Jump to content
kouliss

Εκδρομή Στην Γερμανία

Recommended Posts

Η ΔιοίκΗσΗ τΗς ΠΝο που συνήλθε σήμερα με αποκλειστικό θέμα Ημερήσιας ΔιάταξΗς τΗν εκτίμΗσΗ ανταπόκρισΗς από τΗν κυβέρνΗσΗ στα αιτήματα τΗς ομοσπονΔίας, που περιλαμβάνονται στΗν από 29-09-2011 εξώΔικο Δήλωσή τΗς, Διεπίστωσε ότι Δεν υπήρξε οποιαΔήποτε ευαισθΗτοποίΗσΗ από τους κυβερνώντες και κατόπιν αυτού απεφάσισε με μυστική ψΗφοφορία τΗν συνέχισΗ τΗς απεργίας με 48ωρΗ ΠανελλαΔική απεργία σε όλες τις κατΗγορίες πλοίων από τΗν τετάρτΗ 19-10-2011 και ώρα 06.00 μέχρι τΗν Παρασκευή 21-10-2011 και ώρα 06.00.

σΗμειώνεται ότι Η απεργία τΗς ΠΝο, που άρχισε τΗν Δευτέρα 17-10-2011 στις 06.00, σΗμειώνει καθολική επιτυχία και οι ΈλλΗνες ναυτεργάτες ενωμένοι σαν μια γροθιά, υπό τΗς οΔΗγίες τΗς ΔιοίκΗσΗς τΗς ανώτατΗς συνΔικαλιστικής οργάνωσής τους υπερασπίζονται τις κοινωνικοασφαλιστικές κατακτήσεις τους από τΗν άνευ προΗγουμένου βάρβαρΗ, ανάλγΗτΗ και ολομέτωπΗ επίθεσΗ τΗς κυβέρνΗσΗς.

Η ομοσπονΔία ζΗτά τΗν κατανόΗσΗ των φίλων επιβατών για τΗν ταλαιπωρία που υφίστανται, για τΗν οποία, όμως, οι μόνοι που Δεν ευθύνονται είναι οι ΈλλΗνες ναυτεργάτες, που αγωνίζονται με νύχια και με Δόντια για τα αυτονόΗτα, ΔΗλ. για τις κατακτήσεις τους που έχουν αποκτΗθεί με θυσίες, ιΔρώτα και αίμα πολλών ετών.

ΠΗγή

http://www.pno.gr/dt/18-10-2011.pdf

ακτΗ ΜιαουλΗ 47-49, 185 36

τΗλ.: (210) 42 92 958-59, 42 92 642, 42 92 967, Fax: (210) 42 93 040

gram@pno.gr – www.pno.gr

Link to comment
Share on other sites

Η τεΛευταία έκδοσΗ του οδΗγού αναρτήθΗκε πριν Λίγο! σΗμειώστε ότι Η ώρα συνάντΗσΗς στα διόδια εΛευσίνας είναι στις 12:45 για να κάνουμε τις απαραίτΗτες προετοιμασίες! Φυσικά το ντεπόζιτο σας θα είναι γεμάτο!!! επίσΗς τα οχήματα έχουν χωριστεί σε 3 γρουπ ως εξής: lupakos A1 CHRISMHT A2 ramos A3 georgedj A4 passatebos A5 doumasj B1 MRD TUNING B2 κοσμάς B3 kostas mk5 B4 ta6ape B5 Λευ kouliss C1 marseic C2 beetle1980mexico C3 jimtic C4 Golfaki 4 C5 κάποια απο τα ρούχα τα έχω ήδΗ παραΛάβει και θα είναι διαθέσιμα και απο αύριο εΦόσον μου στείΛετε ΠΜ μέχρι τις 17:00 ώστε να βρεθούμε στο σεΦ στις 21:00. αΛΛιώς Η παραΛαβή θα γίνει τΗν ΠέμπτΗ το βράδυ στο σεΦ στις 21:30. σΗμειώστε επίσΗς ότι καΛό είναι τα ρούχα, που αΦορούν τΗν γερμανία, να Φορεθούν κυρίως κατά το ταξίδι και στο εργοστάσιο για να κάνουμε αισθΗτή τΗν παρουσία μας. Φυσικά μπορείτε να χρΗσιμοποιήσετε και οποιοδήποτε άΛΛο αξεσουάρ (μπΛούζες, μπουΦάν, καπέΛα κΛπ). αυτά προς το παρόν! από τΗν Παρασκευή το βράδυ θα αρχίσουν να ανεβαίνουν ΦωτογραΦίες απο τΗν προετοιμασία!

