Jump to content
kouliss

Εκδρομή Στην Γερμανία

Recommended Posts

Η υπέυθυνη δήλωση πρέπει να σταλεί συμπληρωμένη μόνο από τον οδηγό του οχήματος ή και από τους επιβαίνοντες? Και με ποιον τρόπο την στέλνουμε και πού? Επίσης, θα πάρει κάποιος την γυναίκα/κοπέλα του μαζί?

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το γενικο Design αλλα το R LINE που κολλαει ακριβως?

Το R line είναι ένας παραλληλισμός της έκδοσης R της Volkswagen, για τα γρήγορα οχήματα-μοντέλα, με την γραμμή που δείχνει (road trip line) το οδικό ταξίδι μας στις πόλεις που θα σταμθεύσουμε πηγαίνοντας στο Wolfsburg / Autostadt.

Η υπέυθυνη δήλωση πρέπει να σταλεί συμπληρωμένη μόνο από τον οδηγό του οχήματος ή και από τους επιβαίνοντες? Και με ποιον τρόπο την στέλνουμε και πού? Επίσης, θα πάρει κάποιος την γυναίκα/κοπέλα του μαζί?

Η υπεύθυνη δήλωση συμπληρώνεται απο κάθε άτομο που θα συμμετάσχει (είτε οδηγό είτε απλό επιβάτη). Μπορείτε είτε να την αποστείλλετε ταχυδρομικά στην διεύθυνση που αναγράφετε στο πρώτο πεδίο (ΠΡΟΣ). Αν βρίσκεστε στην Αθήνα μπορείτε να την παραδώσετε σε εμένα ή άλλο μέλος του Δ.Σ. σε κάποια συνάντηση μας. Μέχρι στιγμής 2 ή 3 γυναίκες θα υπάρχουν, αλλά φαντάζομαι ότι και άλλοι θα έρθουν με την κοπέλα τους.

Link to comment
Share on other sites

gtse, όπως καταλαβαίνεις είναι μια μοναδική ευκαιρία να συμμετάσχετε καθώς είναι πολύ δύσκολο να γίνει πολύ σύντομα μια δεύτερη διεθνή εκδρομή. Η δυσκολία στο κομμάτι της οργάνωσης είναι μεγάλη. Έτσι συστήνουμε όσοι έχουν τα περιθώρια και μπορούν να ταξιδέψουν μαζί μας τώρα!

Πριν απο λίγο ολοκληρώθηκαν οι επαφές με το ξενοδοχείο που θα μας φιλοξενήσει στην πόλη της Ιταλίας στη Modena. Σημειώστε πως εξασφαλίστηκε η στάθμευση στο ξενοδοχείο να γίνει σε χώρο με φύλακα προκειμένου να αποφευχθούν τυχόν ζημίες. Αύριο θα ολοκληρωθούν και οι συζητήσεις με το ξενοδοχείο μας στο Innsbruck.

Link to comment
Share on other sites

ζηλεύω που τελικά δεν θα μπορέσω να ερθω......... :thumbsu: :thumbsu: :whistling::thumbsup:

ελπίζω να γίνει και δεύτερη ίδια

οπως πανε τα πραγματα με το ζορι παμε την πρωτη κ εσυ μιλας για δευτερη???

ισως εισαι αρκετα αισιοδοξος!

αντε για δηλωστε λοιπον συμετοχη να ξερουμε που βαδιζουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές του πλοίου ισχύουν μόνο εφόσον υπάρχει επιστροφή. Επίσης οι τιμές των ξενοδοχείων που θα ανακοινωθούν ισχύουν για το γκρουπ και αν μείνει μετά κάποιος μόνος του η τιμή θα είναι αρκετά αυξημένη, ως απλός πελάτης.

Σημειώστε πως για να έλθετε απο Γιουγκοσλαβία απαιτείται το Διεθνές Δίπλωμα, αυτό που είναι για χώρες εκτός ευρωζώνης.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πειρα απαντησει για τον αν θα παρω αδεια και ναι ηταν θετικη αν και θα εχω πολυ τρεξιμο.

Link to comment
Share on other sites

@karaman : Λυπάμαι αλλά δεν γίνεται.

