Jump to content
MIKE_GOLF_V_GTI

Golf Gti Tuning (Tfsi - Tsi) Vol.2

Recommended Posts

Να σαι καλα ρε Quick για τον κοπο σου.τελικα μου ριχνεις 60 κιλα στον μπροστα αξονα αλλα αμα βαλω και τα φρενα μπροστα και παρω και καμια δεκαρια κιλα ειμαι αρχοντας.χαχα

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα εσυ θες να βαρυνεις???βαλε σ3 φρενα που ζυγιζουν οσο και οι αγκυρες

Link to comment
Share on other sites

SOS

λοιπον ψαχνω αυτο.https://store.goapr.com/products/APR-2.0T-%28EA113%29-Intake-Manifold-Runner-Flap-Delete.html

γαμηθηκα να το βρω και δεν μπορω να το βρω στην ευρωπη με τιποτε... στην αμερικη δεν το στελνουν ελλδα,με το που βζω κωδικο ταχυδρομικο μου λεει δεν γινεται να στειλει ελλαδα....

Ποιος ξερει να βοηθησει............................................................................................

το θελω χτες!

κερναω καφε!

OYTE H APR UK ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

σψστος μακη αυτοι στελνουν ...τους ειχα ξεχασει....απρ αθηνας και θεσσαλονικης εννοειται και ρωτησα και ο μεν θεσσαλονικη μου ειπε πως δεν εχουν ετοιμοπαραδοτο και ο αθηνας μου ειπε πως εχει παραγγειλει....

λεω νατα φερω μονος μου για να μαι και γισγουρος μετα την αναμονη 2 μηνων απο μαγαζι για τους πολλαπλάσιαστες μου και να εχω τον ελενχο και οχι να μου λενε οτι θελουν αυτοι...με το που παρω τα λεφτα μου πισω εχω παραγγειλει μονος μου απο αγγλια και με κουριερ κιολας

ναι τα ιδια ειναι αφου και απρ γραφει οτι ειναι

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την αποψη σας για σφυρηλατο μοτερ και τι υλικα θα πρεπει να μαζεψω για δημιουργησουμε ενα σφυρηλατο bwa σε ολα τα μερη του.απο μπιελες-πιστονια-εκκεντροφορους-μεταλλα και οτι αλλο βγαινει για αυτο το μοτερ,επισης αν ξερεις κανεις και για εισαγωγες αλουμινιου για αυτο και επιλογες απο μεθανολες.εννοω τα παντα μεχρι και βιδες....στοχος ειναι το ξεζουμισμα της κο4,μαξιμουμ στοχος 450 αλογα η οτι μπορει να βγει αν βγει και παραπανω λογω καλων περιφερειακων δεν μας χαλαει..το προτζεκτ θα εξελικτει ειτε ειμαι ελλδα η ειτε οχι.

επισης αν ξερει κανεις αν υπαρχει μαγαζι ελλαδα που να βελτιωνει την κο4.

δεν θελω τσιγκουνιες,money is not a object.προτεινετε σαν να τα ειχαμε ολα σε ενα ραφι και απλα να διαλεγαμε,πως θα φτιαχναμε ενα τφσι....

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Λευτερη απο προιοντα δν ξερω να σου πω αλλα θα σου πω κατι αλλο ασε την κ04 και πιασε μια garreth gt35r με external αφου εχεις σκοπο να το κανεις αλεξισφαιρο το μοτερ και φλερταρε τα 550-600 αλογα να το χαρεις οπως πρεπει βασικα δν ξερω τι παιζει με το dsg σηκωνει πολυ κουβεντα το θεμα και θελει τσακαλια μαστορια. αντε καλη επιτυχια!!!!!!

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα βάλτο μέσα στην apr και κανε το τετρακουνα,σφυρια και τσιτα.Αφού τα χρήματα δεν αποτελούν προβλημα μια in house βελτίωση είναι ότι καλυτερο.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Edited by fanicas
Link to comment
Share on other sites

ρωτησα ηδη ....στην απρ πανω στην κο4 που θελω να παραμεινω λογω οτι το αυτοκινητο θα παραμεινει daily car και 440 αλογα να φτασει δεν γινεται μιας και επισημα αυτοι σταματανε εκει που ειμαστε τωρα,επισημα δινουν 370 για κο4 και τελος μετα αλλαζουν τουρμπινες για παραπανω.εγω θελω να την κρατησω για να με περιοριζει για να μην ξεφυγω απτο καθε μερα χρηση.δεν το θελω μονο για την κυριακη αλλα για ταξιδια και καθε μερα πολη.80 αλογα πανω μπορει να ειναι και εφικτο...

