Jump to content
Geos

Μετατροπη Golf IV (4) 1.4 1.6 Σε 1.8Τ Gti - S3

Recommended Posts

μην παρεις μετατροπη...για λογους εννοειτους μιας και θα μπλεξεις..εξω απτον χωρο πολλοι θα σουν πουν παρε ,μιας και μετα θα παντρευτεις την μετατροπη και δεν ειναι και ποτε αξιολογη σαν το γνησιο για μενα.που εκανα μια μετατροπη απο 1.4 75 ps γκολφ 4 σε 1.8τ 20vt golf 4 και που επρεπε ν αμου το τρακαρουν για να το ξεφορτωθω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο έμενα.

Θα συμφωνήσω με τον golfaki 4 παραπάνω ότι το το παντρεύεσαι, το οποίο το ήξερα όταν το έκανα, και δεν έχουνε κάτι λιγότερο απο τα μαμα gti.

Είμαι απο αυτούς που είναι κολημένοι με το αυτοκίνητο τους και δεν ήθελα να το πουλήσω, έτσι προχώρησα σε μετατροπή.

Έχω ένα golf iv generation 1.6 BPM κινητήρα του 2003, έκανα μετατροπή το 2008 σε s3 225hp στην Trip Team. Έγινε καλή δουλειά και δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα και είχα βρεί και την καλύτερη τιμή για το συγκεκριμένο μοτερ.

Τότε εμένα μου είχε κοστίσει 5000 η μηχανή, ελατηρια και ανάρτησει απο μπρός μέχρι πίσω 70αρα και κανα χιλιάρικο εργασία.

Τώρα του έβαλα και υγραέριο, ας είναι καλά η κρίση, και ακόμα το αμάξι δεν έχει βγάλει το παραμικρό. Όποτε θέλω γκάζι βγάζω το υγραέριο και του πίνω το αίμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

θα ηθελα την γνωμη σας κι εγω πανω στο θεμα, ειμαι κατοχος απο ενα golf mk4 1.4 και σκεφτομαι να το κανω μετατροπη σε 1.8T εχω βρει μηχανες απο s3 και απο gti αλλα δεν ξερω τι εξτρα θα χρειαστει εσεις τι λετε συμφερει?

Link to comment
Share on other sites

για μενα δε θα το εκανα μετατροπη. γιατι απο οτι λενε οσοι εκαναν ειχαν προβληματα. αν και μερικους δεν τους εβγαλε τιποτα, ρισκο ειναι αυτο. απο οτι καταλαβα απο αυτα που μου εχουν πει, αν αποφασισεις για μετατροπη, να βαλεις οτι μοτες φορας. εχεις ηλεκτογκαζο? βαζεις ηλεκτρογκαζο. εχεις ντιζατο? πας για ντιζατο. για να εχεις οσο το δυνατον λιγοτερα προβληματα.

επειδη το εχω σκεφτει πολυ για μετατροπη, οταν εχεις ρηξει ενα σκασμο λεφτα στο αυτοκινητο και δε συμφαιρει να το δωσεις κατεληξα στο να παρω ενα ιδιο 20vt, ξεβρακωτο τελιως και ιδιο χρωμα αν γινεται, και οοοολα τα extra που εχω πανω να τα ριξω στο αλλο. και δεν χανεις τα λεφτα που εχεις δωσει, και εχεις γνησιο gti. μια ολοκτηρωμενη μετατροπη θα σου βγει ενα 3αρι χιλιαρικα συγουρα. δινεις αλλα δυο και περνεις μαμα gti. με 5.500 βρησκεις 6ταχυτο 180αρι επετιακο. αυτα τα λιγα απο 'μενα και συγνωμη αν σας κουρασα.

Εγινε συγχωνευση των διαδοχικων δημοσιευσεων.

Edited by konstantinos passat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.