Jump to content

Recommended Posts

Αν και δεν το έχω ποια στα χέρια μου, πέρασα μαζί του 18 ολόκληρα χρόνια από το 1990 που τα αγόρασα καινούργιο με φιμε και οροφή σαν έξτρα εξοπλισμό και με τον (θηριώδη) κινητήρα των 1050 cc.

Το έκανα βέβαια μετατροπή σε 1,8 16v με χταπόδι supersprint και ολόσωμη inox εξάτμιση μέχρι πίσω και

εγκέφαλο Holz (κορυφή για τότε).

Απολαύστε:

00431k.jpg

04442.jpg

pict00162.jpg

01281i.jpg

Edited by rivol
Link to comment
Share on other sites

Από βλακεία το έδωσα, είχε μόνο 160000 ΚΜ ήταν δηλωμένο 1800 μη καταλυτικό και με αυτούς τους φόρους που έλεγαν ότι θα βάλουν τότε (2008) στα παλιάς τεχνολογίας φοβήθηκα και το έστειλα τσάμπα (2000 €).

Link to comment
Share on other sites

Από βλακεία το έδωσα, είχε μόνο 160000 ΚΜ ήταν δηλωμένο 1800 μη καταλυτικό και με αυτούς τους φόρους που έλεγαν ότι θα βάλουν τότε (2008) στα παλιάς τεχνολογίας φοβήθηκα και το έστειλα τσάμπα (2000 €).

Πωωωωω , δεν το πιστεύω :(

Link to comment
Share on other sites

κουκλα ρε αλεξη!!!!!οραιο ποστ να βαζουμε τα παλια μας VW για οσους ειχαμε να κανω την αρχη?????

VW GOLF 4 1.6 (25 YEARS ΕΚΔΟΣΗ)

στο οποιο ειχα ριξει μπολικα λεφτα και ειχα φερει τρομπετο 1,8τ αλλα δεν εγινε η μετατροπη λογο οτι το ειδε καπιος τυχαια και το καψουρευτικε και εψαξε με βρικε και μου το πληρωσε σε παρα μα παρα πολυ καλο ποσο λογο καψουρας!!και ειλικρινα ηταν σε κατασταη "καινουριου"

μετα βεβαια πουληθηκε και το τρομπετο..

14022010009w.jpg

μετα προχωρησα σε VW GOLF 5 1.6 FSI TRENDLINE με ψιλο μετατροπες-βελτιοσεις οπως ζαντολαστιχα,αναρτηση,μουρη GTI, rcd 310 και κατι αλλα ψιλα που δε θυμαμαι...αυτο το κρατησα 9 μηνες..

24012011468.jpg

και τωρα κατοχος VW GOLF 5 TSI 140..δε λεω ποσα και τι εχω ριξει γιατι δεν εχω διπλα μου μαντηλι να κλαψω!!

img0111ip.jpg

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

Φιλε rivol και εγω την ιδια χαζομαρα εκανα το 2008,ειχα ενα γνησιο G60 αστερι και με φοβησαν με τους φορους και το σκοτωσα λογω του οτι ειχα και ενα Corrado.

Ωραια ιδεα να καναμε παρουσιαση τα παλια μας VW!εχω αρκετο υλικο...

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνουμε ρε παιδιά !!!!!!

Να ζούμε να τα θυμόμαστε !!!!!!!

@sodimitris

Ρε Δημήτρη, όλο καψούρα για οροφή έχεις και κανένα από τα παλιά σου δεν είχε οροφή !!!!

Τι θα γίνει με την πάρτη σου :no: :no: :no:

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είσαι :hairy:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το έχω ποια στα χέρια μου, πέρασα μαζί του 18 ολόκληρα χρόνια από το 1990 που τα αγόρασα καινούργιο με φιμε και οροφή σαν έξτρα εξοπλισμό και με τον (θηριώδη) κινητήρα των 1050 cc.

Το έκανα βέβαια μετατροπή σε 1,8 16v με χταπόδι supersprint και ολόσωμη inox εξάτμιση μέχρι πίσω και

εγκέφαλο Holz (κορυφή για τότε).

Απολαύστε:

00431k.jpg

04442.jpg

pict00162.jpg

01281i.jpg

file mou to aftokinito afto to exi filos mou etsi akrivos opos to edoses den exi piraxti tipota apla ine ligo pio taleporimeno apo ta xronia ke akoma g@mi ke derni ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest golf mk1 4motion

παιδια μηπως εχει κανεις κανα τετραπεταλουδο για golf 2 16v σε καλη κατασταση?Ευχαριστω εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

file mou to aftokinito afto to exi filos mou etsi akrivos opos to edoses den exi piraxti tipota apla ine ligo pio taleporimeno apo ta xronia ke akoma g@mi ke derni ;)

Ελα ρε φίλε σοβαρά ??? Πολύ χαίρομαι, ήταν και γαμώ τα αυτοκίνητα, ελπίζω να το χαίρεται για πολλά χρόνια ακόμα και να το προσέχει όπως εγώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.