Jump to content
vw_george

Δεν Πέρνει Μπροστά Όταν Είναι Κρύο

Recommended Posts

Έχω το GOLF TSI 140 όταν είναι κρύο δυσκολεύεται να πάρει μπροστά, θέλει 2,3 προσπάθειες για να πάρει. 

Το πήγα στην αντιπροσωπία  το βάλαμε στον εγκέφαλο και δεν έδειξε κανένα πρόβλημα.

Παρακαλώ αν έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα και το έλυσε ας με ενημερώσει. 

Edited by vw_george
Link to comment
Share on other sites

Οπως γραφει κ παραπανω ο φιλος χρειαζεσαι μπαταρια...γενικα εαν η μπαταρια εχει εξασθενησει τη καταλαβαινεις οταν ο καιρος ειναι πολυ κρυος ή πολυ ζεστος...τοτε αρχιζει κ κανει νουμερα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες τις μανας μου το polo  κανει το ιδιο πραγμα και η μπαταρια ειναι 5 μηνων........

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες τις μανας μου το polo  κανει το ιδιο πραγμα και η μπαταρια ειναι 5 μηνων........

Λογικα  η μπαταρια  εχει εγγυηση 1 χρονο .Πηγαινε την στο μαγαζι που την πηρες

Link to comment
Share on other sites

Καλα 2 χρονια εχει εγγυηση αλλα γιατι να ειναι η μπαταρια σονι και καλα? 55αρα ειναι και καινουργια η μπαταρια φτεει?+ το οτι ειναι και μετριμενει προσφατα και ηταν μια χαρα δεν ειχε κανενα προβλημα.....προφανος κατι αλλο φτεει.

Edited by Sarul
Link to comment
Share on other sites

Καλα 2 χρονια εχει εγγυηση αλλα γιατι να ειναι η μπαταρια σονι και καλα? 55αρα ειναι και καινουργια η μπαταρια φτεει?+ το οτι ειναι και μετριμενει προσφατα και ηταν μια χαρα δεν ειχε κανενα προβλημα.....προφανος κατι αλλο φτεει.

Ισως να φταιει οντως κατι αλλο.Αλλα δεν ειναι πιο ευκολο να πας να στην αλλαξουν μηπως ειναι απο μπαταρια ελατωματικη πριν ξεψαχνισης  το αμαξι?? Λεω εγω μια ιδεα.

Καλα 2 χρονια εχει εγγυηση αλλα γιατι να ειναι η μπαταρια σονι και καλα? 55αρα ειναι και καινουργια η μπαταρια φτεει?+ το οτι ειναι και μετριμενει προσφατα και ηταν μια χαρα δεν ειχε κανενα προβλημα.....προφανος κατι αλλο φτεει.

Ισως να φταιει οντως κατι αλλο.Αλλα δεν ειναι πιο ευκολο να πας να στην αλλαξουν μηπως ειναι απο μπαταρια ελατωματικη πριν ξεψαχνισης  το αμαξι?? Λεω εγω μια ιδεα.

 

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειναι μετριμενη και ειναι  ok γιατι να την αλαξω   ? :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειναι μετριμενη και ειναι  ok γιατι να την αλαξω   ? :crazy:

Το θεμα  μπαταρια  ειναι λιγο συνθετο.Εμπειρικα (δουλευα παλια  στο ΓΕΡΜΑΝΟ στις μπαταριες)ακομη και να την μετρησης ασφαλης συμπερασματα δεν βγαζεις.Σου μετρανε  volt.Μια μπαταρια  να μετρηθει σωστα  θελει ειδικο μηχανημα που θα κανει 3-4 κυκλους φορτισης/αποφορτισης  ,απαιτει πολλες ωρες και παλι κατα 80% σου δινει σωστα νουμερα.ΟΙ νεες μπαταριες εχουν πλεονεκτημα στην διαρκεια ζωης τους, αλλα και ενα σημαντικο μειονεκτημα.Αν δεν χρησιμοποιειτε συχνα η μεινει καιρο  τα παιζει(κρυσταλοποιηση στοιχειων).Επισης και να μην συμβαινουν τα παραπανω υπαρχει η αστοχια υλικου.

Link to comment
Share on other sites

θα σου πρότεινα να ελέγξεις και τη βαλβίδα θερμοκρασίας νερού (ή Βαλβίδα ψυχρής)...

η αλήθεια είναι φίλε ότι ένας μηχανικός μου είπε ότι πιθανόν να είναι από αυτό αλλά θα πρέπει να μείνει στο συνεργείο και να το ψάξουν πιο διεξοδικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.