Jump to content
pechlis

Τρεμουλο

Recommended Posts

Εχω παρατηρήσει κάποιες φορές στο ρελαντί να μου κάνει ένα τρεμουλο σαν αρυθμιες χωρίς να παίζουν καθόλου οι στροφές αλλα το αισθάνομαι στο πάτωμα του αυτοκινήτου άλλες φορές πιο έντονο και άλλες λιγότερο! Εχει κανένας ιδέα τι μπορεί να είναι;; golf 6 160

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε μένα, στο ζέσταμα το έχω παρατηρήσει αλλά επειδή μετά δεν το κάνει υποθέτω οτι δεν είναι κάτι

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε μένα, στο ζέσταμα το έχω παρατηρήσει αλλά επειδή μετά δεν το κάνει υποθέτω οτι δεν είναι κάτι

kai egw stin arxi mono sto zestama to eixa paratirisei alla pleon to kanei kai meta apo volta px se fanari/stasi!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε μένα από το 2007 που το αγορασα. Έχω παρατηρήσει ότι πιο πολύ τρέμει όταν σταματάω σε ανηφόρα. Δεν έχει σημασία αν είναι ζεστό ή κρύο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το αμάξι έχει 3400 χιλιόμετρα και το κανε αυτό από την αρχή σε cold start, γίνετε να χει χαλασμένη καδένα από την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχει κοιτάξει κανένας σας ρε παιδιά;; Εγώ πάντως λέω να το ψάξω, δεν ξέρω φοβάμαι μήπως μου βγάλει και τίποτα άλλο αργότερα που να οφείλεται απ το τρεμουλο!! Φαντάζομαι πως θα κάνει αν βαλω προγραμμα ( που το σκέφτομαι)

Καδένα ελέγξατε;

Στα 20000χλμ καδενα;;; Λες;; Θα το ψάξω !!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα προγραμμα δεν αλλαξε κατι οπως ηταν και πριν κανει στο ρελαντι. στο vag com δεν βγαζει κανενα σφαλμα και ουτε την ωρα που κανει το τρεμουλο κανει missfire δεν ξερω τι μπορει να ειναι. εκτος αν θελει κανα update την vw..

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα προγραμμα δεν αλλαξε κατι οπως ηταν και πριν κανει στο ρελαντι. στο vag com δεν βγαζει κανενα σφαλμα και ουτε την ωρα που κανει το τρεμουλο κανει missfire δεν ξερω τι μπορει να ειναι. εκτος αν θελει κανα update την vw..

Το έχεις παει αντιπροσωπεία να το κοιτάξουν;; Αν και φοβάμαι ότι δεν θα βρουν τίποτα αλλα εγώ λέω να τους τα σπασω λίγο!!

Link to comment
Share on other sites

πανε φιλαρακι γιατι εγω φοβαμαι μηπως βρουν το προγραμμα και αρχησουν τις παπ@ριες οτι φταιει αυτο..

Link to comment
Share on other sites

sta 20000xlm? den einai liga gia na vgalei kati ap ta dyo?

Ελαττωματικός πολλαπλασιαστής δεν ξέρει από χιλιόμετρα! Και τα μπουζί, υπό προϋποθέσεις, μπορούν να έχουν φθορά σε 20.000 χλμ.

Link to comment
Share on other sites

Pechlis, αν σε βοηθάει, θα σου πω ότι όποιο TSI και αν έχω οδηγήσει (Polo 1.2, Golf 1.4 122, 1.4 160, Passat 1.8 ) το ίδιο κάνουν στο ρελαντί (ζεστό), όπως το περιγράφεις. Δε νομίζω οτι φταίει κάποιο εξάρτημα (π.χ. πολλαπλασιαστής) και προσωπικά δεν θα ανησυχούσα.

Edited by PiNiOn
Link to comment
Share on other sites

Pechlis, αν σε βοηθάει, θα σου πω ότι όποιο TSI και αν έχω οδηγήσει (Polo 1.2, Golf 1.4 122, 1.4 160, Passat 1.8 ) το ίδιο κάνουν στο ρελαντί (ζεστό), όπως το περιγράφεις. Δε νομίζω οτι φταίει κάποιο εξάρτημα (π.χ. πολλαπλασιαστής) και προσωπικά δεν θα ανησυχούσα.

Σ ευχαριστω πολυ φίλε pinion αλλα και πάλι μου κάνει εντύπωση γιατί δεν το έκανε απ την αρχή και το κάνει τώρα μετά απο ένα χρόνο;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.