Jump to content
BECKMAN

Ελατηρια Hr Se Vw Polo 1.2 Tsi

Recommended Posts

γεια σας και παλι θελω να χαμηλωσω λιγο το αμαξι μου γτ πισω ειναι λες και ειναι τζιπ φοραω αναρτισεις του gti και θελω να αλλαξω τα ελατηρια με HR να το κανω??θα δω διαφορα???τι γνωμη εχετε??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να αλλάξεις ανάρτησεις και ελατήρια μαζί αλλιώς άστο όπως είναι. Οποιον ξέρω να έχει αλλάξει μόνο ελατήρια ,του πήρε μεν καιρό, αλλά κατάλαβε οτι η ανάρτηση δεν δούλευε ποτέ σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να αλλάξεις ανάρτησεις και ελατήρια μαζί αλλιώς άστο όπως είναι. Οποιον ξέρω να έχει αλλάξει μόνο ελατήρια ,του πήρε μεν καιρό, αλλά κατάλαβε οτι η ανάρτηση δεν δούλευε ποτέ σωστά.

Αυτό μου το έχουν πει και μένα φίλοι με πόλο tsi.Βρήκα όμως στα αξεσουάρ που έχει η kosmocar αυτό:http://www.kosmocar....cat=1928&e=2050

Δεν ξέρω ποιο σετ ελατηρίων κάνουν αλλά τουλάχιστον αφού είναι της μαμάς vw πιστεύω θα δουλεύουν σωστά.

Edited by marios tsi
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι θελω να χαμηλωσω λιγο το αμαξι μου γτ πισω ειναι λες και ειναι τζιπ φοραω αναρτισεις του gti και θελω να αλλαξω τα ελατηρια με HR να το κανω??θα δω διαφορα???τι γνωμη εχετε??

φιλε beckman τα εβαλες τελικα τα ελατηρια??σημερα παραγγειλα τα hr και αν οχι αυτη τη βδομαδα σιγουρα την επομενη θα τα φοραω να δουμε τι διαφορα θα εχουν..
Link to comment
Share on other sites

τελικα μολις εβαλα τα eibach.Πολυ καλες πρωτες εντυπωσεις ειδικα αισθητικα,το αυτοκινητο δειχνει πολυ πιο ομορφο ενω επισης εχει σκληρυνει λιγο!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και γω σε κανα μήνα το σκέφτομαι για HR ..αρχικά θα αλλάξω μόνο τα ελατήρια και μιάς και θα πληρώσω ουτως ή άλλως την εργασιά ,θα αλλάξω και σινεμπλόκ στα ψαλίδια μπροστά μάλλον από ibiza cupra που (λογικά?)μπαίνουν ,να βελτιωθεί η αίσθηση στο τιμόνι..Δυστυχώς προς το παρόν δεν υπάρχουν τα χρήματα για τα να βάλω και bilstein sprint που τα θέλω από όταν πήρα το αμάξι..Πάντως σε έναν αμορτισερά τεχνικό στο Φιλοσίδη που είχα ρωτήσει μου είπε πως το μεγάλο λάθος είναι να αλλάξεις αμορτισέρ και να κρατήσεις τα ελατήρια κι ότι αυτό είναι που δυστυχώς κάνουν οι περισσότεροι..με πιο σκληρά ελατήρια και τα μαμά αμορτισέρ θα μειωθεί μεν η ζωή τον αμορτισέρ αλλά θεωρείται πιο σωστό..Εγώ προσωπικά θα κινηθώ έτσι ,να δώ τις αλλαγές στην οδήγηση με ελατήρια μόνο και όταν θα χρειαστεί να φύγουν τα αμορτισέρ θα βάλω κάτι καλό σίγουρα..Δυστυχώς για την τσέπη το καλύτερο είναι να αλλάξουν όλα μαζί αλλά... :money: γιόκ!!

Link to comment
Share on other sites

ωραιος φιλαρακι..ποσο τα εβαλες??μπορεις να βαλεις καμια φωτο??

συγγνωμη που αργησα σημερα γυρισα απο διακοπες.με 160 ευρω τα εβαλα εχω κανει περιπου 400 χλμ και το αμαξι εχει σκληρυνει αρκετα και το χαμηλωμα του δινει πιο σπορ χαρακτηρα.συντομα θα ανεβασω και φωτο....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.