Jump to content
jimakos75

V1.4 Android Torque Car Elm327 Obd2

Recommended Posts

Παιδια, θελω να παρω αυτο εδω, κοιτοντας στη λιστα με τα οχηματα που μπορει να δουλεψει, το MK4 Golf GTI 1999 δεν ειναι στη λιστα,

ετσι εστειλα μηνυμα στον πωλητη και μου ειπε πως μπορει να λειτουργησει με το bluetooth του android αλλα δεν ξερει αν κανει για το αμαξι το συγκεκριμενο. Πως μπορω να το ελεγξω για να το παρω?

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180780079520&category=30921&_trksid=p5197.c0.m619#ht_4763wt_1270

Edited by jimakos75
Link to comment
Share on other sites

Στα compatible vehicles δεν αναφέρετε πουθενά η VW.

Το ξερω , το θεμα ειναι οτι δεν το αποκλεισε ο πωλητης, αλλα δεν ηξερε στα σιγουρα αν κανει...

και ειμαι στο ψαξιμο αν θα δουλεψει η οχι.

Link to comment
Share on other sites

ωραια 15 ευρω εχει παρτο και δοκιμασε το.

ωραια 15 ευρω εχει παρτο και δοκιμασε το.

Αυτο θα κανω τελικα, αν και τα 15 ευρω, λεφτα ειναι κι αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω τελικα, αν και τα 15 ευρω, λεφτα ειναι κι αυτα.

...και πες μας εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

υποτιθεται οτι αυτες οι συσκευες παιζουν σε ολες τις obd2 θυρες...δεν νομιζω να χεις προβλημα.

εγω εχω παρει το ιδιο και το χω δουλεψει με το γκολφ 6 μου...

το χω δοκιμασει με bluetooth και android κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ερθε τελικα, και ενω μπορει να συνδεθει με το κινητο το obdii μεσω bluetooth , ο ανταπτορας δεν μπορει να συνδεθει με τον εγκεφαλο του αυτοκινητου . Απο οτι καταλαβαινω, δεν ειναι συμβατο με το μοντελο ΜΚ4 .

Τελικα αφου δεν κανει αυτο το bluetooth, για το ΜΚ4 GTI ποιο προγραμμα πρεπει να παρω για να βλεπω τον εγκεφαλο του αυτοκινητου? Vag com πως τα λενε? Ποια εκδοση ειναι η σωστη για το αμαξι , ρωτω γιατι εχω δει οτι υπαρχουν πολλες !

Edited by jimakos75
Link to comment
Share on other sites

 20130416191633.png

 
Uploaded with ImageShack.us
 
Αυτο μου εμφανιζει σε Golf MK4 GTI ετος 2000. Τι μπορει να φταιει ? Εχει καταφερει κανενας να δει πληροφοριες μεσω 
 
elm327bluetooth294.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us
 
Μου αναβοσβηνει το πορτοκαλι λαμπακι διπλα απο το κοκκινο. Μηπως το αμαξι δεν εχει θυρα OBDII ? Ti συμβαινει? Στο κινητο συνδεεται, με τον εγκεφαλο γιατι οχι ?
Edited by jimakos75
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε κατι δεν κανεις καλα!!!!Εγω εχω το torque και δουλευει μια χαρα!!Και εχω golf 4 gti 2003.Δεν παιζει ρολο το μοντελο αλλα εφοσον εχει θυρα obd

πρεπει να το διαβαζει!Κατι στην διαδικασια συζευξης κανεις λαθος!Δες με τους κωδικους τι γινεται!

Link to comment
Share on other sites

Λογο χρονολογιας 2000 ετος, δεν μπορει να δει τον εγκεφαλο τελικα. Δεν μπορει να συγχρονιστει μαζι το. Ειναι θεμα δυνατοτητας obd adapter. Μετα απο το 2001 μπορει να τον "δει". 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.