Jump to content
golfakias 4

Προβολεις Ομιχλης Σε Golf 4

Recommended Posts

καλησπεριζω ολοι την παρεα του forum...

εχω ενα golf 4 και μου δοθηκε η ευκαιρια να αλλαξω φαναρια και ετσι εβαλα φαναρια με προβολεις ομιχλης γιατι τα βρηκα σε πολυ καλη τιμη.

αλλαξα και τον διακοπτη για εχει την εντολη απο εκει αλλα το εβαλα και απογοητευτικα γιατι δεν αναβαν τα προβολακια....

το θεμα μου ειναι γιατι δεν αναβαν του λειπει και κατι αλλο??? εαν ναι ειναι ευκολο να το παω σε ηλεκτρολογο να μου το φτιαξει????

ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο να βαλεις τον διακοπτη και τα φαναρια...εχει λιγο διαδικασια...δες εαν εχεις τα αναλογα pinακια επανω στην πλεξουδα του φαναριου επισης δες στην ασφαλειοθηκη εαν εχει της αναμονες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει προεγκατάσταση το αυτοκίνητο σου. Πρέπει να τραβηχτούν καλώδια μέσω ασφαλειοθήκης από το διακόπτη μέχρι τα φανάρια. Μάλλον θα αλλαχτεί και το κούμπωμα (βύσμα) των φαναριών σου άν δεν έχει την πρόβλεψη όπως λέει και ο Acidarrow (πολύ θυμωμένη η φωτό σου dirty Harry! :spiteful: ).

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει προεγκατάσταση το αυτοκίνητο σου. Πρέπει να τραβηχτούν καλώδια μέσω ασφαλειοθήκης από το διακόπτη μέχρι τα φανάρια. Μάλλον θα αλλαχτεί και το κούμπωμα (βύσμα) των φαναριών σου άν δεν έχει την πρόβλεψη όπως λέει και ο Acidarrow (πολύ θυμωμένη η φωτό σου dirty Harry! :spiteful: ).

Ειναι το υφος που εχω στην οδηγηση...αμα μου κολλησει κανενας τον κοιταω και του λεω...Do ya feel lucky madafaka???Do ya???Come on make my day...XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA πως τα λεω (και δεν κλαιω) χχχαχαχαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Οντως παιδες δεν εχει pinακια απο οτι ειδα στο κουμπωμα και λειπει και ενα καλωδιοαπο την πλεξουδα που ξεκιναει απο τον διακοπτη, σε συγκριση με αλλο αυτοκινητο που ειδα σημερα.....

Υπαρχει καμια λυση πριν απογοητευτω τελειως και παρω αποφαση οτι δεν θα αναψουν?????

Link to comment
Share on other sites

Παντα υπαρχει λυση στην Ελλαδα εισαι στην χωρα της πατεντας...θες ΟΕΜ λυση η την ελληνικη?

Link to comment
Share on other sites

Την ελληνικη φιλε μου σκεφτικα και την βρηκα....

Η ιδεα μου ειναι με κλεφτη μεσα απο τα φαναρια απο τις εντολες (ποριας, μικρη, μεγαλη σκαλα) εαν το σκεφτομαι σωστα παντα!!!!!!

Αν σου ειναι ευκολο θα ηθελα να ακουσω και την ΟΕΜ η αν εχεις να μου προτινεις κατι καλυτερο απο αυτο που σκεφτικα....

Ευχαριστω για την απαντηση σου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η ελληνικη που σκεφτηκες σημαινει οτι θα πρεπει να γεφυρωσεις καποια αλλη λαμπα με τον προβολεα ομιχλης που σημαινει οτι θα το εχεις συνεχεια αναμμενο και θα σε χορτασουν κληση...εκτος εαν τραβηξεις κανα χιλιομετρο καλωδια μπρος και παλι πισω και να φτιαξεις ενα δικο σου harness και εισαι ετοιμος που για μενα ειναι το καλυτερο...η oem ειναι να πας και να αγορασεις την πλεξουδα των φωτων που ειναι και η καλυτερη τον καλυτερων λυση και να εισαι σιγουρος και να δουλευει και σαν το εργοστασιακο...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πηστεβο οτι η ποιο οικονομικη λυση ειναι η φτιαχτη καλοδιοση ωποσ ειπε και οφιλοσ acidarrow.ena kalodio απο το ενα φαναρι με πηνακι στο αλλο εναν ρελε και μια εντολη απο τον διακοπτη τον φωτον για το πισο ομιχλησ .βεβαια εαν θελεισ βαζησ και διακοπτη γνησιο για προβολακια εμπροσ αλλα εαν θελεισ να γλητοσησ το κοστοσ το συνδεησ ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας... 

Τελικα φιλε μου Acidarrow τα συνδεσα πανω στα φωτα θεσης... Νησι ειναι δεν υπαρχει και μεγαλο προβλημα σχεδον καθολου μεχρι να παω σε ηλεκτρολογο για την τελικη αποφαση.... Ευχαριστω για τις απαντησεις σου

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτισω τι καλωδια θελει για να συνδεθουν τα προβολακια τι χρωματα και απο που θα τα προμυθευτω

τον διακοπτη  μπορω να τον παρω και απο τα  μεταχηρισμενα εδω στην αθηνα κανει και απο octavia πρωτης γενιας εχω ακουσει

η μπορει να παρω τον διακοπτη after market 25 ευρω σε κοκκινο μετα την καλοδιοση θελει vag-com για να αναψουν μετα? και επιδη εχω 4 h3 προβολακια και θελω να τα κανω να αναβουν μαζι και τι ασφαλιες θελουν εχω παρει απο την vw τον ρελε στα 20 ευρω και λεω 4 h3 δειτε την φοτο που ανεβασα 

post-22491-0-05784000-1372376537_thumb.j

Edited by BILL5
Link to comment
Share on other sites

και να σημειοσω κατι οτι η αντιπροσωπεια εδω κοντα μου εκανε λαθος μου εδωσε για ρελε για τα προβολακια αυτο το ανταλακτικο 1K0998225 που κανει μονο για τα vw golf v

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται ρελες για να αναψουν τα κατω προβολακια απο τον προφυλακτιρα μου η μπορω να αναβουν με τον διακοπτη ομιχλης μαζι με το φαναρι που εχει προβολακι

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει καποιο σχεδιαγραμα για να το δουμε τι χρειαζεται

Link to comment
Share on other sites

καλησπεριζω ολοι την παρεα του forum...

εχω ενα golf 4 και μου δοθηκε η ευκαιρια να αλλαξω φαναρια και ετσι εβαλα φαναρια με προβολεις ομιχλης γιατι τα βρηκα σε πολυ καλη τιμη.

αλλαξα και τον διακοπτη για εχει την εντολη απο εκει αλλα το εβαλα και απογοητευτικα γιατι δεν αναβαν τα προβολακια....

το θεμα μου ειναι γιατι δεν αναβαν του λειπει και κατι αλλο??? εαν ναι ειναι ευκολο να το παω σε ηλεκτρολογο να μου το φτιαξει????

ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!!!!!!

κι εγω το ιδιο με εσενα εκανα.αλλαξα φαναρια , εβαλα με προβολακι και αλλαξα τον διακοπτη.ο ηλεκτρολογος τραβηξε γραμμη αλλη με ασφαλιες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.