Επίσης υπάρχουν αρκετοί που με ρωτάνε και τηλεφωνούν για το αν υπάρχει κάποιος που θα πάει μόνος του ή αν ψάχνει συνοδηγό ή αν υπάρχει συνοδηγός για να έρθει μαζί μου κλπ. Για τον λόγο αυτό και προκειμένου να βρεθούν "ταίρια" είναι καλό να το δηλώσετε όλοι όσοι επιθυμείτε να έρθετε για να μιλήσετε μεταξύ σας. Δεν μπορώ εγώ να ξέρω αν κάποιος μπορεί να σας πάρει στο όχημα του ή ποιος είναι ο κατάλληλος συνοδηγός.

Ακόμη ίσως βρίσκοντας περισσότερα απο ένα "ταίρι" να είστε 3 ή 4 άτομα σε ένα αμάξι και να μειώσετε το κόστος σας!

Δείτε και πράξετε σύντομα γιατί είναι κρίμα κάποιοι να χάσετε την εκδρομή απο καθυστερήσεις. Στις 25.9 πρέπει να έχετε απαντήσει για την συμμετοχή σας.

Link to comment
Share on other sites

οπως πανε τα πραγματα με το ζορι παμε την πρωτη κ εσυ μιλας για δευτερη???

ισως εισαι αρκετα αισιοδοξος!

αντε για δηλωστε λοιπον συμετοχη να ξερουμε που βαδιζουμε!!!

οσο ζω ελπίζω. τι να κάνω αφου δυστηχως δεν μπορω να ερθω

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές του πλοίου ισχύουν μόνο εφόσον υπάρχει επιστροφή. Επίσης οι τιμές των ξενοδοχείων που θα ανακοινωθούν ισχύουν για το γκρουπ και αν μείνει μετά κάποιος μόνος του η τιμή θα είναι αρκετά αυξημένη, ως απλός πελάτης.

Εδώ έχεις απόλυτα δίκιο.

Σημειώστε πως για να έλθετε απο Γιουγκοσλαβία απαιτείται το Διεθνές Δίπλωμα, αυτό που είναι για χώρες εκτός ευρωζώνης.

Εδώ είσαι λάθος. Ισχύει το κανονικό ''ροζ'' δίπλωμα. Το μόνο που χρειάζεται είναι η πράσινη κάρτα που βγαίνει χωρίς κόστος από την ασφαλιστκή. Μόνο οι σκοπιανοί τη ζητούν. Οι σέρβοι και κροάτες, αν και απαιτείται δεν τη ζητούν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Στον οδηγό της εκδρομής αναφέρεται ότι ο βασικός οδηγός κάθε οχήματος θα πρέπει να φέρει κάρτα μέλους της Ελληνικής Αγωνιστικής – Αυτοκινητιστικής Λέσχης Φίλων και Κατόχων Volkswagen. Πως θα την βγάλει κάποιος που θέλει να έρθει στην εκδρομή? Πρέπει να κάνουμε κάτι από τώρα? Η πληρωμή πότε θα γίνει? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπόψη... επειδή κάποιοι δεν έχετε PMR και θα χρειαστεί να αγοράσετε... αν θέλετε σημειώστε εδώ ποιοι θα πάρετε... ώστε να αγοράσετε αν θέλετε ένα ζευγάρι και να πάρει ο κάθε ένας απο ένα (αρκεί να έχουν χωριστούς φορτιστές). Έτσι θα μειώσετε ακόμα και αυτό το κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχεις απόλυτα δίκιο.

Εδώ είσαι λάθος. Ισχύει το κανονικό ''ροζ'' δίπλωμα. Το μόνο που χρειάζεται είναι η πράσινη κάρτα που βγαίνει χωρίς κόστος από την ασφαλιστκή. Μόνο οι σκοπιανοί τη ζητούν. Οι σέρβοι και κροάτες, αν και απαιτείται δεν τη ζητούν.

Αναφέρουμε τις πληροφορίες που λαμβάνουμε απο το Υπ. Εξωτερικών και τις πρεσβείες. Τα όσα ισχύουν στην πράξη είναι άλλο θέμα, όπως επίσης και τι θα εφαρμόσει ή όχι το κάθε μέλος.

Καλησπέρα! Στον οδηγό της εκδρομής αναφέρεται ότι ο βασικός οδηγός κάθε οχήματος θα πρέπει να φέρει κάρτα μέλους της Ελληνικής Αγωνιστικής – Αυτοκινητιστικής Λέσχης Φίλων και Κατόχων Volkswagen. Πως θα την βγάλει κάποιος που θέλει να έρθει στην εκδρομή? Πρέπει να κάνουμε κάτι από τώρα? Η πληρωμή πότε θα γίνει? Ευχαριστώ.

