Jump to content
alfie86

Βοηθεια Στην Αγορα Golf 5 Tsi/Gt Εως 11000...

Recommended Posts

Δυστυχως ακυρωσα την παραγγελια του polo gti ελεω προβληματων στην δουλεια(λογω της καταστασης στην Ελλαδα μας)και ψαχνομαι για golf με τα λεφτα που γραφω...αν μπορειτε με οποιοδηποτε τροπο βοηθηστε με ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου παρε ενα καινουριο με αυτα τα λεφτα και ας μην ειναι golf ή VW να εχεις το κεφαλι σου ησυχο για 4,5 χρονακια.Tο μεταχειρισμενο και τετοιο που ζητας θα θελει να 'φαει' και οπως λες δεν ειναι ο καιρος για εξοδα... :ermm:

Edited by SPYROS81
Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου παρε ενα καινουριο με αυτα τα λεφτα και ας μην ειναι golf ή VW να εχεις το κεφαλι σου ησυχο για 4,5 χρονακια.Tο μεταχειρισμενο και τετοιο που ζητας θα θελει να 'φαει' και οπως λες δεν ειναι ο καιρος για εξοδα... :ermm:

φιλε μου και με 11000 τι καινουργιο να παρω?κανα getz?

εγω εξαλλου το αμαξι δεν το πολυκινω οποτε βαζω βενζινες ανα 10 μερες οποτε το θελω ΠΙΟ πολυ για την καυλα μου(σορυ για την λεξη)..

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και με 11000 τι καινουργιο να παρω?κανα getz?

εγω εξαλλου το αμαξι δεν το πολυκινω οποτε βαζω βενζινες ανα 10 μερες οποτε το θελω ΠΙΟ πολυ για την καυλα μου(σορυ για την λεξη)..

Οκ φιλε εσυ ξερεις γιατι το θελεις το αμαξι και πως θα το χρησιμοποιεις.Απλα το ειπα επειδη εψαχνες για κανουριο και ειναι διαφορετικα το καινουριο και αλλο πραγμα το μεταχειρισμενο....... :db:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε επειδη κ εγω ψαχτηκα για golf μεχρι 10.000 ( κ τελικα βρηκα ενα πολυ καλο tsi του 08) εχω να σου πω τα εξης: να εχει book servis ( οχι μαϊμου), να γινει ελεγχος σε δικο σου συνεργειο και να απαιτησεις χαρτι που να βεβαιωνει οτι τα χιλιομετρα ειναι πραγματικα κι οτι ειναι ατρακαριστο ( σε περιπτωση που το συνεργειο σου δεν καταφερει να εντοπισει τυχον προβλημα). Εαν ειναι πειραγμενο ή τρακαρισμενο ο πωλητης θα αρνηθει να υπογραψει

Link to comment
Share on other sites

Φιλε επειδη κ εγω ψαχτηκα για golf μεχρι 10.000 ( κ τελικα βρηκα ενα πολυ καλο tsi του 08) εχω να σου πω τα εξης: να εχει book servis ( οχι μαϊμου), να γινει ελεγχος σε δικο σου συνεργειο και να απαιτησεις χαρτι που να βεβαιωνει οτι τα χιλιομετρα ειναι πραγματικα κι οτι ειναι ατρακαριστο ( σε περιπτωση που το συνεργειο σου δεν καταφερει να εντοπισει τυχον προβλημα). Εαν ειναι πειραγμενο ή τρακαρισμενο ο πωλητης θα αρνηθει να υπογραψει

Τα χαρτια αυτα και να στα δωσει κάποιος δεν εχουν καμια ισχύ.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι επαγγελματιας του κλεινω το μαγαζι, αν ειναι ιδιωτης τα λεμε στα δικαστηρια. Θα το ρισκαρει να υπογραψει ;

