Jump to content
wolfburg

Δυσκολία Να Πάρει Μπρός

Recommended Posts

Το polo μου(6Ν μοντέλο 98) τον τελευταίο μήνα δεν παίρνει εύκολα μπρος.Χρειάζεται να επιμείνεις στο μιζάρισμα!Πήγα σε 3 ηλεκτρολόγους ο ένας μάλιστα κορυφαίος εδώ στο Βόλο δουλεύει στον Πατσέα και δεν μπορούμε να βρούμε τι φταίει.Μίζα δεν είναι,δυναμό δεν είναι και μπαταρία δεν είναι.Μπουζί έχω αλλάξει.Μπορεί να ναι η τα μπουζοκαλώδια, η θέμα τροφοδοσίας η τρισιμπιτέρ το οποίο μάλιστα έχω αλλάξει σχετικά πρόσφατα αλλά ηταν ανακατασκευασμένο.Σαφώς δεν μπορούμε να αρχίσουμε να αλλάζουμε γιατί θα μου φύγει κανα 500άρι και πάλι μπορεί να μην βρούμε την αιτία. Πρόσεξα κάτι χθες το απόγευμα γυρνώντας σπίτι σήκωσα το πίσω κάθισμα και χτύπησα το ρεζερβουάρ από πάνω στη θέση που βρίσκεται η τρόμπα βενζίνης.Το πρώι με το που το έβαλα μπρός μέχρι να φύγω έχασε βενζίνη από κάτω στο σημείο του ντεπόζιτου για λίγο μέχρι να ζεσταθεί.Μετά σταμάτησε.Επίσης όταν είναι ζεστό η το κάνει λιγότερο η δεν το κάνει καθόλου!Ρίξτε καμία ιδέα γιατί εξαντλείται η υπομονή μου!

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ή η μπαταρία φταίει ή το δυναμό σε τέτοιες περιπτώσεις. Το δυναμό πώς το έλεγξε και σου είπε ότι δεν φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ή η μπαταρία φταίει ή το δυναμό σε τέτοιες περιπτώσεις. Το δυναμό πώς το έλεγξε και σου είπε ότι δεν φταίει;

Το μέτρησε και είναι εντάξει

Θανάση,αν μιζάρει αλλά δυσκολευεται να πάρει,εμένα ήταν καρβουνάκια στην μίζα.

Δεν είναι μίζα.Η μίζα γυρνάει κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα φίλτρο βενζίνης σήμερα!Φούλαρα και έριξα καθαριστικό για μπέκ και βαλβίδες της wurth στο ρεζερβουάρ!Το αμάξι ακούγεται να δουλεύει καλύτερα και παίρνει μπρος με τη πρώτη προς το παρόν

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα τα ιδια συμπτωματα αλλαξα μπαταρια προσφατα...

Φίλε Acid εγώ πιστεύω αν ήταν μπαταρία θα μου την είχε κάνει από μέρες!Εν τω μεταξύ έχω μια κλειστού τύπου της Westa που δεν έχει σημάδι από πάνω για την διάρκεια ζωής της.Την έχω 2,5 χρόνια σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κανει...πρωτα δες με ενα τεστερ μπαταριων την κατασταση μπορει η μπαταρια να εχει βολταζ αλλα το cranking volume της μπαταριας να ειναι πεσμενο...επισης με ενα βολτομετρο κοιτας να δεις την φορτιση της...εαν εισαι κατω απο 12.5-12.7 κοιτας δυναμο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.