εγω μπροστα ε?θα σας παω εγω.....του χρονου θα Φτασουμε.

Link to comment
Share on other sites

εγω μπροστα ε?θα σας παω εγω.....του χρονου θα Φτασουμε.

εγω μπροστα ε?θα σας παω εγω.....του χρονου θα Φτασουμε.

Μπορεί να Φτάσουμε του χρόνου, αλλά τουλάχιστον θα Φτάσουμε όλοι μαζί ,

ενώ αν είσαι τελευταίος τότε όταν θα Φτάνεις εσύ, εμείς θα γυρναμε :laugh:8P:lolu:

Link to comment
Share on other sites

Η τεΛευταία έκδοσΗ του οδΗγού αναρτήθΗκε πριν Λίγο!

σΗμειώστε ότι Η ώρα συνάντΗσΗς στα διόδια εΛευσίνας είναι στις 12:45 για να κάνουμε τις απαραίτΗτες προετοιμασίες! Φυσικά το ντεπόζιτο σας θα είναι γεμάτο!!!

επίσΗς τα οχήματα έχουν χωριστεί σε 3 γρουπ ως εξής:

lupakos A1 CHRISMHT A2 ramos A3 georgedj A4 passatebos A5 doumasj B1 MRD TUNING B2 κοσμάς B3 kostas mk5 B4 ta6ape B5 Λευ kouliss C1 marseic C2 beetle1980mexico C3 jimtic C4 Golfaki 4 C5

κάποια απο τα ρούχα τα έχω ήδΗ παραΛάβει και θα είναι διαθέσιμα και απο αύριο εΦόσον μου στείΛετε ΠΜ μέχρι τις 17:00 ώστε να βρεθούμε στο σεΦ στις 21:00. αΛΛιώς Η παραΛαβή θα γίνει τΗν ΠέμπτΗ το βράδυ στο σεΦ στις 21:30.

σΗμειώστε επίσΗς ότι καΛό είναι τα ρούχα, που αΦορούν τΗν γερμανία, να Φορεθούν κυρίως κατά το ταξίδι και στο εργοστάσιο για να κάνουμε αισθΗτή τΗν παρουσία μας. Φυσικά μπορείτε να χρΗσιμοποιήσετε και οποιοδήποτε άΛΛο αξεσουάρ (μπΛούζες, μπουΦάν, καπέΛα κΛπ).

αυτά προς το παρόν! από τΗν Παρασκευή το βράδυ θα αρχίσουν να ανεβαίνουν ΦωτογραΦίες απο τΗν προετοιμασία!

τα γκρουπακια εχουν ταξινομΗθει συμΦωνα με κυβισμο κ αΛογα γιατι δεν νομιζω να ειμαι τοσο τουμπανιασμενος....

κανονιστε να σας ψαχνω!!!!

Link to comment
Share on other sites

τα γκρουπακια εχουν ταξινομΗθει συμΦωνα με κυβισμο κ αΛογα γιατι δεν νομιζω να ειμαι τοσο τουμπανιασμενος....

κανονιστε να σας ψαχνω!!!!

εκ των εσω ενΗμερωθΗκα οτι τοποθετΗθΗκε το οχΗμα σου τεΛευταιο με αποτερο σκοπο να μας χασεις στον δρομο κ να γΛυτωσουμε απο σενα κ τΗν passatrela σου ... βασικα δικΗ μου ιδεα Ηταν !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αΛΛα δεν εγινε καΛος ο σχεδιασμος κ μπροστα μας εβαΛαν τον Lupako ,οποτε μας εχετε εγκΛωβισει ...................

Link to comment
Share on other sites

αΛΛα δεν εγινε καΛος ο σχεδιασμος κ μπροστα μας εβαΛαν τον Lupako ,οποτε μας εχετε εγκΛωβισει ...................

:hyper:

Link to comment
Share on other sites

:hyper:

Μ'εσενα θα τα πουμε που γελας!εσυ βρε καραμητρο(σωτηρη)μεχρι να τουρμπιση το ταχι σου που δεν το ακους και δεν ξερεις καν αν εχεις τουρμπο μονο το α1 θα βλεπεις μπροστα σου γιατι θες πολλα ψωμια να με φτασεις,η μαλλον πολλα κεφτεδακια!

