Jump to content
sodimitris

Μήπως Τελικα Μπορουμε Να Ανεβασουμε Αλογα Μονοι Μας?

Recommended Posts

σκεπτομενος λοιπον οτι οπως με το Vag com προγραμματιζουμε διαφορα στο αμαξι μας,τοτε γιατι να μην μπορουμε να κανουμε και το ανεβασμα των ιππων?ισως θελει και υπαρχει καπιο αλλο καλωδιο και software για τον προγραμματισμο αλλα γιατι να μην μπορουμε να το ανουμε μονοι μας???σκεπτομενος οτι τα tuning box που πουλανε στο εμποριο για τα tsi π.χ επεμβαινουν σε 3 διαφορετικουσ αισθητηρες στα αμαξια και λεω οτι ο καθε προγραμματιστης επεμβαινει εκει??και ΑΝ σκαναρουμε με το vag com ενα αμαξι που εχει ηδη προγραμμα και παρουμε τους κωδικες απο αυτο με το vag com και τους βαλουμε σε ενα απλο τοτε θα πετυχουμε κατι??????πιστευω πως καποιοι απο εδω γνωριζου και ισως εχουν ανεβασει αλογα μονοι τους....περιμενω απαντησεις!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

με 250 ευρω εβαλε το μελος @black1180 στον overload,αλλα το θεμα ειναι οτι θελω κατι που να βγαινει ανι θελω,αρα καταλιγω σε καπιο tuning box οπως της TMC το οποιο το παει στα 170 και οχι στα 200 οπως το αλλο προγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

Με τετοια κριση ....οι τιμες θα πεσουν κατα ΠΟΛΥ..........ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ... αυτοι που συνεχιζουν να ζητανε 600αρια για μερικα mb κωδικα εν μεσω τετοιας κρισης...συντομα θα εχουν προβλημα .Απο 250 ευρω λοιπον οταν υπαρχουν λυσεις ...αξιοπιστες και δοκιμασμενες καλυτερα να πας προς αυτες... κανε ερευνα αγορας και επελεξε αυτο που σου ταιριαζει.

Link to comment
Share on other sites

600 προ κρισης....τωρα μην δωσεις πανω απο 400 ειναι και αμαρτια,δεν τα βρισκουμε και στο δρομο...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω καταληξει οτι θα βαλω κατι μπου μπαινει και βγαινει οποτε θελω εγω,αρα....καποιο επωνυμο tuning box

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια,αν καταλαβα καλα...εδω στην Πατρα μου ζητανε 400 ευρω να παει το αμαξι μου (gt tsi 140 hp) απο 140 hp στα 205,το παλικαρι που αναφερεις φιλε sodmitris εβαλε το ιδιο με 250 ευρω??? (με overload) και κατι αλλο,οταν εγκατασταθει αυτο το προγραμμα απλη βενζινη θα καιει???

Edited by stam911
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια,αν καταλαβα καλα...εδω στην Πατρα μου ζητανε 400 ευρω να παει το αμαξι μου (gt tsi 140 hp) απο 140 hp στα 205,το παλικαρι που αναφερεις φιλε sodmitris εβαλε το ιδιο με 250 ευρω??? (με overload) και κατι αλλο,οταν εγκατασταθει αυτο το προγραμμα απλη βενζινη θα καιει???

Καλά,65 άλογα με ένα πρόγραμμα δεν παίρνει που να το λιβανίζουν 10 καλόγριες όλο το βράδυ.

Οταν βάλεις το πρόγραμμα πρέπει να επιλέξεις αν θες για 95άρα η για 100στάρα(ποιο δυνατό).

Κολλητός μου στην overload το πάσχα κοντά έβαλε με 290 ευρουλάκια.

Link to comment
Share on other sites

θα με κανετε να ανεβω αθηνα μου φαινεται..μιλαμε για τρελη διαφορα, και την βενζινη μου να πω οτι χαλασα πιο φθηνα θα μου ερθει, μετα χρειαζομαι κατι παραπανω π.χ εξατμιση φιλτρο αερα ?ευχαριστω για την αμεση απαντηση φιλος.

Link to comment
Share on other sites

Καλά,65 άλογα με ένα πρόγραμμα δεν παίρνει που να το λιβανίζουν 10 καλόγριες όλο το βράδυ.

Οταν βάλεις το πρόγραμμα πρέπει να επιλέξεις αν θες για 95άρα η για 100στάρα(ποιο δυνατό).

Κολλητός μου στην overload το πάσχα κοντά έβαλε με 290 ευρουλάκια.

10 καλόγριες λέει χαχαχα τι *μη επιτρεπόμενη λέξη*

Link to comment
Share on other sites

για ποσα λευτα μιλαμε πανω κατω φιλε passatouko ?

και οταν λεμε φιλτρο αερα εννουμε αυτο http://viewitem.eim.ebay.gr/Volkswagen-Golf-Mk5-2007-14-TSI-KN-Air-Filter-Element-332865/200779903030/item ???

η αυτο http://viewitem.eim.ebay.gr/Volkswagen-Golf-Mk5-2007-14-TSI-KN-57i-Air-Filter-Induction-Kit--5706181/200816946234/item

συγνωμη για τις πολυ ασχετες ερωτησεις αλλα ειμαι νεος στο αθλημα..

Link to comment
Share on other sites

για ποσα λευτα μιλαμε πανω κατω φιλε passatouko ?

Ένα φιλτράκι δεν νομίζω οτι χρειάζεσαι πάνω απο 100 ευρώ.

Τώρα απο εξάτμιση,μπορείς να βάλεις miltek με 1500 ευρώ,μπορείς να βάλεις χειροποιήτη,με τα μισα λεφτα,επιλογή δική σου.

Φίλος σε cupra dsg έβαλε intercooler της superchaged με 350 ευρώ(+-20)....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.