι απόλυτα σίγουρος για την επιλογή μου. Όπως είπα ενδιαφέρομαι για το νέο polo gti dsg 5d με έξτρα πανοραμική οροφή + rcd 510 + φανάρια bixenon. :thumbsup:

Πως το κρίνετε σαν επιλογή?

Άκουσα πως το gti παίρνει μόνο 100αρα βενζίνη, ισχύει? :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, είναι το πρώτο μου topic στο forum. και είμαι πολύ χαρούμενος που έγινα μέλος εδώ.

Λοιπόν, μια ζωή είχα ατμοσφαιρικά αυτοκίνητα και πάντα τουότα. :roadrage:

Σκέφτομαι να αλλάξω αυτή τη φορά και με ενδιαφέρει το νέο polo gti.

Οπότε μελλοντικά σας "απειλώ" ότι θα κάνω και άλλα posts με σκοπό να ενημερωθώ καλύτερα και να είμαι απόλυτα σίγουρος για την επιλογή μου. Όπως είπα ενδιαφέρομαι για το νέο polo gti dsg 5d με έξτρα πανοραμική οροφή + rcd 510 + φανάρια bixenon. :thumbsup:

Πως το κρίνετε σαν επιλογή?

Άκουσα πως το gti παίρνει μόνο 100αρα βενζίνη, ισχύει? :tongue:

πολυ καλη η επιλογη σου! πολυ ομορφο και με τα bixenon και την οροφη.

αυτο με την βενζινη φυσικα και δεν ισχυει..

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η επιλογη σου! πολυ ομορφο και με τα bixenon και την οροφη.

αυτο με την βενζινη φυσικα και δεν ισχυει..

μπορει να παρει και 95αρα και 98αρα δηλαδη??

οσο αφορα το turbo και το dsg κιβωτιο χρειαζεται να εχω καμια επιφυλαξη??γιατι οπως ειπα στην κατοχη μου ειχα μονο ατμοσφαιρικα μεχρι και σημερα!

Link to comment
Share on other sites

μπορει να παρει και 95αρα και 98αρα δηλαδη??

οσο αφορα το turbo και το dsg κιβωτιο χρειαζεται να εχω καμια επιφυλαξη??γιατι οπως ειπα στην κατοχη μου ειχα μονο ατμοσφαιρικα μεχρι και σημερα!

Παίρνει και 95άρα αρκεί να μη "ξελιγώνει" :roadrage: κάποιος τον κινητήρα στα τέρματα ντάλα καλοκαιριού! Μεταξύ μας όμως, αν γενικά σου αρέσουν οι επιδόσεις και πας ένα ταξίδι με (καλή όμως) 100άρα και μετά το ξανακάνεις με 95άρα θέλοντας να πηγαίνεις ΤΟ ΙΔΙΟ "απαιτητικά" :roadrage: , "παίζει" ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙΣ 95άρα! :thumbsup: Βέβαια είναι και το θέμα "τσέπης" αλλά κα πόσο συχνά ταξιδεύεις, αφού αν κάνεις π.χ 1.500-2000Km το μήνα, το οικονομικό θέμα δεν μπορεί πια να το υποτιμάει ΚΑΝΕΙΣ-ειδικά με τέτοια κρίση :tongue: ...

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Παίρνει και 95άρα αρκεί να μη "ξελιγώνει" :D κάποιος τον κινητήρα στα τέρματα ντάλα καλοκαιριού! Μεταξύ μας όμως, αν γενικά σου αρέσουν οι επιδόσεις και πας ένα ταξίδι με (καλή όμως) 100άρα και μετά το ξανακάνεις με 95άρα θέλοντας να πηγαίνεις ΤΟ ΙΔΙΟ "απαιτητικά" :D , "παίζει" ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙΣ 95άρα! :thumbsup: Βέβαια είναι και το θέμα "τσέπης" αλλά κα πόσο συχνά ταξιδεύεις, αφού αν κάνεις π.χ 1.500-2000Km το μήνα, το οικονομικό θέμα δεν μπορεί πια να το υποτιμάει ΚΑΝΕΙΣ-ειδικά με τέτοια κρίση :D ...

χα ρωτα και μενα με 2500-3000 το μηνα, αυτη η διαφορα μεταξυ απλης-100αρας ειναι σημαντικη! ασε που εδω μεση τιμη εχει πανω απο 1,90 δηλαδη διαφορα 16-17 λεπτα το λιτρο με την απλη!

ασε που η οποια διαφορα και αν υπαρχει στην αποδοση, δυσκολα να την καταλαβεις! 2,3,4 αλογα να πεις; αντε να καταλαβεις διαφορα!!

τωρα οσο για προβληματα billy, το γνωστο θεματακι που εχουν καποιοι με τα λαδια, και ουσιαστικη λυση δεν εχει βρεθει ακομα. το κιβωτιο μην το φοβασαι ειναι διαμαντακι. διαφορους ηχους που θα ακουσεις καποιες φορες ειναι φυσιολογικοι! (στο λεω γιατι το ρωτανε οι περισσοτεροι! και εγω μεσα σε αυτους στην αρχη..)

Link to comment
Share on other sites

χα ρωτα και μενα με 2500-3000 το μηνα, αυτη η διαφορα μεταξυ απλης-100αρας ειναι σημαντικη! ασε που εδω μεση τιμη εχει πανω απο 1,90 δηλαδη διαφορα 16-17 λεπτα το λιτρο με την απλη!

ασε που η οποια διαφορα και αν υπαρχει στην αποδοση, δυσκολα να την καταλαβεις! 2,3,4 αλογα να πεις; αντε να καταλαβεις διαφορα!!