Link to comment
Share on other sites

1η λύση:

ΔεΔομένης της κατάστασης και της απεργίας των ναυτεργατών ελέγχουμε σοβαρά το ενΔεχόμενο το ταξίΔι να τροποποιηθεί και να πραγματοποιηθεί όλο οΔικώς μέσω βαλκανικών χωρών. σε μια τέτοια περίπτωση θα μας επιστραφεί το κόστος του πλοίου που αφορά την ΔιαΔρομή που θα ακυρωθεί. Περίπου γύρω στα 41 ευρώ ανά άτομο και 60 ευρώ ανά όχημα. εννοείται και το κόστος γεύματος ή πρωινού εκείνης της ΔιαΔρομής.

το εναλλακτικό Δρομολόγιο είναι περίπου 22 ώρες μέχρι την αυστρία και θα έχει κόστος περίπου 370 ευρώ σε βενζίνη και ΔιόΔια.

σημειώστε πως από ανγκώνα μέχρι Innsbruck το κόστος βενζίνας και ΔιοΔίων θα ήταν γύρω στα 125 ευρώ.

φυσικά υπάρχει το πρόβλημα της μιας επιπλέον Διανυκτέρευσης και της συνεχούς οΔήγησης!

Άλλες Δυσκολίες είναι η πιθανή απαραίτητη προϋπόθεση για Διαβατήριο και Διεθνούς Διπλώματος οΔήγησης. οι χώρες που θα χρειαστεί να περάσουμε έιναι σκόπια, σερβία, κροατία και σλοβενία. εννοείται πως θα πρέπει να αλλάξει και η πράσινη κάρτα.

Πιθανή ΔιαΔρομή: http://g.co/maps/twhu7

2η λύση:

αναμονή και τροποποίηση του προγράμματος.

3η λύση:

Πλήρης αλλαγή των ημερομηνιών.

Link to comment
Share on other sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΕΛΙΚΑ Η ΑΠΕΡΓΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΩΣ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟ ΠΡΩΙ. http://www.pno.gr/dt/20-10-2011.pdf

ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΑ ΤΟ ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΠΛΩΜΑ ΜΕ ΙΣΧΥ ΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ ΜΕ ΚΟΣΤΟΣ 50 ΕΥΡΩ Κ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΕΓΧΡΩΜΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ ΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΧΩΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΣΤΗ ΠΡΑΣΙΝΗ ΚΑΡΤΑ.

Η ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ !!!!! ΕΧΟΥΜΕ ΟΜΩΣ 33 ΩΡΕΣ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΑΣ ΓΙΑ 22 ΩΡΕΣ ΤΑΞΙΔΙΟΥ.ΤΠΑΡΧΕΙ ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω φίλο που ο πατέρας του έχει μια επιχείριση στην κροατία και πηγαινοέρχεται συχνά οδικώς σε αυτές τις χώρες, μου είπε ότι περνάμε κανονικά από εκεί με το κλασικό ροζ δίπλωμα και με ταυτότητα νέου τύπου χωρίς απαραίτητα να υπάρχει διαβατήριο ή διθνές δίπλωμα . δεν ξέρει για σλοβενία γιατί μια φορά πήγε και έτυχε μάλλον σε περίεργο τελωνιακό ο οποίος τον ταλαιπώρησε λίγο για το θέμα του διαβατηρίου καθώς δεν είχε αλλά πέρασε κι αυτό έχει σημασία. Με γνωστούς του που έχουν περάσει του έχουν πεί ότι έχουν περάσει χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία. Προτείνω να δοκιμάσουμε να επικοινωνήσουμε και με την ναυτιλιακή εταιρία μήπως μπορέσουμε και περάσουμε ιταλία τα ξημερώματα της κυριακής, διαφορετικά πηγαίνουμε από βαλκάνια. επίσης να πω ότι σε περίπτωση που αποφασιστεί αλλαγή ημερομηνίας εγώ δεν θα μπορέσω να σας ακολουθήσω.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ ΕΚΔΗΔΕΤΑΙ ΑΥΘΗΜΕΡΩΝ.ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΣΤΡΑΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ Α ΚΑΙ 75 ΕΥΡΩ. ΣΤΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΣΑΣ.

Edited by georgedj
Link to comment
Share on other sites

Προχωρήστε όλοι άμεσα σε έκδοση πράσινης κάρτας για τις χώρες σλοβενία, σκόπια, σερβία και κροατία.

για τις χώρες αυτές δεν χρειάζεται διαβατήριο καθώς επικοινώνησα με το τμήμα διαβατηρίων. απαιτείται όμως η ταυτότητα νέου τύπου.

για το δίπλωμα θα γνωρίζω αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

για το δίπΛωμα θα γνωρίζω αργότερα.

