Jump to content
black1180

Μαμα Ελαστικα Εμπρος Πισω

Recommended Posts

παιδια εχω 45,000 χλμ και περιπου στις 20,000 χλμ εκανα τα λαστιχα εμπρος πισω και τωρα βλεπω εμπρος ειναι λιγο φαγωμενα πιο πολυ απο πισω και σκεφτομαι να τα κανω τραμπα..

τι λετε κ εσεις???

Edited by black1180
Link to comment
Share on other sites

Να έχεις μόνο στα υπ' όψιν,

ότι δεν βάζουμε πολύ φθαρμένα λάστιχα στον πίσω άξονα

Σε φρενάρισμα, ειδικά με ταχύτητα επάνω σε στροφή, το αυτοκίνητο πετάει "@όλο"

(γίνεται δηλαδή έντονα υπερστροφικό)

και δε μαζεύεται εύκολα

Edited by Koumparos
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 45,000 χλμ τα λαστιχα σου απλά έχουν τελειώσει... :sorry:

Σκέψου να βαλείς μια φτηνή 4άδα έχοντας στο μυαλό σου την οικονομία που θα κάνεις, αν δεν επισκευτείς τον φανοποιό σου. :hug:

Σαν έσχατη λύση βάλε 2 φρέσκα εμπρός να φρενάρεις και να στρίβεις σαν άνθρωπος και μολις αρχίσουν τα ανάποδα :roadrage:

να χρειάζονται πάνω από μισή στροφή στο τιμόνι, βάζεις άλλα 2 φρέσκα εμπρός , πετας τα σχετικά καλά πίσω και γίνεσαι ομορφάντρας...

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν με τα λάστιχα να μην παίζουμε γιατί είναι ένα πολύ σημαντικό μέρος του αυτοκινήτου , μετά από τόσα χλμ πετάς μια τετράδα πάνω και είσαι ασφαλής πάνω από όλα. Όλα τα άλλα έρχονται σε 2η μοίρα.

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν θα κανω κατι θα περιμενω να πανε 50000 χλμ και θα τα αλλαξω ολα μαζι.

σας ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καταλαβαινω τα οικονομικα της εποχης αλλα τα λαστιχα και τα φρενα μια φορα θα τα χρειαστεις σε ενα φρεναρισμα ή σε ενα στριψημο και θα σωθεις και συ και το αυτοκινητο σου.....Καλυτερα να τα προσεχεις και τα 2 διοτι σε μια στραβη η ζημια θα ειναι μεγαλη και για σενα και για το γκολφακι σου....Καλυτερα να τα σκασεις ακριβα εκει παρα καπου αλλου...οι ελληνικοι δρομοι ειναι για κλαματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα 50.000 τα Energy saver ...To ποιο μαπα λαστιχο (wear index 400) και κανω πολυ συντηρητικη οδηγηση . Μεχρι το σαββατο θα τα σκασω για pilot sport ζυγοσταθμιση και ευθυγραμιση ... ΠΟΤΕ ξανα παλια λαστιχα και εαν μπορω παντα καλο λαστιχο . Τρομαξα να φρεναρω απο τα 140 στα 0 και εαν δεν ειχα το abs να στριψω ...αστα. Και το κακο ξερεις ποιο ειναι ? Γελουσε ενας με ενα dacia μου ειπε να παρω μπογια και να το βαζω μπλε. Δοκιμασα να σταματησω απο τα 100-0 διπλα διπλα με αλλο golf που φοραει τα ps3 me 18.000 χιλ πανω τους και η διαφορα ηταν τρομακτικη ...9-10 μετρα ...σαπουνι τα δικα μου ξερα και ακαμπτα...και αν φαινονται σαν καινουρια και χωρις φθορες (εθνικες τα χιλιομετρα) στη κακια στιγμη ..με προδωσαν και αν δεν εστριβα... Μην λυπαστε χρηματα στα λαστιχα...δεν αξιζει με τιποτα.

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

Εαν θα βαλεις καινουρια ρωτα για ps3 ...σε καποιο εξουσιοδοτημενο michelin παιζουν με 360-370 ...

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ την ίδια ιδέα,να καθυστερήσω δηλαδή λίγο ακόμα,άντε και λίγο ακόμα,και λίγο ακόμα την αλλαγή ελαστικών στη μηχανή μου.Το αποτέλεσμα το φαντάζεστε.

Ένα χιλιαρικάκι € έτσι για τις πρώτες ζημιές και ακόμα δίνω.Ευτυχώς εγώ δεν χτύπησα.

Τα λάστιχα είναι το νούμερο 1 όταν ξεκινάμε κουβέντα για την ασφάλεια.

Αν γλιστράει ΑΛΛΆΞΤΕ ΤΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.