Jump to content

Recommended Posts

είναι η ίδια απότι λένε πιο πάνω τα παιδιά... απλα στα 1.4cc δουλευει μαμα over 0.65 ενώ στα 1.2cc φτάνει over στα 1.2 

Δεν ειναι ιδια.Τα 1.2 εχουν ihi,ενω τα 1.4 εχουν mitsubishi.

Link to comment
Share on other sites

μην πιστευεις φιλε μου δεν πειραζει ..τοση ροπη εχω .....δεν ειμαι φιδι και προσεχε πως μιλας ενταξει ..αν δεν σου αρεσει η παρουσιαση μου μην γραφεις δεν ειμαι ζητιανος για να ζηταω γνωμες δοξα το θεο μηχανικος ειμαι και εχω αρκετη εμπειρια .. 150 αλογα εβγαλε με 27 κιλα ροπη ακριβως

Τη ροπή στη βγάζει πλατώ; Δηλαδή, είναι σχετικά σταθερή σε μεγάλο εύρος στροφών;

 

Το Polo δεν το έχω δυναμομετρήσει, αλλά στο C200 που έβγαλε 205 άλογα, η ροπή έφτασε τα 26 αλλά για πολύ λίγο. Στο μεγάλο εύρος που είχε ισχύ ήταν από 22-24 κιλά.

 

Το μερκ βέβαια έχει κομπρέσσορα, όχι τούρμπο, σαν αίσθηση όμως μου φαίνεται ότι το πολάκι (μαμά) δεν έχει ρόση ροπή ψηλά....Μέχρι τις 4000 ότι γίνει και μετά κάθεται....

Link to comment
Share on other sites

φιλε παιρνουν τα κομπρεσερετα προγρμμα?για πες αξιζει?

Γενικά παίρνουν. Τα περιθώρια βελτίωσης είναι πολύ μικρότερα από τα τούρμπο όμως.

 

Ο κομπρέσσορας όσο πιο γρήγορα περιστρέφεται τόσο αυξάνει η πίεση και η ισχύς. Γι αυτό αλλάζουμε την τροχαλία και περιστρέφεται πιο γρήγορα.

 

Από ένα σημείο και πέρα ο μαμά εγκέφαλος δεν έχει σημεία στο χάρτη για να δώσει καύσιμο και το μίγμα ξεραίνεται.

 

Εκεί χρειάζεται το πρόγραμμα, να στείλει παραπάνω μίγμα.

 

Εκτός αυτού όμως, ο κομπρέσσορας όσο στροφάρει τρώει άλογα. Στο δικό μου φτάνει να τρώει 35 -40 άλογα, οπότε από ένα σημείο και πάνω δεν παίρνεις τίποτε, εκτός από ζημιές.

 

Στο 1800άρι μοτέρ, τα μαμά 167 άλογα φτάνουν τα 205 εύκολα, και τα 225 με μαγικά.

 

Αυτά με τα μαμίσια 184 σαν το δικό μου, φτάνουν τα 205 πανεύκολα με 100άρα βενζίνη, από εκεί και πάνω όμως δεν....

 

Τα λεφτά που θες για να ανεβάσεις 20-30 άλογα είναι δυστυχώς πολλά γι αυτό μετράμε καρότσες από τα VAG Group.

Link to comment
Share on other sites

beckman καταρχην πολυ ωραιο το εργαλειο σου.

θειος ειναι το παληκαρι που εχει την maikon?

βασικα βλεπω οτι εχει βγαλει πολυ καλα αποτελεσματα.158 αλογα και 27 κιλα ροπης αν ισχυουν πρεπει να πηγαινει πολυ καλα.

αν δεν εχεις προβλημα θελω να κανουμε ενα ανοιγματακι.τελειως φιλικα και για τον χαβαλε μας.

παταω ακομα και απο 2ες για να δεις οτι δεν με ενδιαφερει!

ενα πολακι 146 αλογα με το ζορι 16 κιλα ροπη

Edited by mpoukou22
Link to comment
Share on other sites

1.4 δεν ειναι αυτο?

Χμ ενδιαφερον προταση ακουγετε.... :)

 

16αρη ειναι.

απο κιλα ειμαι πανω κατω τα ιδια.

αν περναει ευκολα τα seat 1.8 turbo μπορει να ειναι ακετα μπροστα απο μενα αλλα εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει,την πλακα μου κανω!

Link to comment
Share on other sites

beckam καταρχην πολυ ωραιο το εργαλειο σου.

θειος ειναι το παληκαρι που εχει την maikon?

βασικα βλεπω οτι εχει βγαλει πολυ καλα αποτελεσματα.158 αλογα και 27 κιλα ροπης αν ισχυουν πρεπει να πηγαινει πολυ καλα.

αν δεν εχεις προβλημα θελω να κανουμε ενα ανοιγματακι.τελειως φιλικα και για τον χαβαλε μας.

παταω ακομα και απο 2ες για να δεις οτι δεν με ενδιαφερει!

ενα πολακι 146 αλογα με το ζορι 16 κιλα ροπη

 

maikon? maikon = εύκολα άλογα λογικό το 158 + 27   σε maha η τατ  ουτε καν τέτοιο νούμερο

Edited by alex-g
Link to comment
Share on other sites

beckman ?

υποσχεθηκες το dyno απ τ αμάξι σου σχετικά με τα αλογα και την ροπή που αναφέρεις.

αναμένουμε με αγωνία !

