Jump to content
Guest xrantzas

Λαμπακι_Προβλημα

Recommended Posts

Guest xrantzas

παιδια καλησπερα,

θελω λιγο τα φωτα σας...χτες μολις εβαλα βενζίνη μου αναψε το λαμπακι συστημα καυσαεριων..

ανοιξα το βιβλιο του οχηματος και εγραφε ότι αν η ενδειξη ειναι συνεχεια αναμμενη αυτο σημαίνει

ότι υπάρχει προβλημα με το αισθητηρα λαμδα...

Το θεμα ειναι οτι το αυτοκινητο το χρησιμοποιησα και σημερα (δεν ξερω αν πρεπει ή οχι)...

δεν ειχα κανενα θεμα αλλα ψαχνω να δω απο τι μπορεί να εγινε και ποσο θα κοστίσει

να το φτιαξω.

καμια ιδεα?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλο θα είναι να μπει στο διαγνωστικο για να δεις τι σφαλμα είναι-

φανταζομαι ότι είναι σκαρτη η βενζίνη ,οπότε μια λυση είναι να την καψεις (σε σχετικα χαμηλους ρυθμους) και μετα να γεμισεις 100αρα απο βενζιναδικο που εμπιστεύεσαι-

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

θελω λιγο τα φωτα σας...χτες μολις εβαλα βενζίνη μου αναψε το λαμπακι συστημα καυσαεριων..

ανοιξα το βιβλιο του οχηματος και εγραφε ότι αν η ενδειξη ειναι συνεχεια αναμμενη αυτο σημαίνει

ότι υπάρχει προβλημα με το αισθητηρα λαμδα...

Το θεμα ειναι οτι το αυτοκινητο το χρησιμοποιησα και σημερα (δεν ξερω αν πρεπει ή οχι)...

δεν ειχα κανενα θεμα αλλα ψαχνω να δω απο τι μπορεί να εγινε και ποσο θα κοστίσει

να το φτιαξω.

καμια ιδεα?

ευχαριστώ

είχα και εγώ ένα παρόμοιο περιστατικό γέμισα και την άλλη μέρα μου άναψε το εν λόγο λαμπάκι πάω αντιπροσωπία και μου λέει κακή βενζίνη και μου σβήνει το σφάλμα , την άλλη μέρα βάζω μπροστά τσουπ το λαμπάκι πάλι. ξανά πάω κ μου λέει χαλασμένη βαλβίδα εξαερισμού του ρεζερβουάρ. ακόμη την περιμένω. παντός πήγαινε να το βάλεις στο διαγνωστικό γιατί ποτέ δεν ξέρεις.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF 5 1,4 FSI KAI ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ ΕΝΩ ΒΑΖΩ ΜΠΡΟΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΚΛΗΡΑΙΝΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΛΕΠΤΑ ΑΝΑΒΕΙ Η ΕΝΔΕΙΞΗ ΤΟΥ ΤΙΜΟΝΙΥ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ!!

ΠΗΓΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ, ΜΠΗΚΕ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ, ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΣΦΑΛΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΚΡΕΜΑΓΙΕΡΑΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΕΡ!!! ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΕΒΟΥΝ 350 ε ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΝΔΕΙΞΗ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ ΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο ηλεκτρικό πρόβλημα, εγκέφαλος τιμονιου, κατι τετοιο, τώρα γιατι αλλαγή κοντρερ!! ε αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μην εχει σχεση αλλα για δοκιμασε κατι!!!στα πλαιανα του οδηγου ειναι οι ασφαλειες. η ασφαλεια για αυτο που θες ειναι 20αρα κιτρινη. βγαλτην τελειως και δες το αμαξι χωρις αυτην!!!εννοειται πως πρεπει να την τσεκαρεις να δεις και αν ειναι καμενη..αν δεν ειναι βαλε και μια αλλη.απο πανω εχει και αλλη 20 αρα... Μια προταση εκανα!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μην εχει σχεση αλλα για δοκιμασε κατι!!!στα πλαιανα του οδηγου ειναι οι ασφαλειες. η ασφαλεια για αυτο που θες ειναι 20αρα κιτρινη. βγαλτην τελειως και δες το αμαξι χωρις αυτην!!!εννοειται πως πρεπει να την τσεκαρεις να δεις και αν ειναι καμενη..αν δεν ειναι βαλε και μια αλλη.απο πανω εχει και αλλη 20 αρα... Μια προταση εκανα!!!!

Aν το ξέρεις πες του ποια κίτρινη να βγάλει εχει 3-4 νομίζω, μην βγάζει ασφάλειες στην τυχη.

Link to comment
Share on other sites

exeis dikio αλλα δεν εχω το σχεδιο κοντα μου. ακριβως στην μεση εχει 2. την κατω να βγαλει. στο κεντρο της ασφαλειοθηκης.το γραφει και το μανουαλ

exeis dikio αλλα δεν εχω το σχεδιο κοντα μου. ακριβως στην μεση εχει 2. την κατω να βγαλει. στο κεντρο της ασφαλειοθηκης.το γραφει και το μανουαλ

sos... οποια βγαλεις να την βαλεις ακριβως οπως ηταν οχι αναποδα...με την ιδια φορά!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF 5 1,4 FSI KAI ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ ΕΝΩ ΒΑΖΩ ΜΠΡΟΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΚΛΗΡΑΙΝΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΛΕΠΤΑ ΑΝΑΒΕΙ Η ΕΝΔΕΙΞΗ ΤΟΥ ΤΙΜΟΝΙΥ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ!!

ΠΗΓΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ, ΜΠΗΚΕ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ, ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΣΦΑΛΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΚΡΕΜΑΓΙΕΡΑΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΕΡ!!! ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΕΒΟΥΝ 350 ε ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΝΔΕΙΞΗ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ ΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μονο η αλλαγη κρεμαγιερας ξεπερνα το χιλιαρικο ποια 350 ευρω λες;

Link to comment
Share on other sites

Μονο η αλλαγη κρεμαγιερας ξεπερνα το χιλιαρικο ποια 350 ευρω λες;

...και αλλα 700 το κοντερ, τον δουλεύει το συνεργείο ειναι απλό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.