Jump to content
lancia16hf

Υγραεριο Σε Golf Gti 2002.

Recommended Posts

καλησπερα παιδια, σκεφτομαι να βαλω υγραεριο στο golf. einai gti 2002 επετιακο(180αλογα). απο οτι εχω μιλησει με καποιους που ειδη εχουν βαλει σε αλλα αυτοκινητα δεν εχουν κανενα προβλημα. και εαν δεν αλλαξουν οι τιμες συμφερει. ποσο λετε να κοστισει ενα καλο κιτακι για το αμαξι μου.?

Link to comment
Share on other sites

Ακουγεται οτι μακροπροθεσμα δεν ειναι οτι καλυτερο για τον κινητηρα.Τωρα τι να σου πω...μπορει ναναι και φημες αλλα προσωπικα δεν θα δοκιμαζα κατι που δεν ειναι δοκιμασμενο εδω και χρονια.

Link to comment
Share on other sites

το έχω σκεφτεί και εγώ αυτό το θέμα ο κύριος ενδοιασμός μου είναι για το ποιος γνωρίζει πραγματικά πέραν τον άλλων εργασιών να εγκαταστήσει εγκέφαλο έστω και παράλληλο που διαθέτουν τα kit αυτά και να τον προγραμματίσει ώστε να δουλεύει το αυτοκίνητο σωστά χωρίς λαμπάκια και με ασφάλεια για τον κινητήρα μακροχρόνια

ξαφνικά μέσα σε 2 χρονια σε κάθε γωνια έχει ξεφυτρώσει από ένα τέτοιο κατάστημα και κάποιοι από λάδια φίλτρα και μπουζί που άλλαζαν γίναν και γνωστες προγραμματιστές

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως. ξαφνικα ολοι κανουν τοποθετησεις υγραεριου. απλα εαν πας σε καποιον επωνυμο και με την εγγυηση που δινουν δεν ανησυχω για προβληματα. αυτο που σκεφτομαι ειναι αν μπορω να κανω αποσβεση με την τιμη του υγραεριου. μην κανω την τοποθετηση και ξαφνικα ανεβει υπερβολικα η τιμη του υγραεριου. εδω στο φορουμ υπαρχει καποιο συνεργαζομενο καταστημα?

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Θεσσαλονίκη θα σου πρότεινα να πας εκεί που το πέρασα και εγώ. τέλεια εφαρμογή και απροβλημάτιστα 50.000χλμ

Ποια μάρκα έβαλες και πόσο πήγε η μετατροπή ?

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Θεσσαλονίκη θα σου πρότεινα να πας εκεί που το πέρασα και εγώ. τέλεια εφαρμογή και απροβλημάτιστα 50.000χλμ

Για πες που το εβαλες φιλος θεσσαλονικη με εδιαφερει και εμενα, η στειλε πμ.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Θεσσαλονίκη θα σου πρότεινα να πας εκεί που το πέρασα και εγώ. τέλεια εφαρμογή και απροβλημάτιστα 50.000χλμ

τι τυπο υγραεριου εβαλες φιλε? γιατι εγω εκει που εψαξα μου παν για αεριου. ενω καποιοι αλλοι μου παν οτι τα τουρμπατα θελουν υγρου τυπου. δεν ξερω ποιον να πιστεψω.

Link to comment
Share on other sites

Τα τουρμπατα θέλουν υγρού ψεκασμού και το καλύτερο σύστημα είναι της Vialle που χρησιμοποιεί τα υπάρχοντα μπεκ του κινητήρα.

Link to comment
Share on other sites

Τα τουρμπατα θέλουν υγρού ψεκασμού και το καλύτερο σύστημα είναι της Vialle που χρησιμοποιεί τα υπάρχοντα μπεκ του κινητήρα.

και πως γινεται ρε γαμωτο, επωνυμοι και γνωστα συνεργεια να μου προτεινουν αεριου?? τοσο απατεωνες ειναι? τελος παντων.απο οτι μου εχουν πει ειναι αρκετα ακριβο αυτο το κιτ υγρου ψεκασμου. εσυ φιλε μου σε τι τιμη το εχεις βρει?

Link to comment
Share on other sites

Κάθε αυτοκίνητο βάση κωδικού μηχανής έχει και τον ανάλογο τύπο.

Πάντως αν μιλάμε για Vialle κοστίζουν σίγουρα πάνω από δυο χιλιάρικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα φιλαράκι. Έχω το ίδιο Golfάκι αλλά 1.4 16V 75Hp, θα εγκαταστήσω τη Μ.Τρίτη υγραέριο στο αμάξι, είμαι μεταξύ Lovato & EuropeGas, αλλά λέω για EuropeGas, η οποία δίνει 5 χρόνια εγγύηση έναντι των άλλων που δίνουν δύο. Αν θέλεις μπορώ να σου στείλω σε π.μ. που θα το βάλω κοστος κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.