Link to comment
Share on other sites

Αυτο π εχει σημασία πάντως δεν ειναι τ νούμερα αλλα να σε εσυ ευχαριστημένος απο το άμαχοι σου !οσο για τα μη καταλυτικά στο τσάκ είμαι να αρχίσω να καρφωνω οποίο βλέπω γιατι ειναι μεγάλη απειλή για την υγεία σε μια εποχή που ο καρκίνος τσακθζει κ όλο αυτο για λίγα άλογα ;αυτο παει να πει έλλειψη παιδείας και ανθρωπιάς

Αυτο π εχει σημασία πάντως δεν ειναι τ νούμερα αλλα να σε εσυ ευχαριστημένος απο το άμαχοι σου !οσο για τα μη καταλυτικά στο τσάκ είμαι να αρχίσω να καρφωνω οποίο βλέπω γιατι ειναι μεγάλη απειλή για την υγεία σε μια εποχή που ο καρκίνος τσακθζει κ όλο αυτο για λίγα άλογα ;αυτο παει να πει έλλειψη παιδείας και ανθρωπιάς

Link to comment
Share on other sites


 

Οχι ο beckman και καλος ανθρωπος...... :)

Αφου γραφει στην υπογραφη του οτι εχει αλλαξει μονο τελικο για περισσοτερο βρουμ βρουμ.....

 

 

 αχχ  αυτα τα ποντικι τα χρώματα 

 

Αυτο π εχει σημασία πάντως δεν ειναι τ νούμερα αλλα να σε εσυ ευχαριστημένος απο το άμαχοι σου !οσο για τα μη καταλυτικά στο τσάκ είμαι να αρχίσω να καρφωνω οποίο βλέπω γιατι ειναι μεγάλη απειλή για την υγεία σε μια εποχή που ο καρκίνος τσακθζει κ όλο αυτο για λίγα άλογα ;αυτο παει να πει έλλειψη παιδείας και ανθρωπιάς

 

 

+1  επισης το εργο το γνωρίζουμε τι νούμερα περνει κανεις χωρισ καταλύτη σε turbata 

Edited by alex-g
Link to comment
Share on other sites

ο playmaker  άρχισε να γράφει Normal  πράγματα.. χμμμ....κάτι περίεργο συμβαίνει..

και δεν ρωτάει....χμμ...  μήπως ανέβασε πυρετό ???  <_<

Link to comment
Share on other sites

οριστε παιδια η δυναμομετρηση του αμαξιου μου οταν μπηκε το προγραμμα 

20130219165348.jpg

 

σορρυ παιδια που αργησα απλα ετρεχα ολη την μερα σημερα για εξετασεις γτ μπαινω για χειρουργειο σε λιγο καιρο ..



το αμαξι μου φοραει τον μαμα καταλυτη θελω να τον αλλαξω καποια στιγμη :-)

Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι εγώ προσωπικά φόρεσα γυαλιά.

 

να το χαίρεσαι και προπαντώς πάνω απ όλα με υγεία !!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχα ευχαριστω πολυ ρε αδερφε να εισαι παντα καλα ρε και εσυ να χαιρεσαι το αμαξακι σου μεχρι τωρα δεν εχω κανενα προβλημα στο μοτερακι ακομη θα δουμε ποσο θα αντεξει ..¨-)

Link to comment
Share on other sites

ο playmaker  άρχισε να γράφει Normal  πράγματα.. χμμμ....κάτι περίεργο συμβαίνει..

και δεν ρωτάει....χμμ...  μήπως ανέβασε πυρετό ???  <_<

σε αντιθεση με σενα που ελεγες οτι το 0-40 λαδι απο τα πιο Pure συνθετικα ειναι για πεταμα το χω βγαλει print screen:P

Link to comment
Share on other sites

σε αντιθεση με σενα που ελεγες οτι το 0-40 λαδι απο τα πιο Pure συνθετικα ειναι για πεταμα το χω βγαλει print screen:P

 

Κάντο κορνίζα, και στην πανελλήνια βάλτο θέμα συζήτησης. Γιατί δεν ανοίγεις κάνα τόπικ αν μας ταιριάζει το 0-40 ?

βάλε λίιιγο χιούμορ στη ζωή σου !   μην  :lazy:

το λάδι 0-40 δεν κάνει για τα vw μας.  αυτό είπα και το ξαναλέω. αν όπως προείπε και φίλος, μπερδευεις τα supercars με τα vw μας, αυτό είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε μ παρεξήγηση συμφωνούμε απόλυτα τότε εγω κατάλαβα γενικά!ας σβήσει κάποιος τα off topic !αν και στα gti Αμερική ειναι πρώτη επιλογή ;)

Οκ φιλε μ παρεξήγηση συμφωνούμε απόλυτα τότε εγω κατάλαβα γενικά!ας σβήσει κάποιος τα off topic !αν και στα gti Αμερική ειναι πρώτη επιλογή ;)

Οκ φιλε μ παρεξήγηση συμφωνούμε απόλυτα τότε εγω κατάλαβα γενικά!ας σβήσει κάποιος τα off topic !αν και στα gti Αμερική ειναι πρώτη επιλογή ;)

Οκ φιλε μ παρεξήγηση συμφωνούμε απόλυτα τότε εγω κατάλαβα γενικά!ας σβήσει κάποιος τα off topic !αν και στα gti Αμερική ειναι πρώτη επιλογή ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.