Jump to content
x-nikan

Κάμερα Οπισθοπορίας

Recommended Posts

Καλημέρα παίδες.

Ψαχνοντας στο φόρουμ για Κάμερα οπισθοπορίας δεν βρήΚα Κάτι , οπότε αποφάσισα να Κάνω την αρχή (εΚτός αν εχει αναφερθει Και αλλου Και δεν το προσεξα).

αρχιΚά , πόσο Κοστίζει το εγχείρημα αυτό?δηλαδη να την αγοράσω ( απο ebay?) Και να την εγΚαταστησει Καποιος εξειδιΚευμενος.?

το αμαξι εχει αισθητηρες , οι οποιοι ναι μεν βολιΚοι στο παρΚαρισμα αλλα ειναι σαν ελιες πάνω στο αμαξι , αφου ειναι μαυροι Και το αμαξι ασημι(GOLF 5 gt sport ).

Eχω αΚουσει οτι βαφονται , αλλα δεν με Ψηνει πολυ Κατι τετοιο εΚτος αν το Κοστος της Καμερας ειναι απαγορευτιΚο για αυτους τους Καιρους που διανυουμε.

θα ηθελα να αΚουσω γνωμες , αν δηλαδη πιστευετε οτι αξιζει τα οποια λεφτά της .

α Και λεγοντας για εγΚατασταση Καμερας εννοω Καμερα που μπαινει , αν δεν Κανω λαθος , στη θεση του ενός απο τα φωταΚια της πισω πιναΚίδας Και συνδεεται με RCD.

Eυχαριστω Και περιμένω !!

Link to comment
Share on other sites

είμαι προσωπικά πανέτοιμος για το εγχείρημα σε Golf 6 με την εργοστασιακή κάμερα στο πίσω σήμα της VW.

έχω μαζέψει όλα τα υλικά απλά μένει να βρω χρόνο για να κάνω μόνος και αυτή την εγκατάσταση.

πάρε μία ιδέα του εγχειρήματος (σε Golf 5):

http://www.my-gti.co...o-a-golf-mark-v

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα να βάλω μία aftermarket στο δικό μου golf 6 και μου Είπαν πως το rcd 510 δΕν έχΕι την κατάλληλη υποδοχή! :(

Link to comment
Share on other sites

Είμαι προσωπικά πανέτοιμος για το ΕγχΕίρημα σΕ Golf 6 μΕ την Εργοστασιακή κάμΕρα στο πίσω σήμα της VW. έχω μαζέψΕι όλα τα υλικά απλά μένΕι να βρω χρόνο για να κάνω μόνος και αυτή την Εγκατάσταση. πάρΕ μία ιδέα του ΕγχΕιρήματος (σΕ Golf 5): http://www.my-gti.co...o-a-golf-mark-v
Μμμ..ΕνδιαφΕρον αλλα λιγο πολυπλοκο φαινΕται..

Ποσο πΕριπου σου στοιχησΕ ΕσΕνα?

Εγώ πήγα να βάλω μία aftermarket στο δικό μου golf 6 και μου Είπαν πως το rcd 510 δΕν έχΕι την κατάλληλη υποδοχή! :sad:

ωχ , την Ειχα παραβλΕψΕι αυτη την παραμΕτρο.RCD 300 Εχω Εγω.οποτΕ αποκλΕιΕται Ε?

Edited by x-nikan
Link to comment
Share on other sites

ε ναι αποκλείεται στο RCD300 να μπορείς να βάλεις κάμερα οπισθοπορείας όπως επίσης και στο RCD510

εφόσον δεν έχει υποδοχή video-in.

αν είχε γίνει η παραγγελία στο εργοστάσιο με RCD510 + κάμερα οπισθοπορείας τότε έμπαινε κατάλληλο RCD510

που είχε υποδοχή video-in..

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

ε ναι αποκλείεται στο RCD300 να μπορείς να βάλεις κάμερα οπισθοπορείας όπως επίσης και στο RCD510

εφόσον δεν έχει υποδοχή video-in.

αν είχε γίνει η παραγγελία στο εργοστάσιο με RCD510 + κάμερα οπισθοπορείας τότε έμπαινε κατάλληλο RCD510

που είχε υποδοχή video-in..

α μαλιστα , δεν το γνωριζα αυτο .ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.