Jump to content
nilasgr

Πισω Spoiler Golf 5 Απο R-Line/individual

Recommended Posts

Καλησπερα σημερα το πρωι ειδα ενα golf v που στο πισω μερος ειχε σποιλερ του gti χωρις το κενο για εξατμιση.Ξερει καποιος που μπορουμε να το βρουμε σε καποιο μαγαζι η αν το εχει η αντιπροσωπεια?

Link to comment
Share on other sites

Οπως είπε κι ο Νίκος, δεν υπάρχει πίσω σποιλερ GTI V  χωρίς το κόψιμο για τα μπουριά.

Απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το κοπάνισε πισω, δεν ειχε χρήμα για του gti και εβαλε του απλού :laugh:

 

 

 

Αυτους τους βγάζαμε κάποτε και τους πετάγαμε δεν μπορούσες να τους πουλήσεις με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

και ομως υπαρχει  και σε gti και σε r32 απλα τα εχω βρει απο e-bay απλα εγω ψαχνω εδω στην ελλαδα να το βρω

 

r32 http://www.ebay.co.uk/itm/Rear-Valance-Rear-Bumper-Spoiler-VW-GOLF-5-V-R32-without-exhaust-hole-/310374398848

 

gti  http://www.ebay.co.uk/itm/Rear-Valance-Rear-Bumper-Spoiler-VW-GOLF-5-V-GTI-30th-/310331338657?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4841306fa1

 

Aπλα πραγματα ειδες τι μαθαινει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τι ειναι αυτο

 

Είναι μετατροπή για τα απλά golf με τις κρυφές εξατμίσεις σε r32 ή gti, για να μην βάζουν και εξάτμιση, καγκουροκινέζικος :crazy:  προφυλακτήρας  του κερατά.

Edited by nikoskallithea
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τι ειναι αυτο

 

Είναι μετατροπή για τα απλά golf με τις κρυφές εξατμίσεις σε r32 ή gti, για να μην βάζουν και εξάτμιση, καγκουροκινέζικος :crazy:  προφυλακτήρας  του κερατά.

Ναι φιλε μου το ξερω αυτο ψαχνω και ζηταω απο το πρωτο post εσυ και ο chrispant μου απαντησατε οτι δεν υπαρχει.Εκτος απο e-bay μπορω να το βρω καπου στην ελλαδα η σε αντιπροσωπεια?

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου το ξερω αυτο ψαχνω και ζηταω απο το πρωτο post εσυ και ο chrispant μου απαντησατε οτι δεν υπαρχει.Εκτος απο e-bay μπορω να το βρω καπου στην ελλαδα η σε αντιπροσωπεια?

 

Μάλλον δεν κατάλαβες τι σου είπα, τι αντιπροσωπεία μου λες, κινεζιες σε αντιπροσωπίες δεν πουλάμε και αλλου δεν τους εχω δει

 

Πάρε ένα από εδώ, βάλε και δυο μπούκες και είσαι οκ, προφανώς το δικο σου είναι αυτό με τις κρυφές εξατμίσεις

http://www.zefkas.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=73&category_id=314&page=shop.browse&limit=20&limitstart=20〈=el

 

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=38594

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Νικο υπαρχουνε και στην ελλαδα αυτοι που ψαχνεις απλα οι r32 ειναι χωρις ανακλαστικα 50 ευρω απο αντ/πια τα περνεις,αθηνα δεν ξερω ποιος εχει σιγουρα παντως αν ψαχτεις θα βρεις!!

Sent from my RM-914_eu_hungary_422 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

r32 χωρίς τρύπες για τα μπουριά δεν υπάρχουν.

τέτοια "τυφλά"  πίσω σπόιλερ δεν έχω ξαναδεί στην ζωή μου.  Και δεν βλέπω το λόγο υπαρξής τους.

να δώσει κάποιος λεφτά για τέτοιο κατασκεύασμα, να πληρώσει για να το βάψει δίχρωμο και να μην πάρει με 75€ το γνησιο GTI με την τρύπα για τις μπούκες που άντε θα του στοιχίσουν κανα 30€ να τις κολλήσει,  εεε...το βρίσκω κουφό και κουλό.

