Jump to content
tsampikos gt

Νικελ Διακοπτησ Φωτων Σε Golf Gt Sport

Recommended Posts

γεια σε ολους...εχω ενα golf gt sport tsi toy 2008 και ειπα να το σκαλισω λιγο απο μεσα...αγορασα απο ebay.de ενα διακοπτη για τα φωτα,αυτον που ειναι με επενδυση αλουμινιου το μοχλουδακι...μ ηρθε λοιπον αλλα παρατηρησα οτι εχει μια σκαλα παραπανω..την auto...στον δικο μ διακοπτη αυτο δεν υπαρχει...τον εβαλα και δουλευει κανονικα αν εξαιρεσουμε οτι εξαιρει την τελευταια σκαλα που ειναι τα φωτα πορειας και μ αναβει τισ ψηρες στην θεση auto....και στην θεση για τισ ψηρεσ τα πορειασ....επισης στην θεση ayto που αναβουν οι ψηρες δεν μπορω να αναψω τα προβολακια....δεν το εψαξα και πολυ γ.....το πριν το παρω γιατι ελεγε το μοντελο του αυτοκινητου μου,μου περισευαν και τα λεφτα στο paypal :p...καποιος με το ιδιο θεμα?καποια λυση? προφανωσ ειναι για αλλη χωρα προελευσης ο συγκεκριμενοσ :p.....

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους...εχω ενα golf gt sport tsi toy 2008 και ειπα να το σκαλισω λιγο απο μεσα...αγορασα απο ebay.de ενα διακοπτη για τα φωτα,αυτον που ειναι με επενδυση αλουμινιου το μοχλουδακι...μ ηρθε λοιπον αλλα παρατηρησα οτι εχει μια σκαλα παραπανω..την auto...στον δικο μ διακοπτη αυτο δεν υπαρχει...τον εβαλα και δουλευει κανονικα αν εξαιρεσουμε οτι εξαιρει την τελευταια σκαλα που ειναι τα φωτα πορειας και μ αναβει τισ ψηρες στην θεση auto....και στην θεση για τισ ψηρεσ τα πορειασ....επισης στην θεση ayto που αναβουν οι ψηρες δεν μπορω να αναψω τα προβολακια....δεν το εψαξα και πολυ γ.....το πριν το παρω γιατι ελεγε το μοντελο του αυτοκινητου μου,μου περισευαν και τα λεφτα στο paypal :p...καποιος με το ιδιο θεμα?καποια λυση? προφανωσ ειναι για αλλη χωρα προελευσης ο συγκεκριμενοσ :p.....

Επρεπε να πάρεις διακόπτη χωρίς την ένδειξη auto.Δεν είναι θέμα χώρας προέλευσης.

Link to comment
Share on other sites

τι θελουμε για να δουλευει το auto?κοστιζει πολυ?

Εύκολα και φθηνά με την παρακάτω αγορά:

http://www.aliexpress.com/store/product/VW-GOLF-PASSAT-TIGUAN-AUTO-HEADLIGHTS/315636_551623677.html

Link to comment
Share on other sites

Εύκολα και φθηνά με την παρακάτω αγορά:

http://www.aliexpres..._551623677.html

αυτο φιλε ειναι ενα κιτ με αισθητηρα και διακοπτη για αυτοματο αναμα το φωτων στο σκοταδι???

Link to comment
Share on other sites

φιλε προφεσορ που θα μπει ο αισθητηρας ομως?καμια ιδεα????το εχεις βαλει? η τιμη ειναι και με το διακοπτη μαζι?

εχει και ενα σετακι για πορτες πραγματικα super τιμη που σε βαζει σε περιεργια!θα δουλευει το σετ για τις πορτες φως?

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητήρας μπαίνει αριστερά πάνω στο ταμπλώ.Δεν το έχω βάλει απλά κάπου αλλού ψάχνοντας είδα ότι είχε πιο αναλυτικές φωτογραφίες σχετικά με την εγκατάσταση.Το σετάκι για πόρτες δουλεύει λογικά.Γιατί όχι???ΟΕΜ είναι αφού η vw έχει εργοστάσιο στη Κίνα.