τουρμπινα εχουμε.

εξατμιση εχουμε

ασφαλεια μοτερ δεν εχουμε για αυτο και σφυρι

θα αλλαχτει το σ3 ιντερκοολερ σε απρ και θα μπουν απτα ολιγα που ξερω αυτα τα κιτ του snow για ψεκασμο νερου στο ιντερκκοολερ και μεθανολης

η απορια μου ειναι αν με την μεθανολη θα μπορω να εχω καθημερινη χρηση.

μπεκ οτι μου πουν ρσ4 ,η 440 Bosh πιστευω οτι μας καλυπτουν για αυτα τα αλογα,τα σ3 φευγουν

και απο μηχανη θελω πλανισμα αμα γινεται. μετατροπη σε σφυρι και εκεντροφορο απρ η καποιον ποιο αγριο

το θεμα ειναι τι μαρκες να παρω?με ενδιαφερει να μου κρατησει μια ζωη μιας και θα το κρατησω

τετρακουν θ αγινει καποια στιγμη ,βασικα θα αλλαχτει παντου,εχω ιδεες να ειναι καλα στελιος,μακης,γιαννης και αλλοι που μου ανοιγουν τα ματια

ρωταω για να μην πιαστω sucker στη τοποθετηση μιας και εχω μια προσφορα 1500 ευρο για μπιελες σφυρι,πιστονια σ3 και εργασια ανοιγματος κλεισιματος μοτερ500 και λεω να παρω τα πργματα ο ιδιος και να τα παω εγω απο εκει....και αυτα χωρις να ειναι συρι τ απιστονια.αμα πω βαλε οτι θελεις βλεπω να ανοιγουν σαμπανιες στο ονομα μου

θελω ενα καταλογο του τι πρεπει να γινει πχ στο μοτερ με τι υλικα ,νατα παρω εγω απεξω και στο τελος να πω ηρθα ,τα φερα,σε 5 μερες το θελω δεμενο πχ!γιατι στο νησι δυστηχως γδερνουν οι προμηθευτες τρελα.

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

http://uspmotorsports.com/index.php?cPath=26_357_40_46_94

http://www.hgp-turbo.de/

To pas ekei sti germania se auti tin eteria kai ksemperdeueis!

Edited by Christos Milk
Link to comment
Share on other sites

χρηστο το hgp ναι μεν ξεμπερδευεις αλλα το κιτ για τα 400 και αλογα το χουν 8 χιλιαρικα και 2 τοποθετηση,δεν νομιζω σε καμια περιπτωση ελλαδα να φτασω 10000 ευρο για 440 σφυρι....

το πρωτο σιτε που προτεινεις θα χρειατει σιγουρα μιας και εχει πολλα πραγματα.ευχαριστω για τα λινκ

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι η hgp πραγματι ακριβη εταιρια!!!για 440 αλογα δεν Αξιζουν τοσα πολλα χρηματα!

Παρακαλω!!!! :) ελπιζω να σε βοηθησα!!!

Και ενα ακομα site

http://www.jbsautodesigns.co.uk/engine/8/20t-fsi/27

Edited by Christos Milk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εγω θα σου έλεγα να βάλεις το turbo kit της apr stage 3 και προγραμματισμό στον Κριτωνα.

Αν παλι βάλεις και σφυρια και τετρακινηση ακόμα καλύτερα!

Η Κ04 για να σου δώσει +80 άλογα πρέπει,στην κυριολεξία,να την ξεζουμισεις!

Ενω με μια πιο μεγάλη τουρμπινα πχ 2871 θα είναι ότι πρέπει χωρίς να αργει να φορτώσει το αμάξι!

Και εκτός όλων αυτών μην ξεχνάς την αναβάθμιση του κιβωτιου...είτε είναι software είτε είναι αναβαθμισμενοι δίσκοι!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.