Jump to content
sodimitris

Νεα Ηχεια Στο Golf 5

Recommended Posts

Ευχαριστώ Νίκο. Το αυτοκίνητο μου φοράει τα μαμά ηχεία 3 δρόμων, υπάρχει κάποιο αντίστοιχο 3 δρόμων γύρω στα 200 € Για αρχή θα τα παίξω χωρίς ενισχυτή μόνο με την προενίσχυση της μονάδας που έχω (ANS 610 4 X 60 Watt). Δεν ψάχνω κάτι κραυγαλέο απλά κάτι ποιοτικά καλύτερο από τα μαμά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Νίκο. Το αυτοκίνητο μου φοράει τα μαμά ηχεία 3 δρόμων, υπάρχει κάποιο αντίστοιχο 3 δρόμων γύρω στα 200 € Για αρχή θα τα παίξω χωρίς ενισχυτή μόνο με την προενίσχυση της μονάδας που έχω (ANS 610 4 X 60 Watt). Δεν ψάχνω κάτι κραυγαλέο απλά κάτι ποιοτικά καλύτερο από τα μαμά.

 

Για αυτο μην εισαι και πολυ σιγουρος

 

Bαλε ενα απο τα 200αρια, 3δρομα ειναι και χωρίς μετατροπές, μια χαρα θα παιξουν με τα 60w

Link to comment
Share on other sites

αλεξη εγω με σιγουρια θα σου πω πως τεριαζει στο μεσαιο τα hertz και επεισης αυτα που εβαλες παραπανω ειναι για golf 5..ara..

Πήρα τηλέφωνο σήμερα για τα Fokal 165A3 να δω αν υπήρχαν ετοιμοπαράδοτα και εκεί μου είπαν ότι το μεσαίο πιθανόν να μην μπαίνει λόγω βάθους. πάντως έχω δει και στο ebay που τα πουλάνε για GOLF 5 εδώ: http://www.ebay.co.uk/itm/FOCAL-ACCESS-165-A3-3-WAY-COMPONENT-SPEAKERS-GOLF-MK5-/160780758421?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item256f47ad95

Για αυτό μην είσαι και πολύ σίγουρος

 

 

Νίκο, σίγουρα έχει τριών δρόμων διαιρούμενα πάνω, τα έχω δει με τα μάτια μου.

Link to comment
Share on other sites

εγω μια ερωτηση που ειχα κανει σε καπιον που ασχολειτο μου ειχε πει οτι κανει,εγς με σιγουρια σοθ λεω κανουν τα hertz αλλα ειναι πιο "βαρυ" ηχειο και απαιτει ανυσχητη για σωστη αποδωση.και μην βασιζεσαι ουτε καν στο 4Χ60  που λεει ο κινεζος,για βαλε μια πηγη απλη με 4Χ45 αλλα επονυμη να δεισ διαφορα..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον πωλητή στο ebay για τα Focal 165 A3 και μου επιβεβαίωσε ότι θέλει μετατροπή στην πόρτα για να μπει το midrange.

 

Τα Focal 165 VR3 μπαίνουν όπως είναι αλλά θέλουν ενισχυτή.

Link to comment
Share on other sites

Πρίν απο ένα χρόνο έβαλα 4  Focal 165VB με το μαμά RCD510 σε Passat και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τον ήχο.

Με την καλή ευαισθησια (93db) που έχουν παίζουν και αρκετά δυνατά με τα λίγα watt του RCD.

 

http://www.focal-america.com/wp-content/uploads/2010/09/165VB.pdf

 

https://lh4.googleusercontent.com/-O8jfo4ORV30/T2Yzu9Psv4I/AAAAAAAAG-w/EbNwue6exQ0/w958-h539-no/P1110215.JPG

Edited by Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα τα Eton UG VW-GOLF 5-FOV Τα βρήκα ελαφρώς μεταχειρισμένα στα μισά λεφτά.

dsc03320n.jpg
 

και εδώ το μαμά midrange που είχε επάνω.

dsc03321vs.jpg
dsc03323tz.jpg
 

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δηλαδή τσίμπησες την αγγελία στο *μη επιτρεπόμενο @ URL*; Πες εντυπώσεις από ποιότητα...

Ναι εγώ τα πήρα και εκεί που έλεγα ότι τελικά δεν θα αλλάξω ηχεία, έπεσα επάνω στην αγγελία. Παίζουν πολύ ωραία και καθαρά (σε σχέση με τα μαμά) αν και προς το παρόν δεν έχω βάλει ενισχυτή.

 

Αν είναι πάντως  να τα πληρώσει κάποιος 300 € που κάνουν καινούργια δεν νομίζω ότι αξίζουν τα λεφτά τους μπορεί βέβαια με ενισχυτή να μεταμορφώνονται, ξέρω εγώ ;

Edited by rivol
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.