Jump to content
blugosi

Βίντεο Από Χοντρό Τράκο Polo 6R

Recommended Posts

Παρατηρησατε οτι δεν ανοιξε ο αεροσακος του οδηγου?Παιζει να μην φοραγε ζωνη και ετσι να μην ανοιξε?Γιατι η καμπινα στην μερια του οδηγου δειχνει σχετικα σε σωστο σχημα δεν τον εκλεισε μεσα....

Edited by Giannis307
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το είδα και εγώ απλά σκέφτηκα ότι ίσως τον έκοψαν για να τον απεγκλωβίσουν...

Τραγικό. Θέλει πολύ προσοχή, ειδικά με τέτοιο δρόμο από την βροχή...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι μπορώ να δω, δεν έγινε με μεγάλη ταχύτητα το μπαμ. Πρέπει να φρενάρισε αρκετά όταν είδε και το άλλο λεωφορείο να ανεβαίνει.

Απλά στριμώχθηκε ανάμεσα στα δύο λεωφορεία και τον συνέθλιψαν...

Θεός σχωρέστον τέλος πάντων των άνθρωπο, ευτυχώς που δεν είχε κι άλλους μέσα...

Προσπέραση λεωφορείου με βροχή σε δρόμο με διπλή διαχωριστική, ειδικά σε αυτό τον δρόμο που τελευταία φορά που πέρασα το οδόστρωμα ήταν ολισθηρό.... τι να πεις....

Το θέμα είναι ότι η καμπίνα αντέχει μέχρις ενός σημείου. Σχεδιάζεται για να αντέξει πρωτίστως τις δυνάμεις του ιδίου αυτοκινήτου που σκάει σε ένα σταθερό αντικείμενο. Όχι να το βάλεις στη μέση του δρόμου και να περιμένεις να σε γλιτώσει από ένα φορτηγό που θα σου σκάσει ακόμη και με 50 χιλιόμετρα....

Αν σκάσει ένα φορτηγό με 50 χιλιόμετρα σε ένα σπίτι, το γκρεμίζει... Τι να σου κάνει το πολάκι;

Edited by blugosi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως ήταν καθαρά δική του ευθύνη.. Όπως διάβασα λένε πως υπέρεκτίμησε τις οδηγικες του ικανότητες κ το αυτοκίνητο του. Ο δρόμος δεν ειναι για προσπέραση εκει !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους....

Παιδια μενω χορτιατη και ξερω το δρομο ειναι πολυ επικινδυνος... εδω σε καλες καιρικες συνθηκες και ειναι απαγορευτικη η προσπεραση ποσο μαλλον με τοσο πολυ βροχη..παντως απο οτι ειδα ηταν επανω στη στροφη οποτε ορατοτητα προφανως δν υπηρχε...εγω απλα ηθελα να πω σε ολους να προσεχετε ειναι κριμα να θρηνουμε θυματα...

Καλη συνεχεια καλες βολτες και με προσοχη..!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εμένα άνοιξαν και οι δύο αερόσακοι, οδηγού-συνοδηγού με ένα απλό πλαγιομετωπικό τρακάρισμα που μου έφαγε μόνο φανάρι και φτερό οδηγού. Ήμουν σταματημένος σε κίνηση και έπεσε ο άλλος από το αντίθετο ρεύμα πάνω μου με σχετικά μικρή ταχύτητα. Εγώ βέβαια δεν έπαθα τίποτα...ευτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

...το συγκεκριμένο ατύχημα έγινε με μικρή ταχύτητα απλα το αντικείμενο σύγκρουσης εκτός απο πολύ μεγαλύτερη μαζα είχε και αντίθετη ταχύτητα...η οποία δρα προσθετικά δυστηχως... Μην γελιεστε μετωπικές κτλ με άλλο όχημα και ταχύτητες άνω των 70-80... Στη καλύτερη βγαίνεις σπασμένος . Εγώ είδα ατύχημα με κορυφαίας ασφαλείας αυτόκινητο με 120-130 και δεν έμεινε τίποτα νεκροί 2 επιβαίνοντες .... Και δεν ηταν μετωπικό... Προσοχή ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.