Jump to content
nikoskallithea

New 8" Inch Dvd Gpg Multimedia

Recommended Posts

λοιπον μετα απο παραλαβη του καινουργιου μηχανηματος με ολα τα εχτρα του,φουλ το παρηγγειλα.....δεν παιζει τιποτα!!!να βρασω κα την audiosources και την κιν ατην ιδια.το navigation συστεμ επαιξε μια φορα και απο τοτε κανει επαννεκινηση το προγραμμα ανα 4 δευτερολεπτα πανω κατω οταν εισαι μεσα στο μενου του Navigation.....παιζει ραδιο και dvd...του βαλα καμερα οπισθοπορειας που παιζει.παλι καλα μια vision και μετα αλλο προβλημα που εχει ειναι οτι δεν θελει να παιζει ταβιντεακια σε τραγουδια δηλαδη κατι μπ4 βιντεο,avi και τα συναφη οχι,φωτογραφιες ανοιγει mpeg παντως αλλα αυτο που ηθελα κατα 25%με εχει καλυψει.πολυ απογοητευμενος που πρεπει να βγαλω ακρη ακομη δεν το πηρα με κινα τωρα....αντε γεια...θα ανεβασω βινετο με το navigation μηπως και το λυσουμε...εκανα reset tipota χαμπαρι συνεχιζει ν απροσπαθει να το φορτωσει και να μην μπορει...το προγραμμα ειναι το igo primo ηταν 3d τη μια φορα που το ειδα να δουλευει μεσα στο μαγαζι που το καναμε εγκατασταση αλλα μετα ποτε ξανα.....υπαρχει τροπος να το βγαλω απτην μνημη του και να το ξαναπερασω???

μη μου πειτε για την sd καρτα ,γιατι το προσπαθησα ηδη ,την εβγαλα και την ξαναεβαλα αλλα τιποτα...μπλοκαρισμενο...

το αλλο που το διορθωσα ειναι με το usbstick οπου δτην αρχη δεν μου το αναγνωριζε λογω φορματ μιας και ηταν ntfs και το εκανα fat32 και παιζειπλεον...αλλα μονο τραγουδια βιντεακια οχι...εννοω λεει οτι τα παιζει τα mpeg4

ψηφιακο σημα δεν εχει στα γιαννενα,επομενως δεν ξερω αν δουλευει,το αναλογικο ουτε αυτο εχω τροπο μιας και με την κεραια που ερχεται δεν πιανει τιποτα....

αλλα και ποσες καιρεες να βαλω,εχει 2 ψηφιακες στο μπαμπριζ ηδη ,η αναλογικη εινια μαγνητικη για αγελια παει απεξω....

που νατο φερω να δουμε μηπως φτιαχνεται κατι γιατι θα φαει ξηλωμα....και αυτο με το κλιματσιμο γιατι δεν τοκανει??οπου εβλεπες τα χειριστηρια του κλιματισμου στην οθονη???

παλι καλα δουλευουν τα χειριστηρια του τιμονιου....

Link to comment
Share on other sites

μέσα στην κάρτα δημιουργησε ένα καινουριο directory και μέσα σε αυτό βάλε όλα τα αρχεια του igo οπότε θα αλλάξει το path και δεν θα το φορτώνει. δοκιμασε το και ενημέρωσε

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οττι η καρτα ειναι τοσο μικρη οπου δεν χωραει ουτε στο λαπτοπ,,,ειναι sdκαρτα απο κινητο!!!!και γω οπου την ειδα επαθα....ψαχνω να βρω που μπορω νατ ην βαλω να παιξει,το κιν μου δεν ειναι και κομπιουτερ γιανα δημιουργει directories...παω να δω που θα την βαλω..

αα καταλαβα οκ παω για ανταπτορα...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

μέσα στην κάρτα δημιουργησε ένα καινουριο directory και μέσα σε αυτό βάλε όλα τα αρχεια του igo οπότε θα αλλάξει το path και δεν θα το φορτώνει. δοκιμασε το και ενημέρωσε

Γιωργο του Παπα τι καρτουλες παιρνει και που?

@quicksilver Κατι με το resolution πρέπει να παίζει, μάλλον δεν εχεις το gui για την 8αρα οθονη σου

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο παλι...βρε νικο μιλα τα απλα να καταλαβαινουμε και εμεις οι πρωταρηδες....φτιαχνεται στην ελλαδα???

εφερε ανταπτορα και αλλη μινι sd καρτα να δω αν αθα σωθω...αντιγραφω το προγραμμα στην καινουργια σε μια δικια μου directory

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παίξει και με την νέα κάρτα δοκίμασε και αυτό ...

Καλή τύχη πάντως.

Γιατί δεν ρωτάς κανέναν που έχει βάλει το ίδιο να σε βοηθήσει ???

