Jump to content

Recommended Posts

φιλε μου περαστικα και ευχομαι να μην ειναι κατι σοβαρο.

επειδη το εχεις ξαναπει αν δεν κανω λαθος θειος σου ειναι ο μαικον...?

αν ειναι ετσι εχουμε ενα κοινο γνωστο...

φανταζομαι δεν εισαι ο Μπακης...?

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ρε beckman  με τον  Θείο   McQueen !!  

 

post-19875-0-26703000-1361304030_thumb.j

 

θα μας τρελάνεις !!    :crazy:  :crazy:

 

κλαίω  :hyper:  :hyper:

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

τελικα ποσα αλογα ειναι το πολο?

προτίνω να πατήσετε μια στάση και μια ρεπρίζ και να βάλετε βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

141 hτανε τοτε γτ εχανε η σκαστρα μου η forge που εβαλα 0.3 bar..και εδω και τοσο καιρο που την εχω βγαλει πιστευω επειδη το εψαξα πολυ ποσο μπορει να ειναι το 0.1 bar se αλογα ισοδυναμει με 3 αλογα ..οποτε ειμαι γυρω στα 150 τωρα..φυσικα και εχω δει αρκετη διαφορα απο πριν με τωρα :-)

Link to comment
Share on other sites

141 hτανε τοτε γτ εχανε η σκαστρα μου η forge που εβαλα 0.3 bar..και εδω και τοσο καιρο που την εχω βγαλει πιστευω επειδη το εψαξα πολυ ποσο μπορει να ειναι το 0.1 bar se αλογα ισοδυναμει με 3 αλογα ..οποτε ειμαι γυρω στα 150 τωρα..φυσικα και εχω δει αρκετη διαφορα απο πριν με τωρα :-)

χμμ golf 1.4 122 με προγράμμα το κόντραρεις;
Link to comment
Share on other sites

φιλε μπεκαμ να πω και εγω κατι χωρις να με παρεξηγησεις .το αμαξι σου οντως μπορει να εχει 27 κιλα ροπη οπως λες και 150 αλογα αλλα το 0,1 =3 αλόγα ειναι λιγο μπακαλιστικο για να το πιστεψω γιατι παιζουν πολλα ρολο στο προγραμματισμο  με αποτελεσμα μονο ενα 0,3 συν δεν μπορει απο μονο του να κανει τη διαφορα εαν δεν υπαρξει σωστος προγραμματισμος .απο εκει και περα οταν λες κρατας 0,3 επανω δηλαδη ποσο πιεση ειχες στις 6500 χιλ στροφες και ποσο εχεις τωρα ?π,χ ειχες 0,65 και τωρα εχει 0,95?γιατι απο οτι ξερω το τουρμπο που φορας ειναι πολυ παιδικο γιαυτο σε ρωταω απο περιεργεια και μονο οχι τιποτα αλλο.επισης εφοσον ασχολησε με το αθλημα δεν ανεβαζεις και κανενα λογκ να δουμε πιεσεις απο το καναλι 115 εαν σου ειναι ευκολο.και κατι τελευταιο που αφορα τη ροπη παιδια εαν δειτε καλα τη δυναμομετρηση η ροπη που κανει το πικ ειναι απο τις 2800 εως και τις 3100  οπου στα ενδιαμεσα να πεφτει λιγο η ροπη και να κανει κυλια χωρις να μπορει να τραπεζωσει εστω και γιαυτες τις λιγες στροφες ,οσο πιο μικρο τουρμπο εχουμε τοσο πιο πολυ μπορει να υπερστροφαρει στα χαμηλα αρα τα 27 κιλα ροπης που λεει ο μπεκαμ δεν ειναι η πραγματικη ροπη απλα ενα πικ τις ροπης το θεμα ειναι το τι μπορει να τραπεζωσει στη ροπη  και οχι απλα ενα πικ αυτο το πικ γινετε λογο μικρου τουρμπο .

Edited by tasossline t
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγω τα 27 κιλα αν δεν είναι τραπέζι δεν λένε κάτι . Θα ήθελα να δω πάτημα με 1.4 122 Αρι με προγραμμα ή με 1.4 160 Αρι μαμα . Προσφερομαι

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

το θεμα δεν ειναι στο βολαν αλλα στο δρομο τι βγαζει.....και συν τοις αλλοις ενα πικ κανει στα 27 και μετα πεεεεεεφτει....αν μιλαγαμε για δυναμομετρησεις και μονο ναι εισαι ο καλητερος αλλα δεν ειναι εκει η ουσια νομιζω...

Edited by Giannis307
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ευχαριστημενος παιδια ειναι ολα τελεια αυτο μετραει με ασφαλεια βεβαια μη κλαιμε κανενα αμαξι!το ποσο γρηγορο ομως ειναι φαινεται με νουμερα 0-100 κοντρεσ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει για πλακα και τους 2 :whistling::D

 

βασικα ειμαι περιεργος να δω αυτα τα 27 κιλα ροπη.

επειδη οταν ημουν 115 αλογα ειχα ανοιξει με tsi φιλτρο,προγραμμα overload περιπου 135 αλογα....

Edited by mpoukou22
Link to comment
Share on other sites

σημερα βρεθηκα με τον nikoskalithea ειναι ωρα να αρχησει και ενα καλο project την παραπανω βδομαδα για το αμαξι μου..ευχαριστω πολυ νικο για τα πραγματα :)

Link to comment
Share on other sites

...για σωστη δουλεια με μαμα ηχοσυστημα θες κατι σαν ενισχυτη που μπαινει κατω απο το καθισμα με διαφορες ρυθμισεις επεξεργαστης νομιζω λεγεται!αλλιως δεν αξιζει φιλε κατσε να βρω photo και μαρκα

Link to comment
Share on other sites

τα εχουμε σχεδιασει ολα φιλε μου playmaker το πως θα τα κανουμε μην αγχονεσαι καθολου ρε συ :-)))



Mπέκαμ πάτα με mpoukou ρε.

 

Ποντάρω mpoukou 2-3 αμάξια μπροστά ΧΑΛΑΡΑ.

 

Έλα να πέφτουν τα στοιχήματα

ειπα τον λογω που δεν ανοιγω εδω στην αθηνα ποτε μου κοντρες τοσσα χρονια ..αν θελεις το σεβεσαι φιλε.. ευχαριστω :-)



...για σωστη δουλεια με μαμα ηχοσυστημα θες κατι σαν ενισχυτη που μπαινει κατω απο το καθισμα με διαφορες ρυθμισεις επεξεργαστης νομιζω λεγεται!αλλιως δεν αξιζει φιλε κατσε να βρω photo και μαρκα

το ενα ειναι αυτο που μου δωσε το παιδι 

http://www.ebay.com/itm/PAC-SOEM-4-CAR-AUDIO-STEREO-4-CHANNEL-LINE-OUTPUT-CONVERTER-REMOTE-AMP-TURN-ON-/370665957664?pt=US_Adapters&hash=item564d69a920

 

και το αλλο ειναι ο ανταπτορας για να συνδεσω ενισχυτη :-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.