Jump to content
passatfsi

Προβληματα

Recommended Posts

επειδη δεν οδηγαω αλλα αλλος το passat 1.6 fsi εμφανιζει καποια προβληματα

ξεκινω

ειχε γινει ολοκληρο θεμα με την εκκινηση του κινητηρα εκεινος που οδηγαει οπως ξερουμε πατησε συμπλεκτη και το κλειδι αναβαν ολα τα λαμπακια αλλα δεν επαιρνε μπρος μπαινω εγω και το βαζω μπρος καλα μεχρι εδω χωρις τεμπραγιαζ γιατι δεν παιρνει το εχω δοκιμασει και δεν επαιρνε

αλλο προβλημα ηταν οι πορτες δεν κλειδωνουν απο μεσα στη θεση του οδηγου εχει 2 κουμπια στην πορτα παταω το κλειδωμα και κλειδωνει το πορτ μπακαζ και οι πορτες μονο απεξω απο μεσα ανοιγουν και ειναι επικυνδυνο για τα μικρα παιδια δεν ξερω τι να κανω για να τις κλειδωσω εχω δοκιμασει οταν ειμασταν ολοι μεσα το κλειδωσαμε απο το κομπιουτερ -κλειδι και οταν βαλαμε μπρος ξεκλειδωσαν

ειχε τυχει σε μενα να ανοιξω μονο το πορτ μπακαζ απο το κλειδι και οχι ολο το αμαξι και μενα ξεχασα το κλειδι μεσα και εκλεισα το αμαξι και κλειδωθηκε αερωστεγως τι να κανω τοτε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνετε κάτι, αν ήταν να μπορείς να ανοίξεις το αμάξι χωρίς κλειδί γιατί να έφτιαχναν τους συναγερμούς και τις κλειδαριές, για ντεκόρ?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα σε τετοιες περιπτωσεις τι γινεται?και φωναξα τον πατερα μου και το εφερε στην αλλη ακρη για το κλειδωμα απο μεσα ξερεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στο στροφόμετρο και το ταχύμετρο έχει μια οθόνη, σε αυτή πας στις ρυθμίσεις και ψάξτο δεν το θυμάμαι απέξω

Link to comment
Share on other sites

δεν μου το λες γιατι απο οτι θυμαμαι δεν νομιζω να εχει για κλειδωμα αν και εχω καιρο να το ψαξω αν μπορεις βαλτο αν δεν σου κανει κοπο

Link to comment
Share on other sites

Οι πίσω πόρτες για να μην ανοίγουν από μέσα (γιατί προφανώς αυτό θες), έχουν ένα περιστροφικό διακόπτη λίγο πάνω από το σημείο που βρίσκεται η κλειδαριά. Με το κλειδί σου ή με ένα ίσιο κατσαβίδι, γυρνάς αυτό το διακόπτη και οι πίσω πόρτες ανοίγουν μόνο από έξω.

Θα πρέπει να βρεις κάτι αντίστοιχο με αυτό που έχω μαρκάρει στη φωτό

post-11966-0-19716100-1340871615_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση : Είναι δυνατόν passat b7 15 μηνών και με 18,000 χλμ, στο τέλος της εξάτμισης το καζανάκι να αρχίζει να σκουριάζει εξωτερικά?Τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση : Είναι δυνατόν passat b7 15 μηνών και με 18,000 χλμ, στο τέλος της εξάτμισης το καζανάκι να αρχίζει να σκουριάζει εξωτερικά?Τι μπορώ να κάνω?

Σου έστειλα και π.μ.

Να ζητήσεις αντικατάσταση μέσω εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε pasat tfsi σε ολα τα αμαξια συμβαινει αυτο που λες με το κλειδωμα απο μεσα για λογους ασφαλειας.Ειναι απολυτως λογικο οι πορτες να κλειδωνουν μονο εξωτερικα και οχι απο μεσα,γιατι σε περιπτωση ατυχηματος θα ηταν σοβαρο προβλημα.Η λυση ειναι στο διακοπτακη της πορτας που ανεφερε ο red champion.Οσον αφορα το αλλο θεμα πρεπει να εισαι πιο προσεκτικος....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.