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο παλι...βρε νικο μιλα τα απλα να καταλαβαινουμε και εμεις οι πρωταρηδες....φτιαχνεται στην ελλαδα???

εφερε ανταπτορα και αλλη μινι sd καρτα να δω αν αθα σωθω...αντιγραφω το προγραμμα στην καινουργια σε μια δικια μου directory

Για ποιο μιλας για το resolution?

Αν ναι τοτε να σου πω οτι ολα τα προγράμματα navi μέσα σε κάποιο path περιεχουν τα skins που υποστηρίζουν τις διάφορες οθόνες των μηχανημάτων, αν ομως η ανάλυσή της οθόνης δεν περιέχεται τοτε το πρόγραμμα κανει διάφορα τρελα ή δεν παίζει ή δεν εμφανίζεται η μπορει να κλείνει κιολας οπως το δικο σου.

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο παλι...βρε νικο μιλα τα απλα να καταλαβαινουμε και εμεις οι πρωταρηδες....φτιαχνεται στην ελλαδα???

εφερε ανταπτορα και αλλη μινι sd καρτα να δω αν αθα σωθω...αντιγραφω το προγραμμα στην καινουργια σε μια δικια μου directory

δεν μπορω να σου στείλω pm σβήσε κανενα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον με την δημιουργια καινουργιου path μεσα στη ιδια καρτα απλα πηγαμε σε ασπρες οθονες...δειτε το βιντεο

http://www.youtube.com/watch?v=MGLkL13XVQg&feature=mfu_in_order&list=UL

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο του Παπα τι καρτουλες παιρνει και που?

λογικά microSD παίρνει.

λοιπον με την δημιουργια καινουργιου path μεσα στη ιδια καρτα απλα πηγαμε σε ασπρες οθονες...δειτε το βιντεο

http://www.youtube.com/watch?v=MGLkL13XVQg&feature=mfu_in_order&list=UL

quicksilver στείλε μου το κινητό σου να σε πάρω

Link to comment
Share on other sites

λοιπον γιωργω εχω καλα νεα,αφου βγαζω το κλειδι απτη κλειδαρια ειναι σαν να κανει ρεσετ και ν ακαθαριζει η μνημη και ξαναγυρνα στο μενου του ναβιγατιον

Link to comment
Share on other sites

λογικά microSD παίρνει.

Εσυ δεν εχεις το ιδιο? γιατι λες λογικα?

λοιπον γιωργω εχω καλα νεα,αφου βγαζω το κλειδι απτη κλειδαρια ειναι σαν να κανει ρεσετ και ν ακαθαριζει η μνημη και ξαναγυρνα στο μενου του ναβιγατιον

Δλδ δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Εσυ δεν εχεις το ιδιο? γιατι λες λογικα?

σε εμφάνισει είναι το ίδιο σε λειτουργικό είναι λίγο διαφορετικό αλλα θα τη βρούμε τη λύση μιλάμε στο τηλέφωνο για αυτό

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κατασταλαξει οτι μαλλον οι κινεζοι το εστειλαν με χαλασμενο προγραμμα ναβιγκατιον την στιγμη που ετρεξε μονο μια φορ ατην πρωτη και μετα επανεκιννη τον ευατο του συνεχεια....οι ασπρες οθονες εφυγαν με την αφαιρεση του κλειδιου απτην μιζα...και συνεχιζουμε ελπιζωντας,μαθαμε και οτι απτο στικακι παιζει μονο avi και οχι ολα τα αρχεια και οτι ισως να παιζει μπ4 βιντεακια μονο απο sd karta....δεν ξερω τι αλλο να πω αλλα ταλαιπωρια απτην αρχη δεν λεει μου κανει χαρη 20 ιντζες να ειναι....παλι καλα που υπαρχεικαι το φορουμ και βοηθατε...αλλιως ειμασταν χαμενοι απτους κινεζους....θα κανουμε μια προσπαθει να αλλαξουμε το προγραμμα απτο δικο μου στου γιωργου οπου ειναι το ιδιο και θα δουμε τι αποτελεσματα θα εχουμε...

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κατασταλαξει οτι μαλλον οι κινεζοι το εστειλαν με χαλασμενο προγραμμα ναβιγκατιον την στιγμη που ετρεξε μονο μια φορ ατην πρωτη και μετα επανεκιννη τον ευατο του συνεχεια....οι ασπρες οθονες εφυγαν με την αφαιρεση του κλειδιου απτην μιζα...και συνεχιζουμε ελπιζωντας,μαθαμε και οτι απτο στικακι παιζει μονο avi και οχι ολα τα αρχεια και οτι ισως να παιζει μπ4 βιντεακια μονο απο sd karta....δεν ξερω τι αλλο να πω αλλα ταλαιπωρια απτην αρχη δεν λεει μου κανει χαρη 20 ιντζες να ειναι....παλι καλα που υπαρχεικαι το φορουμ και βοηθατε...αλλιως ειμασταν χαμενοι απτους κινεζους....θα κανουμε μια προσπαθει να αλλαξουμε το προγραμμα απτο δικο μου στου γιωργου οπου ειναι το ιδιο και θα δουμε τι αποτελεσματα θα εχουμε...

