Jump to content
bassman

Αξιοπιστία Vw Polo Gti 2010

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

Τι προβλήματα έχετε αντιμετωπίσει με το gti όσοι το έχετε;ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα και εγώ και θα ήθελα την εμπειρία των ήδη κατόχων.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και polo gti που δεν καίνε? οταν λεω δεν καινε εννοω ΚΑΘΟΛΟΥ! δηλαδη το πολυ 50ml στα 1000χμ. υπαρχει??

Γιατι και στο αλλο θεμα λενε για αλλαγη κινητηρα,αλλαγη ελατηριων αλλαγη πιστονιων,εξώδικα μηνύσεις κλπ αφου οσοι εχουν αλλαξει ειτε μοτερ ειτε εμβολα ειτε ελατηρια παλι και τα ιδια αντε να μειωθει κατα 50ml ....SO WHAT???

οποτε ετσι ειναι κατασκευασμενο ,οποιος θελει το περνει και απλα θα ξερει οτι θα συμπληρώνει λαδάκι ....αυτό .Τωρα τι βγαζει στο μελλον λογω λαδιου(αν το καιει ) δεν ξερω ,δεν υπαρχει και κανενα πανω απο τα 100.000χμ να μας πει....

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και polo gti που δεν καίνε? οταν λεω δεν καινε εννοω ΚΑΘΟΛΟΥ! δηλαδη το πολυ 50ml στα 1000χμ. υπαρχει??

Γιατι και στο αλλο θεμα λενε για αλλαγη κινητηρα,αλλαγη ελατηριων αλλαγη πιστονιων,εξώδικα μηνύσεις κλπ αφου οσοι εχουν αλλαξει ειτε μοτερ ειτε εμβολα ειτε ελατηρια παλι και τα ιδια αντε να μειωθει κατα 50ml ....SO WHAT???

οποτε ετσι ειναι κατασκευασμενο ,οποιος θελει το περνει και απλα θα ξερει οτι θα συμπληρώνει λαδάκι ....αυτό .Τωρα τι βγαζει στο μελλον λογω λαδιου(αν το καιει ) δεν ξερω ,δεν υπαρχει και κανενα πανω απο τα 100.000χμ να μας πει....

|φιλε μου εγω στο πολο μου εχω 12000 χιλιομετρα περιπου.τα λαδια τα ελεγχω καθε 1000 χιλιομετρα και συνήθως χρειαζεται να συμπληρωσω ΤΟ ΠΟΛΥ 50 ml.εχουν τυχει και φορες που δεν εχει χρειαστει να συμπληρωσω καθολου.θελω να ελπιζω οτι θα συνεχισει ετσι!!!
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα....πάντως ήμουν ιδιοκτήτης τυο 9n με τα 75 άλογα και ενώ το πήρα του κουτιού άλλαξα σασμάν,3 ψυγεία καλοριφέρ,4 πολλαπλασιαστές,όλο το μηχανσιμό αριστερούο παραθύρου και 4 αισθητήρες φρένου στο πεντάλ(κάτι τέτοιο) και τελικα το πούλησα με πρόβλημα στις βαλβίδες....

οφείλω όμως να παραδεχτώ ότι μάρεσε γενικά και το gti 2010 Μρέσει πάρα πολύ...αλλά η αξιοπιστία του με απομακρύνει

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σκεψου καλα πριν το παρεις οτι τα μισα gti καινε λαδι σαν διχρονα.

είνια κρίμα πραγματικά για αυτούς που το έχουν χρυσοπληρώσει και κάθε μέρα βρίζουν....

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι στο μελλον μολις ξεστοκαρουν τους κινητηρες αυτους τα polo δεν θα εχουν κανενα θεμα...

10 Ιανουαριου Βγηκαν νεοι κωδικοι Ελατηρίων

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι στο μελλον μολις ξεστοκαρουν τους κινητηρες αυτους τα polo δεν θα εχουν κανενα θεμα...

10 Ιανουαριου Βγηκαν νεοι κωδικοι Ελατηρίων

Τι εννοεις φιλε μου "ξεστοκαρουν τους κινητηρες"???
Link to comment
Share on other sites

Ο κινητηρας δεν φτιάχνετε τότε που φτίαχνετε το αμαξι!Αλλη ημερομηνια παραγωγης υπάρχει για το αμαξι και αλλη για τον κινητηρα!

Μπορεί δηλαδή να υπάρχουν ακόμη μοτέρ με τα παλια ελατήρια σε στοκ στο εργοστάσιο ...Μολις τελειωσουν αυτα θα αρχίσουν να μπένουν μοτέρ με νεα ελατήρια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.