Tα πραγματα δεν ειναι ποσο απλα, εσυ ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να το κανεις το μεταχειρισμενο ειναι μεγαλο ρισκο.Εδω καινουριο παιρνεις και παλι σιγουρος 100% δεν εισαι...Σιγουρα στο μεταχειρισμενο ειναι αναγκαιο να υπαρχει βιβλιο service,να το ελεγξεις πααααρα πολυ αλλα οσα χαρτια και αν εχει,απο οποιον και αν το παρεις,δεν ησουν μπροστα οταν ο προηγουμενος ιδιοκτητης του επινε το αιμα ή το εσκιζε ή ειχε προγραμμα και το εβγαλε κτλ.Ετσι λοιπον ειναι στα προθυρα να βγαλει τις 'καλες' βλαβες εξαιτιας ολων αυτων και ας μην εχει και πολλα χιλιομετρα εν τελει(και ειδικα σε αμαξια turbo που στο 80% των περιπτωσεων ο προηγουμενος δεν το ειχε παρει απλα για να πηγαινει χαλαρα στην δουλεια του.... 8) .)Με ολα αυτα δεν κατακρινω την αγορα μεταχειρισμενου(εχουμε στην οικογενεια και ειχαμε ψαξει αρκετα τοτε και ξερω τι γινεται)αλλα ειμαι επιφυλακτικος και συνηθως συμβουλευω οτι αν ειναι να δωσεις πανω απο 10000 παρε καινουριο και ας μην ειναι turbo ή η μαρκα που θελεις αρχικα.

Υ.Γ.Προσωπικη αποψη ολα τα παραπανω, ο καθενας απο εμας ειναι υπευθυνος για το πορτοφολι του και ξερει καλυτερα τον λογο που παιρνει ενα αυτοκινητο. :friends:

Edited by SPYROS81
Link to comment
Share on other sites

Παντα το καινουργιο ειναι καλυτερο απο το μεταχειρισμενο. Αλλα οταν εχεις περιορισμενο bugdet πρεπει να παρεις μια αποφαση: εχω πχ 10.000 για αγορα αυτοκινητου. Παιρνω καινουργιο πχ micra ( μικρο αμαξωμα, μικρη ιπποδυναμη, θορυβος κτλ) ή μεταχειρισμενο πχ golf ( πιο πολλα αλογα, μεγαλυτεροι χωροι, ρισκο βλαβων). Ο καθενας σταθμιζει τις αναγκες του κ αποφασιζει ( εγω πχ ηθελα ιππους γιατι ηθελα να τραβαω σκαφος κ πηρα golf)

Link to comment
Share on other sites

Παντα το καινουργιο ειναι καλυτερο απο το μεταχειρισμενο. Αλλα οταν εχεις περιορισμενο bugdet πρεπει να παρεις μια αποφαση: εχω πχ 10.000 για αγορα αυτοκινητου. Παιρνω καινουργιο πχ micra ( μικρο αμαξωμα, μικρη ιπποδυναμη, θορυβος κτλ) ή μεταχειρισμενο πχ golf ( πιο πολλα αλογα, μεγαλυτεροι χωροι, ρισκο βλαβων). Ο καθενας σταθμιζει τις αναγκες του κ αποφασιζει ( εγω πχ ηθελα ιππους γιατι ηθελα να τραβαω σκαφος κ πηρα golf)

Ωραιος και καλοριζικο επι της ευκαιριας γιατι απο οτι βλεπω εισαι νεος στο club!

Για αυτο λεω οτι ο καθενας ειναι υπευθυνος για το πορτοφολι του και ξερει καλυτερα τον λογο που παιρνει ενα αυτοκινητο. :)

Edited by SPYROS81
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες τα πραγματα εχουν ως εξης...ειχα fiat grande punto t-jet καινουργιο(2 ετων) με προγραμμα(145 αλογα), χαμηλωμενο και με αναρτισεις...το πουλησα για να παρω tsi...Ειμαι μεγαλος φαν των γκολφ μιας και στην οικογενεια εχουμε 2 (golf 5 tsi με προγραμμα και golf 5 gt dsg)..οποτε ηθελα κ εγω κατι αντιστοιχο αλλα επειδη τα golf καινουργια ειναι πανακριβα και επειδη εχω κ εγω ενα κολλημα με τα καινουργια ειπα να παραγγειλω το polo gti μιας και θα εχω το γκαζι που θελω και δεν ειχα προβλημα να δινω 200 ευρω για 3 χρονια...Με τα τελευταια δεδομενα ομως στη δουλεια μου ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ να ακυρωσω το polo και να σκεφτω και να καταληξω οτι ειναι καλυτερο να μν μπλεξω με γραμματια και τραπεζες την σημερινη εποχη..Οποτε κατεληξα σε μεταχειρισμενο ΚΑΛΟ golf...Σκεφτειτε και το εξης το punto το ειχα 2 χρονια και ειχα κανει 25000 χιλιομετρα οποτε δεν το κινω πολυ το αμαξι...Οποτε γι αυτο θελω το γκαζι για προσωπικη ευχαριστηση μιας και βενζινη βαζω καθε 10 μερες ενα 20ευρω...

