Jump to content
Gianna_Alex

Προβλημα Στον Εγκεφαλο

Recommended Posts

γεια σε όλους..πριν λιγο καιρο αγορασαμε με τον καλο μου ενα golf 1,6 FSI του 2004 επειδη δν γνωριζαμε και πολλα απο μεταχειρησμενα το πηραμε χωρις να ψαξουμε το αυτοκινητο(μας αρεσε και πολυ)μετα απο το service που του καναμε στην αντιπροσωπια ο μηχανικος μας ειπε οτι το αμαξι ειναι πηραγμενο αο τον προηγουμενο ιδιοκτητη και πως εχει προβληματα...τα προβληματα α;υτα ειναι λεει ο εγκεφλαος που λεει πως θελει αλλαγμα γτ ειναι χαλασμενος, ο αισθητηρας nox, ο λ, μια βαλβηδα καυσαεριων που εμεις την αλλαξαμε αλλα καταγραφεται ξανα σαν σφαλμα...τον ρωταω λοιπον..να τον αλλαξουμε..αλλα δν αναβσθμιζεται???μου λεει οχι...καλα λεω...δν μπορουμε να βαλουμε ενα μεταχειρισμενο γτ μου ειπε κτ για 1000Ε και τρελαθηκα..μου λεει οχι...τον ρωτησα γτ??και μου λεει γτ πρεπει να τον ρυθμισω ο μεταχειρισμενος ειναι ρυθμισμενος ηδη...εγω δν ξερω πολλα απο αυτοκινητα αλλα μου φαινονται λιγο περιεργα ολα αυτα...

Link to comment
Share on other sites

μου ειπε οτι ολα αυτα μπορει να βγαινουν μονο και μονο επειδη ο εγκεφαλος ειναι χαλασμενος και οταν ααλλαγχτει μπορει να σβηστουν..

εγω θελω να ξερω αν μπορει να μπει μεταχειρισμενος εγκεφαλος 'η αν σηκωνει αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Αν το είχε πειραγμένο ο προηγούμενος όπως σου ανέφερε υπάρχει περίπτωση ο εγκέφαλος να έχει πρόγραμμα το οποίο είναι εκτός vw. Δεν χαλάνε έτσι οι εγκέφαλοι. Να τους ρωτήσεις επίσης αν διαθέτουν ξεκλείδωτο εγκέφαλο να τον βάλουν πάνω να δουν αν δεν θα εχει σφάλματα.

Μια ζωή έτσι οι αντιπροωπείες. Σου λέει πλήρωσε εσυ καινούριο εγκεφαλο γτ εγω δεν εχω δικο μου να δοκιμασω και "μπορεί" να φτιαχτεί. Μετά όμως άμα κάνουν πατάτα αρχιζουν να μην ξέρουν τιποτα και να λένε "μα εσεις παραγγείλατε εγκέφαλο και μάλλον δεν ήταν αυτό" κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Για να φαει τοσο μεγαλη φρικη ο εγκεφαλος πολυ δυσκολο...Εγω αυτο που θα εκανα θα ηταν να παω σε ηλεκτρολογο εκτος αντιπροσωπιας...Οταν βαζεις προγραμμα ξερω οτι εκει που το εβαλες μπορουν να τον ξαναγυρισουν σε εργοστασιακες ρυθμισεις η αντιπροσωπια δεν μπορει δηλαδη? Απλα μαλλον πανε να βγαλουν τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους..πριν λιγο καιρο αγορασαμε με τον καλο μου ενα golf 1,6 FSI του 2004 επειδη δν γνωριζαμε και πολλα απο μεταχειρησμενα το πηραμε χωρις να ψαξουμε το αυτοκινητο(μας αρεσε και πολυ)μετα απο το service που του καναμε στην αντιπροσωπια ο μηχανικος μας ειπε οτι το αμαξι ειναι πηραγμενο αο τον προηγουμενο ιδιοκτητη και πως εχει προβληματα...τα προβληματα α;υτα ειναι λεει ο εγκεφλαος που λεει πως θελει αλλαγμα γτ ειναι χαλασμενος, ο αισθητηρας nox, ο λ, μια βαλβηδα καυσαεριων που εμεις την αλλαξαμε αλλα καταγραφεται ξανα σαν σφαλμα...τον ρωταω λοιπον..να τον αλλαξουμε..αλλα δν αναβσθμιζεται???μου λεει οχι...καλα λεω...δν μπορουμε να βαλουμε ενα μεταχειρισμενο γτ μου ειπε κτ για 1000Ε και τρελαθηκα..μου λεει οχι...τον ρωτησα γτ??και μου λεει γτ πρεπει να τον ρυθμισω ο μεταχειρισμενος ειναι ρυθμισμενος ηδη...εγω δν ξερω πολλα απο αυτοκινητα αλλα μου φαινονται λιγο περιεργα ολα αυτα...

Πηγαινε καλυτερα σε καποια αλλη αντιπροσωπεια.

Το προβλημα του συγκεκριμενου μοντελου με το nox ειναι γνωστο αλλα αυτο που λεει με τον εγκεφαλο μου φαινεται οτι δεν ευσταθει.

Επισης nox μπορεις να βρεις και μεταχειρισμενο ή με επαναπρογραμματισμο να σου τον καταργησει(εκτος αντιπροσωπειας).

Πρεπει για αρχη καποιος υπευθυνος να κατσει να ασχοληθει λιγο με τις βλαβες...

Μηπως θα μπορουσες να μας πεις ποιους κωδικους βλαβων σου εμφανιζει?

Edited by ilias1.4tsi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.