Jump to content
Andreas95

Αλλαγη Χρωματοσ Σε Ζαντεσ Και Δαγκανεσ Polo 6R

Recommended Posts

Καλησπερα φιλοι,προσφατο μελος του forum.. Εχω παραγγειλει κανα μηνα τωρα ενα polo 1.2tsi comfortline plus κοκκινο 3θ.. Και καλως εχοντων των πραγματων ερχεται μεσα στη βδομαδα..Αρχικα θελω μαυρες ζαντες(εχει 15αρες μεταλλικες estrada) και κοκκινες δαγκανες.. Σκεφτομαι ηλεκτροστατικη στον Πεττα στον πειραια μου χει πει 150€ + ΦΠΑ οι ζαντες και 60€ + ΦΠΑ οι δαγκανες..θελω να ξερω την αποψη σας για τον συγκεκριμενο οπου και τεινω και αν εχετε να αντιπροτεινετε κατι.. Just for the record εχω και κατα νου βαψιμο τα vw σηματα μπρος πισω καθως και τα polo,tsi σε μαυρο ματ με plasti dip που ειχα παραγγειλλει..

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τις δαγκάνες βάλε και άλλα τόσα σε αυτόν που θα τις βγάλει και θα αφήσει μόνο το σίδερο..

Τον ρωτησα την τιμη , μου πε αυτο , ελπιζω να μην ειναι τα διπλασια

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τις δαγκάνες αν θες κάτι πιο σύντομο και φθηνό μπορείς κάλλιστα να πάρεις spray που αντέχει σε θερμοκρασίες (έχουν όλα τα χρωματοπωλεία που φτιάχνουν χρώματα αυτοκινήτων), να μονώσεις με χαρτοταινία και χαρτάκι την δισκόπλακα και γύρω γύρω (ανάρτηση κλπ) και να το περάσεις μόνος σου :)

 

Έτσι είχα κάνει στο polo μου πριν 9-10 χρόνια και οι δαγκάνες είναι ακόμη μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Για τις δαγκάνες αν θες κάτι πιο σύντομο και φθηνό μπορείς κάλλιστα να πάρεις spray που αντέχει σε θερμοκρασίες (έχουν όλα τα χρωματοπωλεία που φτιάχνουν χρώματα αυτοκινήτων), να μονώσεις με χαρτοταινία και χαρτάκι την δισκόπλακα και γύρω γύρω (ανάρτηση κλπ) και να το περάσεις μόνος σου :)

Έτσι είχα κάνει στο polo μου πριν 9-10 χρόνια και οι δαγκάνες είναι ακόμη μια χαρά.

Σε ευχαριστω, το χω κανει σε ενα e36 bmw του 95 με πολυ καλα αποτελεσματα αλλα μιας και το πολο ειναι του κουτιου και σκεφτομαι να το κανω μετα το στρωσιμο ,ελεγα να το παω σε ´´ειδικό´´

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω, κάπως έτσι σκέφτομαι και εγώ βέβαια όταν είναι για καινούρια πράγματα :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λυπάσαι καινούργιο αυτοκίνητο να αρχίσεις τα βαψίματα..? 8) Εγώ θα προτιμούσα τις γυαλιστερές καινούργιες δαγκάνες όπως είναι, να δείχνει κ ότι είναι καινούργιο! :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λυπάσαι καινούργιο αυτοκίνητο να αρχίσεις τα βαψίματα..? 8) Εγώ θα προτιμούσα τις γυαλιστερές καινούργιες δαγκάνες όπως είναι, να δείχνει κ ότι είναι καινούργιο! :crazy:

Αυτη τη σκεψη εκανα σημερα που ηρθε απο γερμανια.. Δε μου το δωσαν βεβαια ακομα γιατι θα του περασουν συναγερμο,αισθητηρες και φιμε οποτε παει για μια βδομαδα μετα.. Βεβαια η αντιθεση κοκκινο-μαυρο μου αρεσει πολυ' τι να πω ισως περιμενω μεχρι το καλοκαιρι και σκεφτω κατι πιο ολοκληρωμενο σαν αλλαγη εξωτερικης εμφανισης

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.