Jump to content
meandros

Ρελαντι 600 Στροφες

Recommended Posts

καλησπερα εκτος απο το προβλημα με την καταναλωση που εχω θεσει σε αλλο ποστ παρατηρησα οτι και το ρελαντι ειναι μετα βιας 600 στροφες.απο οτι θυμαμαι παλιοτερα ηταν μινιμουμ 800.αυτο ειναι προβλημα για το αυτοκινητο?(golf mk5 tsi 140)

Link to comment
Share on other sites

το ρελαντι στο δικό μου είναι γύρω στις 700 στροφες και λίγο ποιο κάτω μόλις ζεσταθεί TSI 140

Link to comment
Share on other sites

και μένα σε golf 6 έτσι είναι και μάλιστα νιώθω ένα τρέμουλο όταν είναι στο ρελαντί! Να ανυσηχώ ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι.

φίλε εσύ που έχεις το ίδιο με εμένα έχεις και εσύ τρέμουλο? Γιατί ακούω και την μηχανή σαν να έχει αρρυθμίες.. Δλδ δεν δουλέυει στην πένα και νομίζω ότι φταίει το χαμηλό ρελαντί!

Link to comment
Share on other sites

μηπως σου εχει "πεσει" η βελονα του στροφομετρου ? η το αντιλαμβανεσαι οτι ειναι χαμηλες τρεμει το αμαξι?

παει να σβησει?

XAXAxaXAXA Λες να βρηκε εμποδιο κ να φρακαρε στις 600 στροφες;

Link to comment
Share on other sites

Ωραια.. Τοτε μια πιθανη λυση θα ηταν να κοιτουσε λιγακι την πεταλουδα ο φιλος μας, αν επιασε μακα. Κι αν δεν ειναι αυτο, τοτε οπως προανεφεραν και οι υπολοιποι, πιθανον να μην ειναι τιποτα απο τη στιγμη που δουλευει ηπια και δεν τρεμει... Αναλογως του μειγματος και του τι ζηταει ακομη και στο ρελαντι, ο εγκεφαλος διορθωνει τις στροφες.. Δεν ειναι δηλαδη καθολου παραξενο αυτο το γεγονος...

Link to comment
Share on other sites

Ωραια.. Τοτε μια πιθανη λυση θα ηταν να κοιτουσε λιγακι την πεταλουδα ο φιλος μας, αν επιασε μακα. Κι αν δεν ειναι αυτο, τοτε οπως προανεφεραν και οι υπολοιποι, πιθανον να μην ειναι τιποτα απο τη στιγμη που δουλευει ηπια και δεν τρεμει... Αναλογως του μειγματος και του τι ζηταει ακομη και στο ρελαντι, ο εγκεφαλος διορθωνει τις στροφες.. Δεν ειναι δηλαδη καθολου παραξενο αυτο το γεγονος...

Το δικό μου που τρέμει δηλαδη και φαινεται σαν να κλοτσάει η μηχανή είναι πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Ποσα χιλιομετρα εχεις; Το τρεμοπαιγμα της μηχανης φιλε μου μπορει να ειναι απο πολλους παραγοντες.. Ειτε πεταλουδα οπως ειπα πιο πανω, ειτε βαση μηχανης, ειτε μπουζι, πολλαπλιαστης κλπ κλπ Δε μπορω να ξερω τι εχει το αυτοκινητο σου, αλλα στη θεση σου θα τα κοιτουσα ολα αυτα για να λυσω τις οποιες αποριες μου..

Link to comment
Share on other sites

Ποσα χιλιομετρα εχεις; Το τρεμοπαιγμα της μηχανης φιλε μου μπορει να ειναι απο πολλους παραγοντες.. Ειτε πεταλουδα οπως ειπα πιο πανω, ειτε βαση μηχανης, ειτε μπουζι, πολλαπλιαστης κλπ κλπ Δε μπορω να ξερω τι εχει το αυτοκινητο σου, αλλα στη θεση σου θα τα κοιτουσα ολα αυτα για να λυσω τις οποιες αποριες μου..

11000 ειμαι.. τι να σου πω θα το κοιτάξω αν και από πλάκα το ξεκίνησα μιας και το θεωρώ φυσιολογικό το θέμα ...

Link to comment
Share on other sites

τίποτα είμαι μαμά!Υπάρχει περίπτωση να είναι από βενζίνη ? Γιατί ψυλλιάζομαι την βενζίνη μιας και εδώ δεν έχουμε και καλούς βενζινάδες.

Link to comment
Share on other sites

Α γεια σου.. Βαλε κ ενα προγραμμα τωρα να εκμεταλευσαι καλυτερα την κατοσταρα κ εισαι αρχοντας :D

Στο ρελαντι μια φορα ανα 5-10 δευτερολεπτα κανει ενα πολυ πολυ χλρο γντουπ π το αντιλαμβανομαι μονο εγω κ ο εαυτος μου..

Δν ειναι τιποτα μην μασας.. 3 χρονια κατοσταρα με προγραμμα κ εχω απο την 1η μερα αυτο το τρεμουλο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.