Στέλνεις ένα email στο info @ vwclub.gr και θα σου σταλεί η αίτηση νέου μέλους, με όλες τις οδηγίες, την οποία θα πρέπει να συμπληρώσεις και να την στείλεις ταχυδρομικώς ή να μας την δώσεις σε κάποια συνάντηση, αν είσαι απο Αθήνα. Μαζί με την αίτηση, μέσω τραπέζης, θα πρέπει να καταβάλεις και το ποσό των 30 ευρώ, για την ετήσια συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αν δεν βρεις δικά σου άτομα... υπάρχουν άτομα απο την λέσχη που ψάχνουν.

Τα ξενοδοχεία που θα μας φιλοξενήσουν και έχει επαληθευτεί η συμφωνία μας είναι τα εξής:

Innsbruck Αυστρίας - Alp Hotel 4* www.alphotel.com

Wolfsburg Γερμανίας - Morada Isatel 3* www.morada.de

Nurburgring Γερμανίας - Dorint Hotels & Resorts 4* www.dorint.com

Modena Ιταλίας - idea Hotel 4* www.ideahotel.it

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και συγχαρητηρια για την οργανωσει της εκδρομης.. θελω να λαβω μερος στην εκδρομη, αλλα εχω καποιες αποριες. 1) εχω επαγγελματικο διπλωμα οδηγησεις αλλα ειναι το παλιο πρεπει να το αλαξω? 2) μεχρι στιγμης δεν εχω βρει συνοδηγω, μπορω να ερθω μονος μου? 3)τι PMR πρεπει να αγορασω? (μαρκα, καναλια, ευβελεια.) 4) διαβασα οτι πρεπει να εχουμε χιονολαστιχα. ισχυει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

ramos, κατέβασε το αρχείο που εμπεριέχει τον οδηγό της εκδρομής και ρίξε του μια ματιά. Αν μετά έχεις πάλι απορίες πες μας να σου τις λύσουμε. Σε ότι αφορά το δίπλωμα σημειώνω ότι πρέπει να είναι νέου τύπου και να ισχύει στην ευρωζώνη. Συνήθως αυτά που ισχύουν έχουν λατινικούς χαρακτήρες. Δεν έχω κάτι συγκεκριμένο για τα επαγγελματικά διπλώματα αυτή την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Συμμετοχές ( ~10 ) :

-doggy

-Λευ kouliss

-ta6ape +1

-golfaki4 + passaTrela + 2

-Κοσμάς

-lupakos + 1

Με εκτίμηση,

εκ του Δ.Σ. του Hellenic VWClub.

Chrismht + mommygti

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις αναμνηστικές μπλούζες ισχύουν οι ακόλουθες τιμές.

- t-shirt με κοντό μανίκι 11 ευρώ

- t-shirt με μακρύ μανίκι 13 ευρώ

- πικέ/polo με κοντό μανίκι 16 ευρώ

- πικέ/polo με μακρύ μανίκι 17 ευρώ

- φούτερ 18 ευρώ

Δείγματα μπορείτε να δείτε στο περίπτερο μας στην έκθεση Athens Tech + Speed Festival 2011.

Παραγγελίες γίνονται στον lupakos!

Link to comment
Share on other sites

Ο Λευkouliss θα έχει 3 ταξιδιώτες... τον πρόεδρο μας, εμένα και τον karpathoulino.

Ήδη 17 άτομα έχουν επισημοποιήσει την συμμετοχή τους! Θα ήταν καλό και όσοι άλλοι θέλουν να κάνουν το ίδιο ώστε να μπορέσουμε, έχοντας μέχρι την Κυριακή τις δηλώσεις συμμετοχής, την Τρίτη 27/9 να ανακοινώσουμε το ακριβές ποσό συμμετοχής.

Σημειώνω πως όσοι δεν έχετε συνοδηγό μπορείτε να επικοινωνήσετε μέσω του φόρουμ για να βρείτε "ταίρι". Ήδη υπάρχουν αρκετοί!

Είναι μια εκδρομή που θα είναι κρίμα να μην έλθετε, εφόσον υπάρχει η οικονομική δυνατότητα. Όπως έχουμε αναφέρει όλο το ταξίδι... θα είναι μοναδικό!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.