Το βρήκα αν και είναι στα κινέζικα οι φωτό δείχνουν λεπτομερώς την εγκατάσταση του σένσορα.

http://item.taobao.com/item.htm?id=8323138493&ref=http%3A%2F%2Fsearch8.taobao.com%2Fsearch%3Fq%3D%25C2%25F5%25CC%25DA%26commend%3Dall%26ssid%3Ds5-e%26pid%3Dmm_14507416_2297358_8935934%26p4p_str%3Dfp_midtop%253D10%2526firstpage_pushleft%253D0%2526lo1%253D0%2526lo2%253D0%2526nt%253D1%26cps%3Dyes%26from%3Dcompass%26cat%3D50069524%26navlog%3Dcompass-23-c-50069524&ali_trackid=2:mm_14507416_2297358_8935934,0:1334431317_4k2_2042686145

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

ξερεις κινεζικα?γλωσσα του μελλοντος τελικα!ευχαριστω πολυ! ποτε θα φτασεις 1.000.000?

:thumbsup:

Πράγματι τα κινέζικα θα διαδοθούν σημαντικά τα αμέσως επόμενα χρόνια!!!!

Όσο για τα χιλιόμετρα με τα αυτοκίνητα του group δεν βλέπω να τα ξεπερνάω τα 1.000.000 χλμ σύντομα έτσι που καταντήσαμε...... :cray:

Αν και συνολικά έχω ξεπεράσει τα 1.350.000 χλμ συνολικής οδήγησης. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

θα το παρω το συστηματακι!

μηπως ξερεις εχει mode 1 και mode 2 τι μπορει να ειναι επιλογες?

και 1 ρυθμιστη

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

θα το παρω το συστηματακι!

μηπως ξερεις εχει mode 1 και mode 2 τι μπορει να ειναι επιλογες?

και 1 ρυθμιστη

Για να δούμε λοιπόν.Καλή αγορά!!!

Απ΄οτι βλέπω έχει on-off και ρυθμιστή ευαισθησίας φωτός.Το άλλο δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε λοιπόν.Καλή αγορά!!!

Απ΄οτι βλέπω έχει on-off και ρυθμιστή ευαισθησίας φωτός.Το άλλο δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι.

φοβερο το κιτακι professor...ξερεις μηπως μπορω ομως να αγορασω μονο τον αισθητηρα?μιας που αγορασα τον διακοπτη ? :p

εψαξα σε ebay αλλα δεν βρηκα κατι...ουτε το συγκεκριμενο site πουλαει τον αισθητηρα μονο του!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σετακι.Δεν νομιζω να μπορεις να το αγορασεις ξεχωριστα.Πουλα τον διακοπτη που πηρες απο το εβαυ και εισαι πρωτος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέσα για group buy! Έχει καταλάβει κανείς αν στο πακέτο με τους διακόπτες παραθύρων περιλαμβάνεται και ο αισθητήρας για το αυτόματο άνοιγμα στα φώτα;

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο μια ερωτηση που εκανα στον τυπο μου ειπε οτι για 5 τεμαχια μας τα αφηνει 40 δολαρια και 20 δολαρια για μεταφορικα για ολα.

Στο ατομο θα βγει περιπου 36,50 ευρω + μεταφορικα με ελτα περιπου στα 1,50 με 2,00 ευρω...

τι λετε???

Link to comment
Share on other sites

Φίλε black1180 εγώ μέσα! Αν είναι εύκολο να πάρεις μια προσφορά διακόπτη φώτων auto και το πακέτο με διακόπτες παραθύρων (για 5πορτο),καθρέφτη, τάπα βενζίνης θα σου ήμουν ευγνώμον! Ευχαριστώ προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο μια ερωτηση που εκανα στον τυπο μου ειπε οτι για 5 τεμαχια μας τα αφηνει 40 δολαρια και 20 δολαρια για μεταφορικα για ολα.

Στο ατομο θα βγει περιπου 36,50 ευρω + μεταφορικα με ελτα περιπου στα 1,50 με 2,00 ευρω...

τι λετε???

παιδια οποιος ενδιαφερεται εχω κανει Group Boys και εμειναν αλλες 3 θεσεις θα περιμενω μεχρι την Τεταρτη 25/7/2012 οποιος θελει ας κανει γνωστη την συμετοχη του εκει...

Edited by black1180
Link to comment
Share on other sites

μια χαρουλα!

εαν θες φιλε κ εσυ πες το περιμενω ακομα ενα μελος.

και δεν λαμβανεις π.μ

Edited by black1180
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.