Jump to content
tommy golfvi

Ασπριλεσ Σε Ταμλο Γολφ 6....Help

Recommended Posts

γεια σασ παιδια εχθεσ παρατηρησα κατι ασπριλεσ στο ταμλο(πανω απο τον αεραγογο του οδηγου και στην καμπηλη που κανει πανω απο το κοντερ)ειναι μαλακο πλαστικο οσο και αν το σκουπησα με νερο δεν βγαινουν...ειναι μεσα στα αυλακακια πο κανει το ταμλο...το αμαξι ειναι γολφ 6..!οποιοσ μπορει ασ μου πει τι να κανω για να καθαρισει..!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν κατι καθαρογυαλιστικα σε υγρη μορφη ποτε σε σπρει καντο μια φορα και μην ξαναβαλεις ποτε τιποτα μονο δερμα βρεγμενο.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν κατι καθαρογυαλιστικα σε υγρη μορφη ποτε σε σπρει καντο μια φορα και μην ξαναβαλεις ποτε τιποτα μονο δερμα βρεγμενο.

Δέρμα ;

Και μόνο ;

Lol

:crazy::blink::lol:

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια εχθεσ παρατηρησα κατι ασπριλεσ στο ταμλο(πανω απο τον αεραγογο του οδηγου και στην καμπηλη που κανει πανω απο το κοντερ)ειναι μαλακο πλαστικο οσο και αν το σκουπησα με νερο δεν βγαινουν...ειναι μεσα στα αυλακακια πο κανει το ταμλο...το αμαξι ειναι γολφ 6..!οποιοσ μπορει ασ μου πει τι να κανω για να καθαρισει..!

Καλημερα φιλε μου!

Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να το καθαρισεις με χρηση APC(All Purpose Cleaner) και κατοπιν να το συντηρησεις-ενυδατωσεις με ενα καλο συντηριτικο για το ταμπλω και τα πλαστικα σου!

Μπορεις να πατησεις πανω στην υπογραφη μου και να δεις αυτα που σου λεω και προτεινω!! :good:

Για οτιδηποτε χρειαστεις και μπορω να βοηθησω εδω ειμαι!!

Link to comment
Share on other sites

Δερμα ?... Στο ταμπλο ? Εδω καταργηθηκε στο στεγνωμα το δερμα το εξωτερικο μαζι με τις χιλιαδες αραχνες που εκανε...

Μικροινα ειδικη με μεγαλο πελμα ...

Για αρχη με ενα ηπια καθαρηστικο ...καλο ξεβγαλμα με νερο και μικροινα ...στεγνωμα και περασμα με ενα απο τα πολλα ειδικα ενυδατικα υγρα κορυφαιων εταιριων για ματ αποτελεσμα και αποθηση σκονης. Εν ετη 2012 ζουμε υπαρχει λυση για τα παντα .Αρκει να γνωριζεις και να μην αγνοεις. Υπαρχει ειδικο φορουμ για το detailling ...θα εκπλαγεις με το τι υπαρχει . Επισης εαν εχει στεγνωσει κατι εκει θα χρειαστεις απαλο βουρτσακι (αυτο για τα μωρα).

Link to comment
Share on other sites

παλικάρια Χριστός Ανέστη και Υγεία σε όλους... για να μην ανοίγω αλλό τόπικ εμένα σε επώνυμο πληντύριο μου έκαναν γραμμές σαν ελαφρές γρατζουνίτζες στο καντράν και συγκεκριμένα στο στροφόμετρο και το ταχύμετρο... Αποζημειώθηκα οικονομικά αλλά αυτά βγαίνουν με τίποτα?

ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

παλικάρια Χριστός Ανέστη και Υγεία σε όλους... για να μην ανοίγω αλλό τόπικ εμένα σε επώνυμο πληντύριο μου έκαναν γραμμές σαν ελαφρές γρατζουνίτζες στο καντράν και συγκεκριμένα στο στροφόμετρο και το ταχύμετρο... Αποζημειώθηκα οικονομικά αλλά αυτά βγαίνουν με τίποτα?

ευχαριστώ για το χρόνο σας

Από τη στιγμή που δεν ξέρεις αν επιδιορθώνεται, πως αποζημιώθηκες οικονομικά ? Σου πλήρωσαν το κόστος αντικατάστασης καντράν ?

Μπορείς να δοκιμάσεις αυτό.

http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=1214

Link to comment
Share on other sites

Το αμάξι όταν συνέβη ήταν μηνών και δεν ήθελα ούτε να σκέφτομαι την ιδέα να αλλάξω καντραν... Για την αποζημίωση ήμουν χρόνια πελάτης και με λίγο τσαμπουκά (και ο άγιος φοβέρα θέλει) τα βρήκαμε δίνοντας μου πίστωση 500 εύρω για επόμενες επισκέψεις....

Το προϊόν που μου έδειξες φαίνεται καλό και αν δε βρω αλλη λύση εντός Αθηνών θα το δοκιμάσω.... σε ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

με το ιδιο πανι σκουπιζουν απο τα πλαστικα της πορτας μεχρι το καντραν με αυτα τα αποτελεσματα ...

Η καλυτερη λυση ειναι να βγει το καντραν και να γινει εφαρμογη ειδικου αλοιφαδωρου για πλαστικα ...αλλα δεν αξιζει το κοπο...γρατσουνιεται πολυ ευκολα σε ολους,.... Δε χανεις να δοκιμασεις τηνα λοιφη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.