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν έχει νόημα... Πάρε εργοστασιακό βαψτο +30-40 μια μπουκα επιλογής σου αφού το φορέσεις... Μισή ώρα υπόθεση και όλοι όσοι δεν αλλαξαμε τελικό έτσι το έχουμε κάνει

Link to comment
Share on other sites

Ψηθηκα πολυ με τις μπουκες δεν ηξερα οτι μπορω να το κανω νομιζα οτι επρεπε να αλλαξω ολη την εξατμιση.Καποιο site με μπουκες σε Υ τυπο γιατι εχω με μια εξατμιση προς τα κατω και καποιον καλο εξατμισα να μου προτεινει καποιος που αναλαμβανει να το κανει εστω και pm.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι θα γίνει η δουλειά... Οι περισσότεροι εξατμισάδες έχουν μπούκες Y να σου δείξουν απλά τις κοιτάς επάνω αφού το έχεις βάλει να χωράνε στο άνοιγμα. Εδώ εμένα επειδή ανοιχτή ήταν η δεξιά τρύπα μόνο αλλα δεν έβγαινε με καμπύλη πίσω ευθεία κόψαμε την ταπωμένη μπήκε εκεί η διπλή και η άλλη έκλεισε αλλά με μισοφέγγαρο να μην κλείσει τελείως.

 

post-19877-0-61371800-1393546699_thumb.j

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

r32 χωρίς τρύπες για τα μπουριά δεν υπάρχουν.

τέτοια "τυφλά" πίσω σπόιλερ δεν έχω ξαναδεί στην ζωή μου. Και δεν βλέπω το λόγο υπαρξής τους.

να δώσει κάποιος λεφτά για τέτοιο κατασκεύασμα, να πληρώσει για να το βάψει δίχρωμο και να μην πάρει με 75€ το γνησιο GTI με την τρύπα για τις μπούκες που άντε θα του στοιχίσουν κανα 30€ να τις κολλήσει, εεε...το βρίσκω κουφό και κουλό.

Ειχα μπει σε ενα site γνωστου εξατμισα και εβλεπα εξατμισης με 2πλη αποληξη για golf ολοκληρες 650 € - 900 € (πολλα τα λεφτα).Δεν ηξερα οτι μπορουν να μου κολλησουν μονο τις μπουκες.Θελω παρα πολυ καιρο σχεδον απο τοτε που εχω το αμαξι να αλλαξω το πισω spoiler αυτη την μαυρη πομπε αηδια και δεν το αλλαζα λογο της εξατμισης και επειδη χτες ειδα αυτο το γκολφ με το σποιλερ του gti χωρις τρυπες και ηταν πολυ ωραια εμφανισιακα ειπα μπας και το βρω να το βαλω.Αλλα τωρα που μου ειπατε αυτο με τις μπουκες ασυζητητη σημερα κιολας το κλεινω. Edited by Nikos_Athens
Link to comment
Share on other sites

2wgr8rk.jpg

To spoiler που είδες είναι γνήσιο ανταλλακτικό της VW και εξοπλίζονταν οι εκδόσεις R-Line/Individual .

Κωδικός ανταλλακτικού χωρίς έξοδο για εξάτμιση (άβαφο): 1K6 807 521 H GRU

Την τιμή μπορείς να την μάθεις με ένα τηλέφωνο σε κάποια αντιπροσωπεία. Πρέπει να αγγίζει τα €400 πάντως..

 

Υπάρχει και αυτή η λύση..

golfv_bs_162_resized.jpg

 

Κωδικός ανταλλακτικού χωρίς έξοδο για εξάτμιση (άβαφο): 1K0 071 610 9AX

Τιμή: €476.99

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

r32 χωρίς τρύπες για τα μπουριά δεν υπάρχουν.

τέτοια "τυφλά"  πίσω σπόιλερ δεν έχω ξαναδεί στην ζωή μου.  Και δεν βλέπω το λόγο υπαρξής τους.

να δώσει κάποιος λεφτά για τέτοιο κατασκεύασμα, να πληρώσει για να το βάψει δίχρωμο και να μην πάρει με 75€ το γνησιο GTI με την τρύπα για τις μπούκες που άντε θα του στοιχίσουν κανα 30€ να τις κολλήσει,  εεε...το βρίσκω κουφό και κουλό.

http://golfmkv.com/forums/attachment.php?attachmentid=29032&stc=1&d=1216409964

 ο καθένας με τα γούστα του είναι αυτά chris.

εμένα προσωπικά του gti δεν μου αρέσει καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

 

 ο καθένας με τα γούστα του είναι αυτά chris.

 

 

 

+1000

 

2wgr8rk.jpg

To spoiler που είδες είναι γνήσιο ανταλλακτικό της VW και εξοπλίζονταν οι εκδόσεις R-Line/Individual .

Κωδικός ανταλλακτικού χωρίς έξοδο για εξάτμιση (άβαφο): 1K6 807 521 H GRU

Την τιμή μπορείς να την μάθεις με ένα τηλέφωνο σε κάποια αντιπροσωπεία. Πρέπει να αγγίζει τα €400 πάντως..