τωρα οσο για προβληματα billy, το γνωστο θεματακι που εχουν καποιοι με τα λαδια, και ουσιαστικη λυση δεν εχει βρεθει ακομα. το κιβωτιο μην το φοβασαι ειναι διαμαντακι. διαφορους ηχους που θα ακουσεις καποιες φορες ειναι φυσιολογικοι! (στο λεω γιατι το ρωτανε οι περισσοτεροι! και εγω μεσα σε αυτους στην αρχη..)

Για τα άλογα θα συμφωνήσω αλλά είναι και η ροπούλα :Dπου αυξάνεται με την 100άρα! :D Αν ήταν τόσο απλο'ι'κά τα πράγματα οι 100άρες λόγω υποκατανάλωσης θα είχαν καταργηθεί εδώ και 10+ χρόνια που κυκλοφορούν! Τέλος πάντων όμως, έτσι όπως μας κατάντησαν με την οικονομική κρίση είναι πια "πολυτέλεια" :D και για "μερακλήδες" :thumbsup:. Εγώ που την έβαζα στο Fabia Τsi σε ταξίδια και μετά την άλλαζα στη πόλη, όταν πήγαινα τυχαία ν' "ανοίξω", νόμιζα καθώς πίεζα στα ψηλά, ότι το μοτέρ είχε κάποια βλάβη! (Τουλάχιστον με με "καλές" ΕΚΟ 100 Speed ή V-Power Racing. Τώρα με απλές 100άρες "Kich-Oil", "Katour-oil" κ.λπ δε ξέρω τί παίζει...)

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, είναι το πρώτο μου topic στο forum. και είμαι πολύ χαρούμενος που έγινα μέλος εδώ.

Λοιπόν, μια ζωή είχα ατμοσφαιρικά αυτοκίνητα και πάντα τουότα. :console:

Σκέφτομαι να αλλάξω αυτή τη φορά και με ενδιαφέρει το νέο polo gti.

Οπότε μελλοντικά σας "απειλώ" ότι θα κάνω και άλλα posts με σκοπό να ενημερωθώ καλύτερα και να είμαι απόλυτα σίγουρος για την επιλογή μου. Όπως είπα ενδιαφέρομαι για το νέο polo gti dsg 5d με έξτρα πανοραμική οροφή + rcd 510 + φανάρια bixenon. :whistling:

Πως το κρίνετε σαν επιλογή?

Άκουσα πως το gti παίρνει μόνο 100αρα βενζίνη, ισχύει? :thumbsup:

Παρτο χωρις δευτερες σκεψεις. Το χω εδω και 20 μερες ηδη κοντευω τα 2000χλμ. Ακριβως οπως το θες χωρις την οροφη. Ειδικα τα led τα σπανε! πανεμορφα. το dsg ειναι απλα κορυφη. αλλαζει σε χρονο dt. τι αλλο να σου πω. Απο γκαζια..? αστο κι εγω ατμοσφαιρικος ημουν. απλα θα χαζεψεις. θα θες να το βολταρεις απο το πρωι ως το βραδυ και να σκας μικρα ανοιγματακια ολη την ωρα. ΑΥΤΑ! οσο για τη βενζινη.. Που λεφτα για κατοσταρες. μια χαρα οργωνει και με απλη!

Link to comment
Share on other sites

Παρτο χωρις δευτερες σκεψεις. Το χω εδω και 20 μερες ηδη κοντευω τα 2000χλμ. Ακριβως οπως το θες χωρις την οροφη. Ειδικα τα led τα σπανε! πανεμορφα. το dsg ειναι απλα κορυφη. αλλαζει σε χρονο dt. τι αλλο να σου πω. Απο γκαζια..? αστο κι εγω ατμοσφαιρικος ημουν. απλα θα χαζεψεις. θα θες να το βολταρεις απο το πρωι ως το βραδυ και να σκας μικρα ανοιγματακια ολη την ωρα. ΑΥΤΑ! οσο για τη βενζινη.. Που λεφτα για κατοσταρες. μια χαρα οργωνει και με απλη!

Καλορίζικο και σε σένα! :thumbsup::whistling::thumbsu:

Αλλά μην..."οργώνεις" :no: και πολύ με 95άρα (τουλάχιστον τα καλοκαίρια.) Στο λέω για καλό ως...turboκτήτωρ εδώ και κάποια χρονάκια! :rolleyes::whistling:

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν του εχω βαλει ποτε απλη.Η διαφορα ειναι 5 ευρω σκαρτο το γεμισμα.

Προτειμω agean ,εχτες εβαλα με 1.69 ευρω/λιτρο.

Αλλωστε ο κατασκευαστης προτεινει 98 οκτανια και σε περιπτωση αναγκης 95.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν του εχω βαλει ποτε απλη.Η διαφορα ειναι 5 ευρω σκαρτο το γεμισμα.

Προτειμω agean ,εχτες εβαλα με 1.69 ευρω/λιτρο.

Αλλωστε ο κατασκευαστης προτεινει 98 οκτανια και σε περιπτωση αναγκης 95.

Ακριβώς αυτό :thumbsup::roadrage::yes:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και σε σένα! :friends::rolleyes::friends:

Αλλά μην..."οργώνεις" :drinks: και πολύ με 95άρα (τουλάχιστον τα καλοκαίρια.) Στο λέω για καλό ως...turboκτήτωρ εδώ και κάποια χρονάκια! :drinks::)

Ευχαριστω. Για εξηγα λιγο για το θεμα 95αρα-καλοκαιρι..Το λες για πυρακια ή για αλλο λόγο??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.