Jump to content
passatfsi

Προβλημα Με Αισθητηρες Παρκαρισματος

Recommended Posts

ρε παιδια οταν βαζω οπισθεν ακουγεται το μπιπ μπιπ το γνωστο για το παρκαρισμα αν δεν βρισκει εμποδιο το κανει αυτο εμενα εχει κολησει και κανει ενα συνεχομενο μπιιιιιιπ σαν να ειναι πολυ κοντα στο αντεικειμενο τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν βαζω οπισθεν ακουγεται το μπιπ μπιπ το γνωστο για το παρκαρισμα αν δεν βρισκει εμποδιο το κανει αυτο εμενα εχει κολησει και κανει ενα συνεχομενο μπιιιιιιπ σαν να ειναι πολυ κοντα στο αντεικειμενο τι να κανω

Το χε πάθει και μένα, έχει χαλάσει ένας αισθητήρας, για να βρεις ποιός βάλε όπισθεν και αποσύνδεέ τους έναν έναν μέχρι να σταματήσει, πάρε έναν καινούργιο και αντικατέστησέ τον ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εμένα μου τον άλλαξαν τζάμπα στην αντιπροσωπεία γιατί χάλασε την 1η βδομάδα :Ρ και τους έβρισα και μου ζήταγαν και συγγνώμη :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα πόσο κάνει, δεν πρέπει να ναι και πολύ ακριβώς πάντως γιατι 4 αισθητήρες με καλωδίωση και μπιπερ κάνουν 80-100 νομίζω οπότε πόσο να κάνει 10-15 κάπου εκεί :/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω αισθητηρες εργοστασιακους και το προβλημα αυτο το εχω αντιμετωπισει δυο φορες και το εχω φτιαξει μονος μου. Το προβλημα το εχω εντωπισει παντοτε στους πισω αισθητηρες γιατι οι μπροστα ειναι χρωμιομενοι. Αν παρατηρησετε τους πισω αισθητηρες θα δειτε το χρωμα τους να ειναι φουσκομενο σκασμενο και αν βαλετε κοντα το αυτι σας εχοντας ενεργοποιησει τους αισθητηρες με σβηστη την μηχανη θα ακουσετε ενα πολυ ψιλο θορυβο επαναλαμβανομενο σαν να εχει διαροη ρευματος κατι σαν σπινθηρισμος.

Αν συμβαινουν αυτα τοτε ο αισθητηρας εχει παρει νερο, υγρασια και εχει πιασει αλατα αναμεσα απο το χρωμα και το μεταλικο μερος του. Το κενο αυτο ο αισθητηρας το καταλαβαινει ως μια κοντινη αποσταση και εχει αυτον τον συνεχη ηχο. Αφαιρεστε λοιπον το χρωμα με κατι αιχμηρο και με προσοχη και επειτα τριψετε με ενα ψιλο γιαλοχαρτο τον αισθητηρα. Βαψτε το με λιγο χρωμα και ειστε οκ. Γνωμη δικια μου ειναι αν μπειτε σε αυτην την διαδικασια να τους φτιαξετε ολους, μιση ωριτσα δουλεια ειναι. Καλη επυτιχια.

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να το παω σε ενα εδικο :logik: παντως ευχαριστω μου ακουγεται λιγο πολυπλοκο και να μην χαλασω τιποτα θα το παω

Edited by passatfsii
Link to comment
Share on other sites

και εμενα μαυρο ειναι το αυτοκινητο και ειναι οντως βαμενοι, και δεν προκειται να χαλασετε τιποτα μην φοβαστε.Τωρα αν σας το αλλαξουνε χωρις εξοδα καλως, αν ειναι να βαλετε το χερι στην τσεπη νομιζω αξιζει η προσπαθεια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχε συμβεί αυτό έβαλα το χέρι μου σε έναν ένα για να δω ποτέ θα σταματήσει να το κάνει (κάποιος ήταν μέσα και είχε r) όταν βρήκα πιο κολλαγε τον έβγαλα τον καθάρισα και έφτιαξε το λέω για οπίων του συμβεί μην τρέχει για να το φτιάξει άμεσος αλλά να τους καθαρίσει.

Edited by msdx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.