Jump to content
CHRISTOSKOUK

Προβλημα Με Αισθητηρα Nox Σε Golf Iv 1.6 Fsi

Recommended Posts

Γεια σας.

Εχω προβλημα με τον αισθητηρα nox.Η διαγνωση που μου βγαζουν σε συνεργια ειναι μονιμη βλαβη και μου λενε για αντικατασταση.Σε αντιπροσωπια η τιμη ειναι περιπου 500 ευρο ενω στο εμποριο 280.ο κηνητιρας δουλευει κανονικα απλα καποιες στιγμες οταν το ανοιγεις κανει σαν να μπουκωνει για λιγα δευτερολεπτα.Το προβλημα ξεκινησε πριν 4 χρονια με σποραδικη βλαβη και τον τελευταιο χρονο εγινε μονιμη.

Υπαρχει καποιος που ειχε παρομοιο προβλημα και τι λυση προτεινεται????

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι αντικατάσταση.Πολλοί είχαν το πρόβλημα αυτό.Άλλοι τον αντικατέστησαν με αγορά από ebay λόγω συμφέρουσας τιμής και οι περισσότεροι τον άφησαν όπως είναι μιας και δεν υπάρχει εμφανής δυσλειτουργία του κινητήρα.

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι αντικατάσταση.Πολλοί είχαν το πρόβλημα αυτό.Άλλοι τον αντικατέστησαν με αγορά από ebay λόγω συμφέρουσας τιμής και οι περισσότεροι τον άφησαν όπως είναι μιας και δεν υπάρχει εμφανής δυσλειτουργία του κινητήρα.

Σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση.Για αγορα τι προτεινεις???ebay,VW αντιπροσωπεια ή υπαρχει κατι στο εμποριο που να ειναι πιο οικονομικο ???

Link to comment
Share on other sites

Κι ενός φίλου του έβγαλε το ίδιο πρόβλημα και τον χρυσοπλήρωσε, αλλά ρε παιδιά εφόσον οι κινητήρες είναι ίδιοι με τα Skoda πως και δεν έχω ακούσει για Octavia που να πάσχει από αυτό το ζήτημα; 

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις το συγκεκριμένο αισθητήρα από κανένα τρακαρισμένο Golf ή Octavia; Λογικά θα είναι η τιμή τέτοια που μάλλον θα σηκώνει το ρίσκο του μεταχειρισμένου, αλλιώς από το μπέη του η

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουν ολα τα vw group τον αισθητηρα nox.μετα απο καποια μοντελα τον εχουν καταργισει.ενας μηχανικος δοκιμασε να τον καθαρισει με σπρει επαφων λογικα και μεχρι στιγμης εχει κανει 1000χλμ και με βενζινη vpower δεν εχει αναψει.

πληφοριακα για οποιον εχει παρομοιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ευτηχως εχω το akl 1.6 8v και δεν υπαρχουν τετοια προβληματα ντιζατο ουτε πολαπλασιαστες ουτε τιποτα ζωη να ειχει η κουκλα μου η 8vβαλβιδη και απροβληματιστη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.