Jump to content
xrigolfakias

Βαψιμο Σηματα Vw

Recommended Posts

η ερωτηση μου ειναι αν βαφονται τα σηματα VW μπρος πισω. πως βγαινουν? θελουν τριψιμο να φυγει η γιαλαδα για να πιασει το χρωμα? και ακομα να ρωτησω γνωμες. μαυρο γιαλιστερο η ματ? μπροστα εχω γριλιες χωρις σημα. να αφησω αυτο η να παρω με σημα και να το βαψω?

Link to comment
Share on other sites

Μάυρα ματ, αν θες έχει έτοιμα μάυρα η vw, έγω θα σου πρώτεινα όμως, να μην μπεις στο κόπο να τα βγάλεις, τρίψεις, βάψεις, το έχω κάνεις και ίδιως το μπρόστα όπως και το πισω, επείδη έχουν μεταλική επίστρωση για το νίκελ, δεν ποιάνει κάλα η βάφη, καλύτερα να πάρεις ενα σπρέι plasticdip, και να τα περάσεις 3-4 χέρια, δεν θα χρειαστεί ούτε να το βγάλεις από το αμάξι το πίσω, για μπρόστα είμαι υπερ όχι του badgeless, αλλά του badgethere!!!

Edited by dasauto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τοσο καιρο γιατι δεν με ρωτησες???συμφωνω με τον απο πανω...δεν χρειαζετε τριψιμο...

 

απλα θα το βαφεις και θα το αφηνεις να στεγνωνει ΚΑΛΑ...

μετα παλι το ιδιο...5-6 φορες και τερμα...και πετραδακια να πεσουν δυσκολο να φανει το νικελ απο μεσα ξανα...

Link to comment
Share on other sites

τοσο καιρο γιατι δεν με ρωτησες???συμφωνω με τον απο πανω...δεν χρειαζετε τριψιμο...

 

απλα θα το βαφεις και θα το αφηνεις να στεγνωνει ΚΑΛΑ...

μετα παλι το ιδιο...5-6 φορες και τερμα...και πετραδακια να πεσουν δυσκολο να φανει το νικελ απο μεσα ξανα...

εχω καιρο που το σκεφτομαι αλλα δεν το αποφασιζα. αυτο το σπρε'ι' που το βρησκω? θελει και χρωμα απο πανω η μονο το σπρε'ι' φτανει?

Μάυρα ματ, αν θες έχει έτοιμα μάυρα η vw, έγω θα σου πρώτεινα όμως, να μην μπεις στο κόπο να τα βγάλεις, τρίψεις, βάψεις, το έχω κάνεις και ίδιως το μπρόστα όπως και το πισω, επείδη έχουν μεταλική επίστρωση για το νίκελ, δεν ποιάνει κάλα η βάφη, καλύτερα να πάρεις ενα σπρέι plasticdip, και να τα περάσεις 3-4 χέρια, δεν θα χρειαστεί ούτε να το βγάλεις από το αμάξι το πίσω, για μπρόστα είμαι υπερ όχι του badgeless, αλλά του badgethere!!!

αυτα τα δυο που ειπες για μπροστα τι ειναι? δεν καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites

 

αυτα τα δυο που ειπες για μπροστα τι ειναι? δεν καταλαβα.

badgeless=ξενική ορολογία για αυτά που δεν έχουν σήμα στην μάσκα ή πίσω, όπως το έχεις εσύ τώρα.

 

badgethere=ίσως το αντίθετο του badgeless

Edited by dasauto
Link to comment
Share on other sites

Μάυρα ματ, αν θες έχει έτοιμα μάυρα η vw, έγω θα σου πρώτεινα όμως, να μην μπεις στο κόπο να τα βγάλεις, τρίψεις, βάψεις, το έχω κάνεις και ίδιως το μπρόστα όπως και το πισω, επείδη έχουν μεταλική επίστρωση για το νίκελ, δεν ποιάνει κάλα η βάφη, καλύτερα να πάρεις ενα σπρέι plasticdip, και να τα περάσεις 3-4 χέρια, δεν θα χρειαστεί ούτε να το βγάλεις από το αμάξι το πίσω, για μπρόστα είμαι υπερ όχι του badgeless, αλλά του badgethere!!!

τελικα εχει μαυρα η αντιπροσωπια. πηγα ρωτησα, το μπροστα το ειδα ειναι κουμπωτο. το πισω πως βγαινει? κολημενο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πίσω είναι κολητό με ταινία διπλής ώψεως.

Edited by dasauto
Link to comment
Share on other sites

Ναι το πίσω είναι κολητό με ταινία διπλής ώψεως.

εχω παραγγειλει τα μαυρα απο αντιπροσωπια. το πισω αν το ξεκολησω, οχι εγω, σε καροσερι, θα κολησει το αλλο με ταινια διπλης η θα εχουμε θεμα? θα φευγει? ξερεις μηπως?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το καινούριο σήμα θα έχει την δικιά του γνήσια ταινιά διπλής ώψεως οπότε αν καθαριστούν τα υπολοίματα που θα αφήσει η παλιά ταινία, δεν έχεις θέμα,το δικό μου ξεκόλησε μια μέρα μόνο του ενώ το έπλενα και από τότε το κόλησα με ταινιά του εμπορίου και δεν είχα θέμα.

Σε καμία περίπτωση μην χρησημοποίησεις σιλικόνη η οποία δεν είναι κατάληλη για βαμένες επιφάνειες.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το καινούριο σήμα θα έχει την δικιά του γνήσια ταινιά διπλής ώψεως οπότε αν καθαριστούν τα υπολοίματα που θα αφήσει η παλιά ταινία, δεν έχεις θέμα,το δικό μου ξεκόλησε μια μέρα μόνο του ενώ το έπλενα και από τότε το κόλησα με ταινιά του εμπορίου και δεν είχα θέμα.

Σε καμία περίπτωση μην χρησημοποίησεις σιλικόνη η οποία δεν είναι κατάληλη για βαμένες επιφάνειες.

ναι το ειδα σημερα οτι εχει δικια του ταινια το πισω σημα. ας ελπισουμε οτι δε θα ξεκολησει. ευχαριστω πολυ φιλε, να 'σαι καλα.

ναι το ειδα σημερα οτι εχει δικια του ταινια το πισω σημα. ας ελπισουμε οτι δε θα ξεκολησει. ευχαριστω πολυ φιλε, να 'σαι καλα.

αα!!  και κατι που δεν ηξερα. απο οτι μου ειπαν απο την αντιπροσωπια τα μαυρα σηματα τα βγαζει το εργοστασιο για τον γερμανικο στρατο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.