Jump to content
passatebos

Athens Motorshow 2013, Πρώην Δυτικό Αεροδρόμιο Ελληνικού 2-10 Νοεμβριου

Recommended Posts

Αγαπητά μέλη

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως σήμερα 2 Νοεμβρίου ανοίγει αυλαία η έκθεση αυτοκινήτου Athens Motorshow 2013 και θα διαρκέσει ως τις 10 του μηνός .

 

Η έκθεση θα διεξαχθεί στο πρώην Δυτικό αεροδρόμιο Ελληνικού (Αίθουσα Ξιφασκίας, επί της παραλιακής λεωφόρου ) με δωρεάν και άνετο Parking.

 

Οι αρχές Νοεμβρίου των μονών ετών έχουν το προτέρημα να απέχουν λίγες εβδομάδες από την Διεθνή Έκθεση της Φρανκφούρτης, με αποτέλεσμα να είναι νωπές οι παρουσιάσεις νέων μοντέλων της αυτοκινητοβιομηχανίας και άρα επίκαιρη η αντίστοιχη προβολή τους στην χώρα μας.

 

Στους εξωτερικούς χώρους εκτός από την δυνατότητα Test Drives, θα οργανωθούν παράλληλες εκδηλώσεις-εκπλήξεις και happenings που θα χαρίσουν άφθονο θέαμα και θα προσελκύσουν το ενδιαφέρον των επισκεπτών.

 

Οι πύλες για το κοινό ανοίγουν από Δευτέρα έως Παρασκευή: 15:00 – 21:00, Σάββατο και Κυριακή: 10:00 – 21:00

 

Δεν θα υπάρξει οργανωμένη παρουσία της λέσχης μας, ωστόσο σημειώστε ότι σε περίπτωση που προτίθεστε να παρευρεθείτε θα μπορούσατε να δηλώσετε σε αυτό το θέμα την παρουσία σας. Έτσι αν υπάρχουν και άλλα ενδιαφερόμενα μέλη θα μπορέσετε να συνεννοηθείτε για να προσέλθετε όλοι μαζί.

 

 

 

Με εκτίμηση,

εκ του Δ.Σ. του Hellenic VWClub.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η έκθεση, για τα δεδομένα της εποχής μας, παρόλο το μικρό της μεγεθος και τα λίγα αυτοκίνητα! 

Να είναι καλά ο καλός μου φίλος Σπύρος απο την Citroen Hellas, που μας βρήκε 2 προσκλήσεις για εχτές και την είδαμε μαζί με τον Svoura. 

Εγώ θα ξαναπάω μεσοβδόμαδα με τον πατέρα μου για να τα δούμε καλήτερα έστω και τα λίγα αμάξια που έχει!

 

Κακώς δεν είχαμε πάλι οργανωμένη παρουσία της Λέσχης μας, γιατί το περίπτερο της VW ήταν πάλι το μεγαλύτερο!!! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η έκθεση, για τα δεδομένα της εποχής μας, παρόλο το μικρό της μεγεθος και τα λίγα αυτοκίνητα! 

Να είναι καλά ο καλός μου φίλος Σπύρος απο την Citroen Hellas, που μας βρήκε 2 προσκλήσεις για εχτές και την είδαμε μαζί με τον Svoura. 

Εγώ θα ξαναπάω μεσοβδόμαδα με τον πατέρα μου για να τα δούμε καλήτερα έστω και τα λίγα αμάξια που έχει!

 

Κακώς δεν είχαμε πάλι οργανωμένη παρουσία της Λέσχης μας, γιατί το περίπτερο της VW ήταν πάλι το μεγαλύτερο!!! 

 

Να προσθεσω οτι το περιπτερο της vw ειναι το 1ο που συνανταμε μπαινοντας!!!!! και οντως το μεγαλυτερο............. και με τον καλυτερο μπουφε!!!! :thumbsup2:  :whistling:

ααααααχ εκεινο το gti :wub:  :wub:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η έκθεση, για τα δεδομένα της εποχής μας, παρόλο το μικρό της μεγεθος και τα λίγα αυτοκίνητα! 

Να είναι καλά ο καλός μου φίλος Σπύρος απο την Citroen Hellas, που μας βρήκε 2 προσκλήσεις για εχτές και την είδαμε μαζί με τον Svoura. 

Εγώ θα ξαναπάω μεσοβδόμαδα με τον πατέρα μου για να τα δούμε καλήτερα έστω και τα λίγα αμάξια που έχει!