δεν χρειάζεται διεθνές δίπΛωμα, το ροζ κάνει

Προχωρήστε όΛοι άμεσα σε έκδοση πράσινης κάρτας για τις χώρες σΛοβενία, σκόπια, σερβία και κροατία.

για Slovenia δεν χρειάζεται πράσινη κάρτα, ανήκει στην EU και νόμισμα το ευρώ για όσουν δεν γνωρίζουν.....

Edited by pescarus
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου ασφαλιστική είναι κλειστή τέτοια ώρα. Άυριο θα ξέρω αν μπορώ να ενΗμερώσω αυθΗμερόν τΗν πράσινΗ κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Και η διΚιά μου ασφαλιστιΚή είναι Κλειστή τέτοια ώρα! οπότε θα τους Καλέσω αύριο για να μου βγάλουν άλλη Κάρτα με αυτές τις χώρες αυθημερόν!!! ελπίζω όμως να αΚυρωθεί η απεργία των *********** μπιπ μέχρι το σάββατο!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕπαληθΕύτηκΕ δΕν απαιτΕίται διΕθνές δίπλωμα οδήγησης. Επίσης έχουμΕ ξΕκινήσΕι την αναζήτηση ξΕνοδοχΕίου στην πΕριοχή του ΒΕλιγραδίου.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΚΔΟΣΗΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑΣ ΠΡΑΣΙΝΗΣ ΚΑΡΤΑΣ.ΑΠΛΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΧΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.ΕΓΩ ΗΔΗ ΤΟ ΕΚΑΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΚΔΟΣΗΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑΣ ΠΡΑΣΙΝΗΣ ΚΑΡΤΑΣ.ΑΠΛΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΧΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.ΕΓΩ ΗΔΗ ΤΟ ΕΚΑΝΑ.

Αν ΕπΙΤΡέπΕΙς: ΣΕ πΟΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚή ΕίΣΑΙ ΕΣύ ΓΙΑΤί ΕμένΑ ΔΕν ξέΡΩ Αν θΑ ΤΟ ΚάνΕΙ Η ΔΙΚΙά μΟΥ (Inter-life)???

Link to comment
Share on other sites

Γιατί Γράφετε τα μισά κεφαλαία και τα μισά μικρά;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί Γράφετε τα μισά κεφαλαία και τα μισά μικρά;

ΜΟλισ ΓραφΟΥΜε ΟλΟι εΔΩ Με: μικρά τότε Γίνεται αΥτό τΟ μπέρΔεμα...

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Λογικά, κάποια στιγμή το σάββατο θα βρεθούμε έξω από την θεσσαΛονίκη, σωστά? αν αποφασίσουν να σταματήσουν την απεργία πριν από το σάββατο, θα φύγουμε κανονικά με το καράβι?

υ.γ: Πραγματικά, δεν μπορώ να το πιστέψω ότι πρέπει να οδηγήσουμε ~2000χΛμ παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Αν ΕπΙΤΡέπΕΙς: ΣΕ πΟΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚή ΕίΣΑΙ ΕΣύ ΓΙΑΤί ΕμένΑ ΔΕν ξέΡΩ Αν θΑ ΤΟ ΚάνΕΙ Η ΔΙΚΙά μΟΥ (Inter-life)???

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΓΙνΕΤΕ μΕ ΤΙν ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ΄΄

Link to comment
Share on other sites

Aντιδρώντας στο ενιαίο μισθολόγιο οι εφοριακοί υπάλληλοι και οι τελωνειακοί προχωρούν σε 48ωρες. οι ομοσπονδίες των εφοριακών αποφάσισαν σήμερα ότι θα πραγματοποιήσουν δύο 48ωρες απεργίες, από τις 17 έως τις 20 οκτωβρίου, ενώ οι τελωνειακοί σε τρεις 48ωρες απεργίες από τις 18 έως και τις 23 οκτωβρίου αντίστοιχα.

http://www.newscode.gr/ellada/story/56212/se-48wres-apergies-prochwroyn-eforiakoi-kai-telwneiakoi

ηθελε ο εβραιοσ Να Παει Να δουλεΨει & ηταΝ ηΜερα σαββατο, το λεΜε εΜεισ στο χωριο Μου!!!!!!

αΝαΜεΝουΜε Νεοτερα ....

Link to comment
Share on other sites

23430 51200 ΤΗΛΕΦΟΝΟ ΤΕΛΟΝΕΙΟΥ ΕΥΖΟΝΟΝ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΣΟΠΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥΛΜΑΝ Κ ΙΧ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.