Εχω καταληξει σε αυτο για πειτε μου την γνωμη σας

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/1552072/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η τιμη λογικη (στα 13.000). Ψαξε το book servis. Μη βιαζεσαι, ειναι μαντρα αρα δεν θα φυγει αμεσα. Μπορει να βρεθει και κατι καλυτερο ( σε εξοπλισμο). Κοιτα καθημερινα τις αγγελιες του φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη λογικη (στα 13.000). Ψαξε το book servis. Μη βιαζεσαι, ειναι μαντρα αρα δεν θα φυγει αμεσα. Μπορει να βρεθει και κατι καλυτερο ( σε εξοπλισμο). Κοιτα καθημερινα τις αγγελιες του φορουμ.

δικιο εχεις απλα ειναι πολυ καλο στον εξοπλισμο συν οτι εχει dsg ...απλα ειχα ακουσει οτι τα πρωτα gt που ειχαν βγει ηταν προβληματικα και εκαιγαν λαδια κτλ και αναρωτιεμαι αν ειναι απο τα πρωτα αυτο..

βεβαια εχω και φιλαρακι που εχει δικο του συνεργειο για vag οποτε θα μου το ξεψαχνισει..απλα απο οσα ειδα ειναι αυτο που με ενθουσιαζει πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Το καλο φιλε στην περιπτωση σου ειναι οτι εχεις εμπειρια απο golf αφου εχετε στην οικογενεια και ξερεις τι να ψαξεις πιστευω και να τα ακους για περιεργους θορυβους κτλ.

Το συγκεκριμενο που λες ειναι εντυπωσιακο σε εξοπλισμο αλλα ειναι απο μαντρα(με οτι κινδυνους συνεπαγεται αυτο... :diablo: )Κανε και λιγο υπομονη και ετσι που θα γινουν τα πραγματα στην ελλαδα αν εχεις ρευστο θα βρεις και με λιγοτερα χρηματα. :acute:

Link to comment
Share on other sites

Το καλο φιλε στην περιπτωση σου ειναι οτι εχεις εμπειρια απο golf αφου εχετε στην οικογενεια και ξερεις τι να ψαξεις πιστευω και να τα ακους για περιεργους θορυβους κτλ.

Το συγκεκριμενο που λες ειναι εντυπωσιακο σε εξοπλισμο αλλα ειναι απο μαντρα(με οτι κινδυνους συνεπαγεται αυτο... :diablo: )Κανε και λιγο υπομονη και ετσι που θα γινουν τα πραγματα στην ελλαδα αν εχεις ρευστο θα βρεις και με λιγοτερα χρηματα. :acute:

καλα τα λες για υπομονη αλλα ειμαι απο τελη σεπτεμβρη χωρις αμαξι και αρχιζω και εκνευριζομαι χαχα....

Link to comment
Share on other sites

καλα τα λες για υπομονη αλλα ειμαι απο τελη σεπτεμβρη χωρις αμαξι και αρχιζω και εκνευριζομαι χαχα....

Υπομονη μεχρι αποψε που θα χρεωκοπησουμε μιας και τα παλικαρια(σαμαρας παπανδρεου)δεν τα βρισκουν με τιποτα!χαχαχαχαχαχα :laugh: :laugh:

Edited by SPYROS81
Link to comment
Share on other sites

Υπομονη μεχρι αποψε που θα χρεωκοπησουμε μιας και τα παλικαρια(σαμαρας παπανδρεου)δεν τα βρισκουν με τιποτα!χαχαχαχαχαχα :laugh: :laugh:

χαχα τωρα με υποχρεωσες

Link to comment
Share on other sites

alfie τα ειπαμε και στο αλλο τοπικ και θα σου προσθεσω και εδω κατι.ετσι οπως ειναι η κατασταση σημερα στην ελλαδα μπορεις να βρεις κατι πιο εμπιστο και πιο ΦΘΗΝΟ απο εναν ιδιωτη παρα απο μια μαντρα..κατι που αλλες εποχες δεν ισχυει κατα κορον

γνωμη μου...

Link to comment
Share on other sites

alfie τα ειπαμε και στο αλλο τοπικ και θα σου προσθεσω και εδω κατι.ετσι οπως ειναι η κατασταση σημερα στην ελλαδα μπορεις να βρεις κατι πιο εμπιστο και πιο ΦΘΗΝΟ απο εναν ιδιωτη παρα απο μια μαντρα..κατι που αλλες εποχες δεν ισχυει κατα κορον

γνωμη μου...

ναι σιγουρα..μιλας ομως για golf ή για κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.