Καθε αρχη και δύσκολη.

Link to comment
Share on other sites

Καθε αρχη και δύσκολη.

καλα μη νομιζεις οτι θα κανω καριερα στους κινεζους...αν δε κατσει,θα το παρω αποφαση και απο multimedia θα γινει cdplayer,να το βγαλω,ειναικαπως και δεν θελω να ξαναδω το αυτοκινητο μου ετσι..και αντε καλα αναγκαιο κακο αλλα να μην εχεις και αποτελεσμα...πικρα....102_8261.jpg

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

λοιπον με την δημιουργια καινουργιου path μεσα στη ιδια καρτα απλα πηγαμε σε ασπρες οθονες...δειτε το βιντεο

http://www.youtube.com/watch?v=MGLkL13XVQg&feature=mfu_in_order&list=UL

Αχ ρε φίλε μου που έμπλεξες!!!

Πάρε με αύριο το απόγευμα τηλέφωνο να μπώ μέσω team viewer στο pc σου να τσεκάρουμε μια φορά ακόμη τα αρχεία της sd και βλέπουμε! Υπομονή, δεν είναι στο χέρι του να μην παίξει!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ολα τα περιμετρικα πλεον με το καινουργιο ιgo του γιωργου παιζουν εκτος απτο κυριως προγραμμα,απτο ζιπ το αρχειο μου ηρθε με προβληματα και ποτε του λειπει το ταδε αρχειο ποτε το αλλο,ειμαι σε καλο δρομο αλλα ιδωμεν.τωρα του λειπουν οι γλωσες πριν του ελειπε το global,παω ενα ενα τα αρχεια και ...

http://i223.photobucket.com/albums/dd45/quicksilver7109/102_8277.jpg

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

ξεπερασαμε το προβλημα με τα αρχεια...απο ζιπ ειναι χαλια απο ραρ ειναι μια χαρα.προχωρησαμε σε αλλο προβλημα,στο μενου της συσκευης βρισκει δορυφορους αρα η κεραια δουλευει εν ω μεσα στο προγραμμα του ναβιγκατιον δεν βρισκει την θεση του αυττοκινητου....τι κανουμε???

http://www.youtube.com/watch?v=frcK5hUjeuM&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

..και δεν πρόκειται να βρει ποτέ γιατι δεν εχει γίνει το κονε :crazy:

Εκει που βλεπεις δορυφόρους (με τις μπαρες) ειναι το προγραμματακι του μηχανήματος που τσεκάρει αν υπάρχει ή οχι σημα, τωρα για να δουλέψει το πρόγραμμα πρεπει να πας στο σεταπ του iGO και να του πεις να βρει τον δεκτη δορυφόρων του μηχανήματος.

Σε κάποια προγράμματα navi υπάρχει αυτοματη αναζήτηση του δεκτη και σε καποια πρeπει να δοκιμάσεις 2-3 com που ειναι διαθέσιμα μεχρι να το πετύχεις. Το λεω γιατι το iGo Primo δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

κανονικά έπρεπε να βρει μόνο του την πόρτα του pgs και να συνδεθεί.

στην κάρτα υπάρχει ένα αρχείο sys.txt μέσα σε αυτό είναι οι ρυθμήσεις για το gps παίξε με την επιλογή της port παραθέτω τη λέει το δικό μου

[gps]

port=3

baud=57000

protocol=NMEA

set_messages=0

μερικές φωτογραφίες από το δικό μου

imag0216zh.th.jpg

imag0215m.th.jpg

imag0214z.th.jpg

imag0217g.th.jpg

και ένα βίντεο

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

1ον Τα μηχανήματα της audiosources έχουν άλλη com από αυτήν που έχουν τα δικά μας. Αφού όπως έχω ξαναπεί η μόνη τους ομοιότητα είναι στην πρόσοψη.

2ον Στο igo δεν βρίσκει μόνο του τους δορυφόρους, πρέπει να αλλάξεις την com μέσα από το αρχείο sys.

Για καλό και για κακό κάνε φορμάτ την κάρτα σου. Άνοιξε τον φάκελο του igo και εκεί άνοιξε το αρχείο sys, βρές το

[gps]

port=3

baud=57000

και άλλαξε την port σε 2 ή 4 αυτά χρησιμοποιεί η audiosources

Εγώ γι αυτό δεν αγοράζω από κίνα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.