 

Κακώς δεν είχαμε πάλι οργανωμένη παρουσία της Λέσχης μας, γιατί το περίπτερο της VW ήταν πάλι το μεγαλύτερο!!! 

Αντώνη , έχεις δίκιο πως το περίπτερο της VW είναι το μεγαλύτερο .

Θα ήθελα όμως να ενημερώσω έσενα και τα μέλη πως ήρθαμε σε επικοινωνία με τους διοργανωτές προ διμήνου ωστε να βρεθεί ο κατάλληλος χώρος για να φιλοξενήσει η έκθεση το περίπτερο της λέσχης μας. Μετα λύπης μας όμως μας ενημέρωσαν πως φέτος δεν θα υπήρχε οργανωμένος χώρος προβολής για λέσχες.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η έκθεση, για τα δεδομένα της εποχής μας, παρόλο το μικρό της μεγεθος και τα λίγα αυτοκίνητα! 

Να είναι καλά ο καλός μου φίλος Σπύρος απο την Citroen Hellas, που μας βρήκε 2 προσκλήσεις για εχτές και την είδαμε μαζί με τον Svoura. 

Εγώ θα ξαναπάω μεσοβδόμαδα με τον πατέρα μου για να τα δούμε καλήτερα έστω και τα λίγα αμάξια που έχει!

 

Κακώς δεν είχαμε πάλι οργανωμένη παρουσία της Λέσχης μας, γιατί το περίπτερο της VW ήταν πάλι το μεγαλύτερο!!! 

 

Αντώνη, αν και απάντησε ήδη ο Σωτήρης, να ενημερώσω και εγώ πως κάναμε τουλάχιστον 3 προσπάθειες για να ενημερωθούμε σχετικά με το αν θα παραχωρηθεί χώρος στις λέσχες και δυστυχώς όλες τους απέβησαν άκαρπες.

 

Δεδομένου ότι δεν βρίσκομαι Ελλάδα και δεν μπορώ να διαπιστώσω ιδίοις όμμασι αν έχουν παρουσία άλλες λέσχες θεωρώ πως δεν έχει παραχωρηθεί χώρος σε καμία λέσχη στο πάλαι ποτέ festival (club) area, και απλά χρησιμοποιείται πλέον για άλλα events σύμφωνα με την ενημέρωση που είχαμε λάβει.

Link to comment
Share on other sites

πηγα κι εγω την κυριακη στην εκθεση...δεν εχει ολες τις μαρκες,αλλα ωραια ηταν..

εκανα και τεστ ντραιβ στο νεο λεον 1,6tdi 105,..πολυ ωραιος κινητηρας μου φανηκε..

και στο κια προ σιντ gt..ωραιο,δυνατο,αλλα με χαλια σε αισθηση τιμονι και χωρις καλη αισθηση φρενα..

απλα να σημειωσω απολα τα αμαξια που ειδα μαζεμενα,τα ρενο για μενα ειναι πολυ χαλια ποιοτικα..με απογοητευσαν πληρως..και τελευταια τα ντατσια..κι αν για τα ντατσια ηταν αναμενομενο...για τα ρενο εχασα πασα ιδεα..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση, και το ήξερα ότι σαν ΔΣ κάνατε προσπάθειες να συμμετέχουμε σαν λέσχη, αλλά αφού δεν καταφέραμε αυτό (περίπτερο λέσχης κτλ) θα έπρεπε τουλάχιστον να κάνουμε μια συνάντηση στην έκθεση και αντί για καφέ-φαγητό να δίναμε 5 ευρώ που έχει το εισιτήριο (3 ευρώ οι άνεργοι...) για να κάνουμε μια βόλτα Τετάρτης ή Πέμπτης στην έκθεση! Κάτι σαν car tech... Εγώ γνωρίζετε ότι γνωρίζω πολλά άτομα από τις αντιπροσωπείες VW και θα είχαμε στη διάθεση μας και μια μικρή ξενάγηση στο περίπτερο της VW...

Πιο λίγα θα πλήρωναμε από αυτά που μας πέρνουν στις καφετέριες!!!

Είμαστε αυτοκινητιστική λέσχη, ας δώσουμε περισσότερη σημασία στο αυτοκίνητο! Ελπίζω του χρόνου να μη κάνουμε το ίδιο λάθος!

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by ta6ape
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.