 

Υπάρχει και αυτή η λύση..

golfv_bs_162_resized.jpg

 

Κωδικός ανταλλακτικού χωρίς έξοδο για εξάτμιση (άβαφο): 1K0 071 610 9AX

Τιμή: €476.99

 

και "τζάμπα" τιμή είναι !  :crazy:   και χάλια είναι !  

τι άλλο να ζητήσει κανείς ??  :crazy:  :crazy:  :crazy:

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

2wgr8rk.jpg

To spoiler που είδες είναι γνήσιο ανταλλακτικό της VW και εξοπλίζονταν οι εκδόσεις R-Line/Individual .

Κωδικός ανταλλακτικού χωρίς έξοδο για εξάτμιση (άβαφο): 1K6 807 521 H GRU

Την τιμή μπορείς να την μάθεις με ένα τηλέφωνο σε κάποια αντιπροσωπεία. Πρέπει να αγγίζει τα €400 πάντως..

Υπάρχει και αυτή η λύση..

golfv_bs_162_resized.jpg

Κωδικός ανταλλακτικού χωρίς έξοδο για εξάτμιση (άβαφο): 1K0 071 610 9AX

Τιμή: €476.99

Ετσι ηταν σαν την πρωτη φωτο αυτο που ειδα. η τιμη ειναι ολος ο προφυλακτηρας η μονο το κατω κομματι?Αν ειναι μονο το κατω κομματι ειναι παρα πολλα τα λεφτα.Η Δευτερη φωτο ειναι look ABT.

+1000

και "τζάμπα" τιμή είναι ! :crazy: και χάλια είναι !

τι άλλο να ζητήσει κανείς ?? :crazy::crazy::crazy:

Με ποια αποψη λες οτι εναι χαλια επειδη δεν φαινεται η εξατμιση?Γιατι σαν προφυλακτηρας ειναι ιδιος με τον gti που αρεσει σε σενα. Edited by Nikos_Athens
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντος ο προφιλακτηρας του ασπρου r-line Που εβαλε ποιο πανω το παιδι ποιο πολυ μου φενεται σαν προφυλακτηρας του mk5 gti EDITION 30 (χωρις τρυπες εξατμησης) παρα με του απλου GTi!!!!!!1

 

Π.χ  http://www.performance-car-guide.co.uk/images/L-Volkswagen-Golf-Mk5-GTI-Edition-30-Rear.jpg

Edited by apoelara89
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ηταν σαν την πρωτη φωτο αυτο που ειδα. η τιμη ειναι ολος ο προφυλακτηρας η μονο το κατω κομματι?Αν ειναι μονο το κατω κομματι ειναι παρα πολλα τα λεφτα.

Η τιμή είναι μόνο για το κάτω κομμάτι..

εμενα παντος ο προφιλακτηρας του ασπρου r-line Που εβαλε ποιο πανω το παιδι ποιο πολυ μου φενεται σαν προφυλακτηρας του mk5 gti EDITION 30 (χωρις τρυπες εξατμησης) παρα με του απλου GTi!!!!!!1

 

Π.χ  http://www.performance-car-guide.co.uk/images/L-Volkswagen-Golf-Mk5-GTI-Edition-30-Rear.jpg

του edition30 είναι βαμμένος ολόκληρος στο χρώμα του αυτοκινήτου απο το εργοστάσιο..ενω του r-line ειναι μισός στο χρωμα του αυτοκινητου και μισος μαυρος όπως στη φωτο.. Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Αυτο είναι.... Σαν του edition ! Και δεν μιλάμε για το χρώμα αλλά για τα νεύρα που κάνει... Το ότι εμείς βάφουμε του GTI ειναι επειδή οι φανοποίοι μας προετοιμάζουν κατάλληλα το πάνω κομμάτι αλλα σίγουρα δεν είναι το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

bt65.jpg

 

Να ρωτησω και κατι τελευταιο εγω εχω αυτη εδω την εξατμιση γινεται να κανει την πατεντα με τις μπουκες αν αλλαξω το spoiler η θα πρεπει να αλλαξω καζανακι και να βαλω αλλο με διπλη αποληξη?

 

Ποιο προτιμαται απο τα δυο σποιλερ να βαλω?

http://www.zefkas.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=2074&category_id=242&option=com_virtuemart&Itemid=73〈=el

 

http://www.zefkas.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=2073&category_id=242&option=com_virtuemart&Itemid=73〈=el

 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.